صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

چگونه مي‌شود خون را طبیعی سم زدايي کرد؟

خستگي، نفخ و پوست خشک و کدر مي توانند جزو علائمي باشند که نشان مي دهند خون شما تميز نيست و حاوي برخي توکسين‌ها است. در اين صورت احتمال دارد که پاي کمبود ويتامين ها نيز در ميان باشد. حتي امکان دارد سلول‌ها از عناصري اشباع باشند که بايد حتما از بدن دفع شوند. خوشبختانه روش‌هاي طبيعي‌اي وجود دارد که براي تصفيه ي خون مفيد است. با ما باشيد تا با گياهان تصفيه کننده ي خون بيشتر آشنا شويد.

کد خبر: 4994

خستگي، نفخ و پوست خشک و کدر مي توانند جزو علائمي باشند که نشان مي دهند خون شما تميز نيست و حاوي برخي توکسين‌ها است. در اين صورت احتمال دارد که پاي کمبود ويتامين ها نيز در ميان باشد. حتي امکان دارد سلول‌ها از عناصري اشباع باشند که بايد حتما از بدن دفع شوند. خوشبختانه روش‌هاي طبيعي‌اي وجود دارد که براي تصفيه ي خون مفيد است. با ما باشيد تا با گياهان تصفيه کننده ي خون بيشتر آشنا شويد.

سلامت خون ما
همانطور که مي دانيد کليه ها و کبد ارگان هاي مسئول تصفيه ي کننده ي خون و دفع سموم بدن هستند. اما لازم است که با روش هاي ساده و طبيعي نيز به اين ارگان هاي حياتي کمک کرد. لازم است که رژيم سالم و مناسبي داشته باشيد و با مصرف برخي از نوشيدني ها به پاکسازي بدن و تصفيه ي خون کمک کنيد. تميزي خون براي همه از اهميت بالايي برخوردار است چون باعث پيشگيري از ابتلا به برخي از بيماري ها و ناخوشي ها مي‌شود. علاوه بر اين تصفيه ي خون به داشتن پوستي زيبا و سالم کمک کرده و سلول‌ها را از پيري زودرس حفظ مي‌کند. لازم است که با مصرف مواد غذاي سرشار از مواد مغذي و ويتامين ها از ابتلا به کم خوني نيز پيشگيري کنيد. در ادامه گياهان مفيد براي تصفيه ي خون را ذکر مي‌کنيم.

چگونه مي‌شود خون را سم زدايي کرد؟
قبل از معرفي گياهان و دمنوش هاي تصفيه کننده ي خون چند ماده ي غذايي را يادآوري مي‌کنيم که کمک زيادي به پاکسازي بدن تان مي‌کند.
در اين روزهاي سرد هيچ چيز به اندازه ي نوشيدن يک فنجان دمنوش گزنه براي بدن مفيد نخواهد بود. گزنه براي تصفيه ي سريع خون و حذف توکسين‌هاي آن فوق العاده است. اين گياه ادرارآور بوده و براي تميزکردن کليه ها و کبد موثر عمل مي‌کند

ميوه هاي تصفيه کننده ي خون:
ليموترش، انگور، پرتقال، گريپ فروت، آناناس، بري ها، کيوي، توت فرنگي و غيره.

سبزيجات تصفيه کننده ي خون:
سير، پياز، هويج، کرفس، جعفري، جوانه ها، سويا و غيره.

گياهان تصفيه کننده ي خون

گياه باباآدم
ما توکسين‌هاي بدن را از طريق پوست و ادرار دفع مي‌کنيم. اما براي افزايش سرعت اين روند مي‌توانيد به گياه باباآدم اعتماد کنيد. گياه باباآدم يک گياه تميزکننده ي ويژه است که براي تصفيه ي خون و سيستم لنفاتيک موثر عمل مي‌کند. مي‌توانيد اين گياه را از عطاري ها تهيه کنيد. بابا آدم باعث پاکسازي بدن و بهبود جريان خون شده و از احتباس آب در سلول ها و نفخ و سنگيني معده پيشگيري مي‌کند. اين گياه براي درمان آرتريت، سياتيک، نقرس، آکنه، کاهش اسيديته، رفع سنگ کليه و سنگ کيسه ي صفرا و همچنين پيشگيري از بيماري هاي کبدي و صفراوي، درمان عفونت ادرار، هرپس، تب و ديابت و غيره نيز مفيد است. مي‌توانيد روزانه تا دو فنجان دمنوش گياه باباآدم ميل کنيد و نتيجه را ببينيد. اگر داروي خاصي مصرف مي کنيد بهتر است قبل از استفاده از گياهان با پزشک خود مشورت کنيد. مي‌توانيد نظر عطار را در خصوص ميزان و نحوه ي مصرف اين گياه جويا شويد.

گياه آقطي
گياه آقطي يک ملين خوب و در عين حال تميزکننده ي بدن و ضدعفوني کننده است. اين گياه باعث کاهش حالت نفخ و التهاب هاي بدن مي‌شود. گياه آقطي قابض طبيعي بوده و جزو تصفيه کننده هاي موثر خون محسوب مي‌شود. مي‌توانيد از اين گياه براي پاکسازي کليه ها و کبد استفاده کنيد و دمنوش آن را بعد از غذا ميل کنيد. همچنين مي‌توانيد از کپسول هاي آن نيز استفاده کنيد. البته لازم است که براي مصرف هر نوع مکمل يا قرصي بتدا انظر پزشک تان را جويا شويد.

گياه گزنه
لازم است که در مورد خواص گياه گزنه مطالب زيادي نوشته شود چون اين گياه سزاوار شناخت بيشتري است. گزنه حاوي آهن است و کم خوني را کاهش مي دهد. در اين روزهاي سرد هيچ چيز به اندازه ي نوشيدن يک فنجان دمنوش گزنه براي بدن مفيد نخواهد بود. گزنه براي تصفيه ي سريع خون و حذف توکسين‌هاي آن فوق العاده است. اين گياه ادرارآور بوده و براي تميزکردن کليه ها و کبد موثر عمل مي‌کند.

گياه قاصدک
قاصدک قاصد سلامتي است. در اين عصرهاي سرد زمستاني يک فنجان دمنوش قاصدک ميل کنيد تا توکسين‌هاي بدن تان دفع شده و جريان خون تان بهبود يابد. کافيست مقداري از اين گياه را با يک فنجان آب جوش و به مدت 5 دقيقه دم کرده و نوش جان کنيد.

گياه زوفا
بهتر است بدانيد که زوفا براي تصفيه ي خون و دفع چربي هاي مضر بدن فوق العاده است. اين گياه را از عطاري تهيه کنيد و دمنوش آن را براي پاکسازي بدن تان از شر توکسين‌ها مصرف کنيد. مي‌توانيد روزانه تا دو فنجان از اين دمنوش را ميل کنيد.

آلوورا
احتمالا تصور مي‌کنيد که از آلوورا صرفا براي نرمي و لطافت پوست استفاده مي‌کنند. اما بايد بدانيد که اين گياه مفيد براي درمان بسياري از ناخوشي هاي روزمره و همچنين پاکسازي بدن از توکسين‌ها يا همان سموم مفيد است.آلوورا باعث پاکسازي کبد و کليه ها مي‌شود. مي‌توانيد چاي آلوورا ميل کنيد. يک قاشق عصاره ي آلووراي خالص را در يک فنجان آب جوش دم کنيد و سپس آن را صاف کرده و اجازه دهيد به مدت 5 دقيقه بماند. بهتر است چند قطره ليموترش نيز به اين چاي بچکانيد تا طعم آن بهتر و خواصش بيشتر شود./تبيان

نظرات بینندگان

ارسال نظر