صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

رازهاي خوشبختي در زندگي مشترک

زندگي پر از تغييرات است و معني خوشبختي نيز به همين دليل متغير است. هرگز همسر خود را با شخص ديگري مقايسه نکنيد. هر زوجي قوانين خاص خود را دارد و مقايسه آن با ديگران اشتباه است. خوشبختي نه يک هدف است نه يک افسانه. تمامي لحظات شاد در يک زندگي سازنده خوشبختي است.

کد خبر: 5193

همه ما به دنبال عشق در زندگي مشترک مي‌‌‌گرديم اما آيا واقعا عشق است که باعث خوشبختي مي‌شود؟
اين ۵ کليد به شما کمک مي‌کند تا واقعا در زندگي مشترک احساس خوشبختي کنيد:
عاشق کسي شويد که عاشق شماست
قبل از اينکه وارد يک رابطه کاملا يک‌طرفه شويد، درست فکر کنيد. اينکه شما مرد يا زني را با تمام وجود دوست داشته باشيد اما او حتي نگاهي به شما نيندازد عاقلانه نيست. کسي را دوست داشته باشيد که او هم متقابلا به شما عشق بورزد. دل بستن به فردي که به شخص ديگري علاقه دارد يا متعهد نيست و نسبت به شما بي‌تفاوتي مي‌کند، کار صحيحي نيست و از چنين زندگي‌اي نمي‌توان انتظار خوشبختي داشت. اگر عاشق چنين فردي هستيد تنها ۲ راه وجود دارد؛ يا او را فراموش کنيد يا کاري کنيد که عاشق شما شود. تنها در صورتي که هر دوي شما به هم عشق بورزيد ـ آن هم عشق واقعي ـ خوشبختي نصيبتان مي‌شود.
آدمي شبيه خود بيابيد
درست است که مي‌گويند قطب‌هاي متضاد همديگر را جذب مي‌کنند اما بهتر است بدانيد کساني که ارزش‌ها و انگيزه‌هاي مشابهي دارند در زندگي موفق‌تر هستند. بهتر است فردي را که براي زندگي انتخاب مي‌کنيد عقايد مشابهي با شما داشته باشد حتي مسائل و علائق ساده‌اي مانند رنگ، موسيقي، برنامه تلويزيوني و مزه‌هاي يکسان و مشابه بين دو نفر مي‌تواند سبب نزديک شدن بيشتر آنها به هم شود. عقايد سياسي و اجتماعي يکسان و داشتن ارزش‌هاي مشابه، روابط زناشويي را قوي‌تر مي‌کند.
گنجينه اي از رازهاي زندگي مشترک
به خاطر آنچه هست، دوستش بداريد!
اولين ملاقات‌ها زماني است که هر دو نفر براي جذب طرف مقابل تلاش مي‌کنند و خود را به بهترين شکل نشان مي‌دهند. مهم آن است که زن و مرد خيلي از واقعيت فاصله نگيرند. دروغ، قاتل روابط است. وقتي همسر شما متوجه شود که به او دروغ گفته‌ايد ديگر به شما اعتماد نخواهد کرد. در آغاز يک رابطه خود را آن‌گونه که هستيد نشان دهيد و از طرف مقابل نيز بخواهيد صادق باشد و به خاطر آنچه که هست، همسرتان را دوست بداريد.
طرف مقابل را بشناسيد
تنها زمان است که به زن و مرد اجازه مي‌دهد همديگر را بهتر بشناسند و از خوبي‌ها و عيب‌هاي هم مطلع شوند. خيلي طرف مقابل را در ذهن خود تبديل به فردي ايده‌آل نکنيد چون در اين صورت ممکن است بعد از مدتي نااميد و زده شويد. نکته ديگر اينکه خيلي روي طرف مقابل فشار نياوريد تا مطابق خواسته‌هاي شما عمل کند.
مقايسه را کنار بگذاريد
زندگي پر از تغييرات است و معني خوشبختي نيز به همين دليل متغير است. هرگز همسر خود را با شخص ديگري مقايسه نکنيد. هر زوجي قوانين خاص خود را دارد و مقايسه آن با ديگران اشتباه است. خوشبختي نه يک هدف است نه يک افسانه. تمامي لحظات شاد در يک زندگي سازنده خوشبختي است.

جام نيوز/

نظرات بینندگان

ارسال نظر