صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

تضمين سلامتي در يک هفته

تغييرات بسيار ناچيزي وجود دارد که اينک مي‌توانيم آن‌ها را بوجود آوريم که به ما کمک مي‌کند تا حس بهتر و ديد بهتر در طول يک هفته را شروع کنيم. يک هفته خيلي سخت نيست، درست است؟

کد خبر: 4692

تغييرات بسيار ناچيزي وجود دارد که اينک مي‌توانيم آن‌ها را بوجود آوريم که به ما کمک مي‌کند تا حس بهتر و ديد بهتر در طول يک هفته را شروع کنيم. يک هفته خيلي سخت نيست، درست است؟

آراستن :
به گفته جنيفر اسپينوزا، سخنگو و مربي کاهش وزن در Weightless LLC: به جاي برداشتن يک بسته چيپس در حين تماشاي تلويزيون، خودتان را با مانيکور کردن سرگرم کنيد. اين نه تنها شما را مشغول مي‌کند، بلکه اثرش را وقتي که شما مي‌خواهيد يک شام سبک آخر وقت را دزدکي بخوريد مي‌گذارد.

تنفس :
اسپينوزا مي‌گويد: وقتي که استرس داريم، اغلب تنفس را فراموش مي‌کنيم. غفلت از تنفس، نگراني ما را افزايش مي‌دهد، چيزي که اغلب به غذا خوردن احساسي منجر مي­شود. دفعه بعدي که احساس کرديد بعد از يک روز بد در کارتان خواستيد که خيلي سريع چند تا کوکي بخوريد، چشمانتان را ببنديد و سه نفس عميق بکشيد.

جويدن:
اسپينوزا مي‌گويد: مشکلي که با بسياري از غذا‌هاي فرآوري شده وجود دارد اين است که خوردن آنها بيش از حد آسان است! بافت زبر غذا و بيشتر مواد مغذي در فرآيند فرآوري نرم مي‌شوند! تمام غذاها را بيشتر بجويد، يا حداقل دو بار بيشتر از آنچه که هم اکنون مي‌جويد، بجويد.

ايستادن:
همه ما زمان و علاقه وقت گذراندن در باشگاه ورزشي را نداريم، اما اين نبايد ما را از اهداف سلامتيمان دور کند. اسپينوزا مي‌گويد: “اين نکته به من کمک کرد تا بدون هيچ تغييري در عادت‌هاي غذايي و ورزشي‌ام 10 پوند وزنم را کم کنم.”

خواب:
سالويگ ماگنوسدوتر، پزشک ارشد تصويربرداري اسليپ ايميج مي‌گويد: در طول خواب، بدن بافت‌ها، ماهيچه‌ها و پوست را اصلاح و ايجاد مي‌کند. اين زماني است که مغز خاطرات را مجددا سازمان‌دهي مي‌کند و آنها را يکي مي‌کند بنابراين پس از بيدارشدن از خواب، اطلاعات ياد گرفته شده واضح و در دسترس خواهند بود. کمبود خواب مي‌تواند بر چگونه ديدن و احساس کردن، قضاوتمان، حال ما و همين‌طور توانايي يادگيري ما تاثير بگذارد. و بله، “خواب نامطلوب” تا اندازه‌اي به “عوارض پوستي” منجر مي‌شود. خواب ناکافي و نامطلوب مانع توليد کلاژن‌ها مي‌شود، کلاژن پروتئين محافظ در برابر خطر اشعه يو وي و ايجاد کننده جواني و ظاهر زيبا مي‌باشد. کلاژن روي ترشح استروژن و پروژسترون موثر است، که توليد الاستين را افزايش مي‌دهد- پروتئيني که براي حالت کشساني پوست مهم است. اما ماگنوسدوتر مي‌گويد که خواب ناکافي و نامطلوب مي‌تواند باعث شود که مردم انتخاب‌هاي غذايي کمتر ايده‌آل داشته باشند، از جمله مقادير بيشتري از غذا و ميل بيشتر به هله هوله! براي رفع اين مشکل، ماگنوسدوتر پيشنهاد مي‌کند که الگو‌هاي خوابتان را کنترل کنيد .

جشن گرفتن:
به گفته اسپينوزا، کاهش وزن يک دوي مارتن است نه يک دوي سرعت- شما بايد در طي مسير رسيدن به هدفتان جشن بگيريد. هنگامي که هر تغيير جديدي در شيوه زندگيتان گنجانده شود، با يک پاداش غير خوراکي جشن بگيريد. پاداش‌هاي غير خوراکي ممکن است يک ماساژ، فيلم و يا ديدن يک فيلم کمدي به همراه دوستانتان باشد. زندگي بهتر خواهد بود وقتي از آن لذت ببريد.
هميشه در خانه يا محيط کارتان ظرف ميوه‌اي که داخل آن قابل ديد باشد را داشته باشيد:
به گفته رين فريک، متخصص تغذيه از موسسه تغذيه سالم سياتل ساتون، تحقيقات نشان مي‌دهد آن‌هايي که بشقاب ميوه قابل ديد دارند نسبت به آن‌هايي که ندارند، به طور مداوم ميوه بيشتري مي‌خورند.

مقدار ميوه و سبزيجاتي که هر روز مي‌خوريد را در نظر داشته باشيد:
اگر تعداد وعده‌هايي که شما نياز داريد يا تعداد دفعاتي که آنها را مي‌خوريد را يادداشت کنيد، احتمال بيشتري وجود دارد که ميوه‌ها و سبزيجات بخوريد. به گفته فريک، براي دريافت 2000 کالري در رژيم روزانه، آخرين راهنمايي‌ها حداقل دو فنجان ميوه و دو و نيم فنجان سبزيجات را توصيه مي‌کنند. يکي از راه‌هاي ايجاد طعم و مزه بهتر و دريافت وعده‌هاي بيشتر سبزيجات، اضافه کردن سبزيجات اضافي، مانند کدو سبز رنده شده، هويج، اسفناج، کلم‌پيچ و فلفل دلمه به سس پاستا و سوپ مي‌باشد. کباب کردن سبزيجات آسان است و طعم‌هاي جديدي را به ارمغان مي‌آورد. سبزيجاتي مانند پياز، هويج، کدوسبز، مارچوبه و شلغم يک ظرف غذاي خوشمزه، آسان و سريع ايجاد مي‌کند. تنها آن را با روغن زيتون بپوشانيد و مقداري سرکه بالزاميک به آن اضافه کنيد و در 350 درجه کباب کنيد تا پخته شود.

دسر را از دست ندهيد:
غذايتان را با يک دسر مبتني بر ميوه‌اي که به طور طبيعي شيرين، طراوت‌بخش و سبک باشد پايان دهيد. به يک ايده نياز داريد؟ دسرهايي مانند شکلات تلخ که با توت‌فرنگي پوشيده شده باشد،آنتي‌اکسيدان، مقاديري فيبر، ويتامين، مواد معدني و ديگر پروتئين‌هاي روزانه‌تان را تامين مي‌کند.

ميان وعده را فراموش نکنيد:
کانتر، بوفه، يخچال، ميزها، اتومبيل و کيف پول را با آجيل، ميوه‌ها (تازه يا خشک)، سبزيجات و ماست پرکنيد. فيک مي‌گويد، همه اين‌ها مقدار زيادي ويتامين‌هاي سالم، مواد معدني و آنتي‌اکسيدان‌هايي دارند که شما را در تمام طول روز با انرژي نگه مي‌دارد.

در لحظه باشيد:
در بيشتر موارد، ما مي‌خواهيم کاري را با عجله انجام دهيم يا اينکه نگران اين هستيم که چطور براي تناسب انداممان زمان بگذاريم. ليزا اي.ريد مالک مجموعه تناسب اندام ليزا ريد پيشنهاد مي‌کند که بيشتر متفکر باشيد. وقتي شما در زمان حال زندگي کنيد به جاي اينکه درباره‌ي گذشته يا آينده نگران باشيد، واقعاً قدردان آنچه که داريد خواهيد شد.

بيشتر آب بنوشيد:
آب به طور باور نکردني براي سلامتي و تناسب اندام حياتي است. به گفته ريد، شما بايد از همان لحظه اي که از خواب بيدار مي‌شويد تا وقتي که مي‌خواهيد بخوابيد آب بنوشيد. يک ليوان قبل از هر وعده غذايي، بين هر تمرين ورزشي و در رفت و آمدهايتان بنوشيد. اگر شما احساس نفخ مي‌کنيد، مي‌تواند به علت عدم نوشيدن کافي آب باشد. نفخ زماني اتفاق مي‌افتد که بدن شما آب را نگه مي‌دارد چون که به اندازه کافي آب ندارد– بنابراين بنوشيد
دکتر سلام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر