صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

فتو آي تي/

نگاهي به اسمارت فون هاي با بالاترين مگاپيکسل دوربين در سال 2014

يکي از نکاتي که بسياري از خريداران اسمارت فون ها در انتخاب گوشي مورد علاقهٔ خود در نظر مي‌گيرند، دوربين آن است. همچنين برخي از سازندگان گوشي‌هاي هوشمند نيز براي تبليغات بيشتر، مگاپيکسل دوربين گوشي ساخت آن شرکت را بالا مي‌برند.

کد خبر: 573

ترنجي/ مسلماً تنها عامل قوي بودن يک دوربين، مگاپيکسل بالاي آن نيست و برخي خصوصيات لنز و عوامل ديگر نيز در بهبود کيفيت تصاوير گرفته شده مؤثر هستند. در اين مقاله قصد داريم تا نگاهي به تلفن‌هاي هوشمند سال 2014 بيندازيم که مگاپيکسل دوربين آن‌ها از ديگر اسمارت فون ها بالاتر است. با ترنجي در ادامهٔ مطلب همراه باشيد.

Nokia Lumia 930 و Nokia Lumia Icon
تقريباً هر سال نوکيا تلفن هوشمندي با دوربين قوي معرفي مي‌کند که امسال نيز با دو گوشي 20 مگاپيکسلي به ميدان آمد. اين دو گوشي داراي دوربين پشتي 20 مگاپيکسلي هستند و تصاوير بسيار زيبايي را ثبت مي‌کنند.

Panasonic Lumix CM1
شايد تا کنون نام اين گوشي را نشنيده باشيد. دليل آن هم مشخص است زيرا اين گوشي به جز دوربين قوي، تقريباً چيز ديگري ندارد. اما مي‌توان اين گوشي را به عنوان يکي از برترين گوشي‌هاي دوربين محور دانست.

Motorola DROID Turbo
امسال موتورولا با رونمايي از اين گوشي، به همگان ثابت کرد که توانايي‌هاي بسيار زيادي در توليد پرچمداران تلفن‌هاي هوشمند دارد. درويد توربو را مي‌توان به عنوان يکي از برترين تلفن‌هاي هوشمند حال حاضر در نظر گرفت. اين گوشي داراي دوربين 20.7 مگاپيکسلي مي‌باشد و با آن مي‌توان تصاوير بسيار با کيفيتي را ثبت کرد.

Samsung Galaxy K Zoom
سامسونگ با ترکيب تلفن‌هاي هوشمند با سيستم عامل اندرويد و دوربين‌هاي عکاسي، اين گوشي را توليد کرد که در واقع شايد ناميدن آن به عنوان يک تلفن همراه صحيح نباشد! اما اين گوشي با دوربين 20.7 مگاپيکسلي خود تصاوير با کيفيتي را در اختيار کاربرانش قرار مي‌دهد.

Meizu MX4
اين گوشي با قيمت فوق العادهٔ خود امکانات بسيار زيادي را در اختيار کاربرانش قرار داده است که يکي از بارزترين آن‌ها دوربين 20.7 مگاپيکسلي آن است.

Meizu MX4 Pro
اين گوشي در واقع برادر بزرگهٔ MX4 است که با صفحه نمايش QHD و دوربين 20.7 مگاپيکسلي خود بسياري از مردم را شيفتهٔ خود کرده است.

Sony Xperia Z3
نگران نباشيد! سوني هيچ گاه فراموش نخواهد شد. پرچمدار جديد سوني نيز با دوربين 20.7 مگاپيکسلي خود ادعاهاي فراواني در بخش دوربين تلفن هوشمند دارد.

Xperia Z3 Compact
درست است که سوني نسخهٔ جمع و جور تري براي زد 3 زده است اما کيفيت دوربين آن را پايين نياورده است و اين گوشي نيز دوربين 20.7 مگاپيکسلي دارد.

Sony Xperia Z2
اين گوشي نيز در سال 2014 منتشر شده است و همان کيفيت دوربين 20.7 مگاپيکسلي را دارد.

لازم به ذکر است که گوشي‌هاي Xperia Z1 و Z1 Compact نيز داراي دوربين 20.7 مگاپيکسلي هستند ولي تاريخ رونمايي از آن‌ها سال 2013 بود به همين دليل در اين ليست از آن‌ها به صورت مستقيم ياد نکرديم.

Nokia Lumia 1020
دلمان نيامد که در مورد دوربين‌هاي با مگاپيکسل بالا صحبت کنيم اما يادي از Lumia 1020 نکنيم. اين گوشي با دوربين 41 مگاپيکسلي خود تصاوير فوق العاده اي را ثبت مي‌کند و در اين زمينه تا کنون هيچ تلفن هوشمند ديگري نتوانسته است تا با آن رقابت داشته باشد و در آن پيروز شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر