صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

رژیم غذایی/

تغذيه بر اساس گروه خوني چيست؟

بحث رژيم غذايي مناسب براي گروه‌هاي خوني مختلف اولين بار توسط دکتر پيتر جي.آدامو در کتاب «رژيم غذايي مناسب براي بدن شما» مطرح گرديد. اين دستاورد حاصل زحمات ۲۵ ساله يک پدر (James D’Adamo) و يک پسر (Peter J.D’Adamo) مي‌باشد.

کد خبر: 487

رژيم درماني/ بحث رژيم غذايي مناسب براي گروه‌هاي خوني مختلف اولين بار توسط دکتر پيتر جي.آدامو در کتاب «رژيم غذايي مناسب براي بدن شما» مطرح گرديد.
اين دستاورد حاصل زحمات ۲۵ ساله يک پدر (James D’Adamo) و يک پسر (Peter J.D’Adamo) مي‌باشد.
دکتر آداموي پسر در اين مورد مي‌گويد من نسل دوم يک درمان‌گر طبيعي Naturopathic Physicion)) هستم. پدرم در سال ۱۹۵۷ ميلادي پس از گذراندن يک دوره ۴ ساله فوق دکترا از دانشکده علوم درمان طبيعي فارغ‌التحصيل شد و از همان سال در کلينيک‌هاي تغذيه و سلامتي مطالعه و معالجه مي‌کرد.
او در کارش پي برد که اگر چه بسياري از بيماران با رژيم‌هاي سخت گياهي يا کم‌چربي و يا روش‌هاي مختلف پخت غذا بهبود يافته‌اند اما برخي از آنها نه تنها بهتر نشده‌اند بلکه بدتر شده‌اند.

پدرم مي‌گفت : « به اعتقاد من چهره هيچ دو انساني در روي زمين يکسان نيست. همچنان که اثر انگشت آن‌ها ، خطوط لبهاي‌شان و يا آهنگ صداي‌شان مشابه نمي‌باشد و به همين صورت هيچ دو شاخه گياه و يا دو دانه برفي يک شکل نيستند. از آن‌جايي که احساس مي‌کردم تمام مردم با يکديگر تفاوت دارند معتقد بودم منطقي به نظر نمي‌رسد که همگي غذاي يکساني را مصرف نمايند. آن‌گاه دريافتم چون هر شخصي داراي موقعيت فيزيکي خاصي است و ميزان قدرت و ضعف و نيازهاي غذايي او نيز متفاوت است تنها راهي که بيمار براي سالم ماندن و غلبه بر امراض مختلف دارد سازگار کردن خود با نياز‌هايش است.»

همچنين او اعتقاد داشت که «غذاي يک انسان مي‌تواند براي انسان ديگر مهلک باشد.»
بنابر استدلال او چون خون عامل اصلي تغذيه بدن است احتمال دارد حالت‌هاي خون مشخص‌کننده تغيير وتنوع در نيازهاي غذايي باشد.
هر اندازه که پدر من گروه‌هاي خوني مختلف را مورد آزمايش قرار مي‌داد اعتقاد او راسخ‌تر مي‌شد که هر بيمار با گروه خوني خود راهي جدا را براي بهبود طي مي‌کند.

بالاخره فرضيه پدرم با کوشش‌هاي مستمر به ثمر رسيد و نتيجه تحقيقات او به صورت فشرده به نام «غذاي يک انسان» به رشته تحرير در آمد. در اين هنگام من در سال سوم رشته «علوم درمان طبيعي» در دانشکده جان بستير John Bastyr در شهر سياتل تحصيل مي‌کردم.
در آن موقع در انتظار موقعيتي بودم تا در مورد تحقيق پدرم کار نويني انجام دهم و بدانم که آيا اين فرضيه از لحاظ علمي صحيح است؟
از آنجايي که کتاب پدرم بيشتر بر اساس برداشت‌هاي نظري او در مورد گروه‌هاي خوني بود تا روش‌هاي ارزيابي عيني ، چندان مطمئن نبودم که بتوانم اساس علمي براي فرضيه او بيابم. اما آنچه بدست آوردم شگفت‌آور بود.

اولين موفقيت من کشف اين مطلب بود که دو بيماري اصلي معده (زخم معده و سرطان معده) بستگي به گروه خوني دارد.
بيماري اول ناشي از اسيد زياد معده و بيماري دوم ناشي از کمبود ويتامين B12 مي‌باشد که مقدار کافي آن باعث جذب اسيد معده مي‌شود.
با مطالعه و بررسي پي‌بردم که دارندگان گروه خوني O مستعد ابتلا به بيماري‌هايي هستند که ناشي از اسيد بالاي معده است و دارندگان گروه خوني A مستعد ابتلا به بيماري‌هايي هستند که ناشي از اسيد ناکافي معده است. من حلقه گم‌شده را يافتم و در هر حال روشن شد که : «رابطه گروه خوني با بيماري‌ها در ميزان توليد اسيد معده است.»
اين کشف مسلما پايه‌اي علمي براي مشاهدات پدرم محسوب مي‌شد.

دکتر آدامو مي‌گويد: « براي طراحي يک رژيم غذايي مناسب مي‌توان از گروه‌هاي خوني استفاده نمود.»
دکتر آدامو سير تاريخي خاصي را براي پيدايش گروه‌هاي خوني در نظر مي‌گيرد که دانستن آن خالي از لطف نيست. او اعتقاد دارد گروه خوني O قديمي‌ترين گروه خوني است و مربوط به زماني است که انسان‌ها فقط شکار را آموخته بودند لذا بهترين نوع رژيم غذايي براي اين افراد رژيم غذايي شکارچيان اوليه يعني رژيمي غني از چربي و پروتئين است.

گروه خوني A مربوط به دوره بعدي است يعني دوره‌هايي که بشر کشاورزي را آغاز نموده بود لذا افرادي که گروه خوني شان A و فرزند زادگان خلف‌شان که داراي گروه خوني AB باشد بايد از رژيم هاي غذايي غني از کربوهيدرات و غلات استفاده نمايند.

گروه خوني B نيز مابين دو گروه خوني مي‌باشد و از آنجايي که مربوط به دوره‌اي است که بشر در حال انتقال سبک زندگي از شکارگري به کشت‌کاري است لذا افرادي که داري اين گروه خوني مي‌باشند بايد از رژيم‌هاي غذايي که حاصل اجتماع اين دو نوع رژيم غذايي است استفاده نمايند.
از لحاظ کارايي نيز گروه B مابين دو گروه زير است يعني نه به اندازه گروه خوني O مي‌تواند از چربي‌هاي موجود در غذا استفاده نمايد و نه به اندازه گروه A مي‌تواند قندها را سريع بسوزاند و در حقيقت ميانه اين دو است.

دکتر آدامو ميگويد: «کنترل رژيم غذايي بر اساس گروه خوني به ما کمک مي‌نمايد که بتوان غذاها را به دو گروه دوست و دشمن تقسيم‌بندي نمود.»
البته جبهه گيري‌هاي سختي هم عليه اين ديدگاه بيان شده است اما دکتر آدامو اين امر را طبيعي مي‌داند و مي‌گويد برايم بديهي است که هر نظر نو و انقلابي با چنين مخالفت‌هايي مواجه شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر