صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

درمان‌هاي طبيعي براي بيماري‌هاي لثه

بيماري پريودنتال نام علمي بيماري لثه است که از التهاب لثه تا پيوره را در برمي‌گيرد. بافت‌هاي نگه‌دارنده دندان‌ها عبارت‌اند از لثه، الياف اتصال‌دهنده دندان به استخوان و بافت استخواني اطراف دندان هستند در اين بيماري به‌شدت آسيب مي‌بينند.

کد خبر: 558

سلامانه/ بيماري پريودنتال نام علمي بيماري لثه است که از التهاب لثه تا پيوره را در برمي‌گيرد. بافت‌هاي نگه‌دارنده دندان‌ها عبارت‌اند از لثه، الياف اتصال‌دهنده دندان به استخوان و بافت استخواني اطراف دندان هستند در اين بيماري به‌شدت آسيب مي‌بينند.
در ابتدا بايد بدانيم که در کنار عواملي که متخصصان دندان براي اين بيماري ذکر مي‌کنند مانند سيگار کشيدن، تغييرات هورموني، عوامل وراثتي و ديابت يک دليل اصلي و يک‌راه درماني براي بيماري پريودنتال وجود دارد: علت، بهداشت ضعيف دهان و درمان آن رعايت بهتر بهداشت دهان در کنار ويزيت از سوي دندان‌پزشک است

بايد دوباره اين حقيقت ساده را تکرار کنيم که کليد اصلي سلامت هر بخشي از بدن تغذيه است. بدن ما براي حفظ تعادل ميان باکتري خوب، باکتري بد و مخمر بايد با بيماري مقابله کند. براي داشتن بهداشت دندان و لثه مواد غذايي طبيعي و خالص بخوريد به‌طوري‌که 80 درصد آن تشکيل‌شده از سبزيجات و ميوه‌هاي خام و ارگانيک باشد. با اين کار شانس خوردن غذاهاي قليايي را بالا خواهيد برد اما اگر غذايتان ترش است بيماري را بدتر مي‌کنيد. قند و شکر ph اسيدي در بدن ايجاد مي‌کند که موجب مي‌شود خون مواد معدني به‌ويژه کلسيم را از استخوان‌ها و دندان بکشد. پس بدانيد که شکر دشمن دهان شماست!
اگر مکمل به غذايتان اضافه مي‌کنيد ويتامين‌ها و مواد معدني طبيعي را انتخاب کنيد تا بدنتان بتواند آن‌ها را به‌خوبي جذب کند. ويتامين D، C، و B براي سلامت دندان ضروري هستند.
به‌هيچ‌وجه سيگار نکشيد چون راديکال‌هاي آزاد و ديگر مواد سمي آن به لثه‌ها آسيب رسانده و به‌تبع آن بيماري بافت‌هاي اطراف دندان را وخيم‌تر مي‌کند.
دهانتان را پس از هر بار غذا خوردن مسواک کنيد. هم دندان‌ها و هم لثه را. همچنين سير خام بجويد. مي‌توانيد با تمرين کردن مزه تند آن را تحمل‌کنيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر