صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

تغذيه/

نوشابه‌ها با سلامت ما چه مي‌کنند؟

معلوم نيست توليدکنندگان نوشابه‌هاي صنعتي، بخصوص نوشابه‌هاي گازدار، چه فرمولي به کار مي‌برند که محصولات‌شان تا اين اندازه وسوسه‌انگيز است. ظاهرا اين نوشابه‌ها جزئي از سبک زندگي و رژيم غذايي بسياري از مردم دنيا شده است و انگار ايرانيان در مصرف آن بسيار پرتلاشند و گوي سبقت را از ديگران ربوده‌اند.

کد خبر: 4230

معلوم نيست توليدکنندگان نوشابه‌هاي صنعتي، بخصوص نوشابه‌هاي گازدار، چه فرمولي به کار مي‌برند که محصولات‌شان تا اين اندازه وسوسه‌انگيز است. ظاهرا اين نوشابه‌ها جزئي از سبک زندگي و رژيم غذايي بسياري از مردم دنيا شده است و انگار ايرانيان در مصرف آن بسيار پرتلاشند و گوي سبقت را از ديگران ربوده‌اند.
چندي پيش در کنفرانس نقش پزشکان در فرهنگسازي مصرف شير که در آذر ماه سال گذشته برگزار شد، نايب ‌رئيس انجمن پزشکان عمومي ايران مطرح کرد: «سرانه استفاده از نوشابه‌هاي گازدار در دنيا ده ليتر است. اين در حالي است که [هر ايراني] سالانه 42 ليتر نوشابه گازدار استفاده مي‌کند. اين برنامه غذايي سبب پوسيدگي دندان، چاقي، سوءتغذيه، اثرات مخرب بر کليه، اختلال در خواب و... خواهد شد.»
ولي فقط در ايران نيست که از اين حرف‌ها مي‌زنند. يکي از مضراتي که هميشه مخالفان مصرف اين نوشابه‌ها بر آن تاکيد مي‌کنند، قند بسيار زيادي است که اين مواد صنعتي وارد بدن ما مي‌کنند. همين حرف‌ها بود که يک آمريکايي‌ به نام جورج پرايور‌ را به اين فکر انداخت که اثر مخرب نوشابه‌هاي گازدار را بر بدن خودش آزمايش کند.
به گزارش مجله پريونشن، جورج پنجاه‌ساله، تا همين دو ماه پيش فردي کاملا سالم و بسيار مراقب سلامت و سبک زندگي‌اش بود: وزن کاملا متناسبي داشت، برنامه غذايي‌اش کاملا سالم بود و برنامه کم‌وبيش منظمي هم براي ورزش و فعاليت جسماني روزانه داشت، اما ناگهان تصميم گرفت آزمايشي ترتيب دهد. او مي‌خواست بداند دقيقا چه اتفاقي خواهد افتاد اگر به مدت 30 روز، روزي ده قوطي کوکاکولا مصرف کند؛ البته مشروط بر آن که هيچ تغيير ديگري در برنامه غذايي يا سبک زندگي هميشگي‌اش ندهد.
اين فکر زماني براي جورج پرايور جدي شد که مراجع رسمي آمار تکان‌دهنده‌اي درباره ميزان مصرف قند و شکر افزوده آمريکايي‌ها منتشر کردند. پرايور مي‌گويد ‌پس از ديدن اين آمارها به اين فکر افتاد کاري کند مردم لحظه‌اي هم که شده به ميزان بسيار زياد قند و شکري که مصرف مي‌کنند، فکر کنند. به اين ترتيب او در بيست‌و‌چهارم اکتبر امسال (يعني روز جمعه دوم‌آبان 1393) اولين قوطي نوشابه گازدار را سر کشيد و آزمايش‌ را آغاز کرد.
يک ماه بعد، جورج پرايور هنوز زنده بود، بله خوب انتظار نداشتيد که جانش را از دست بدهد! اما اوضاع بسيار وخيم‌تر از آن بود که قبلا فکرش را مي‌کرد: تنها ظرف 30 روز، بيش از ده کيلوگرم بر وزنش اضافه شده بود و چربي بدنش حدود 6 درصد افزايش يافته بود، اما کار به همين جا ختم نشد. فشار خونش نيز به ميزان قابل‌توجهي افزايش يافته بود و از 12.9 روي 7‌/‌7 که تقريبا فشار خون طبيعي و سالمي به شمار مي‌رود به 14.3 روي 9.6 رسيده بود که وضع چندان خوشايند و مطلوبي نيست.

ممکن است اين جهش‌ها در نگاه نخست عجيب باشد، اما چندان هم نبايد تعجب کرد. يک دو دو تا چهار تاي سرانگشتي خيلي چيزها را روشن مي‌کند. ده قوطي نوشابه گازدار تقريبا 1400 کالري انرژي و چيزي حدود 390 گرم قند دارد. مثل اين است که فردي هر 2.5 روز حدود يک کيلوگرم قند بخورد. طبعا اگر به طور منظم اين مقدار قند اضافه به بدن انسان وارد شود تبعات هولناکي خواهد داشت.
به نظر مي‌رسد جورج پرايور توانسته به مقصودش برسد. بعيد به نظر مي‌رسد فردي از نتيجه آزمايش او مطلع شود و دست‌کم اندکي تامل نکند. بخصوص آن که دامنه اين آزمايش وسيع‌تر از مصرف نوشابه و شايد بتوان گفت بيشتر متوجه مصرف قند و شکر است.
حال که دوباره به قند و شکر رسيديم، اجازه دهيد از زاويه‌اي ديگر به رژيم غذايي خودمان نگاهي بيندازيم.
دکتر هاشمي وزير محترم بهداشت در بخشي از سخنراني خود در بيست‌و‌سوم‌مهر‌امسال (روز جهاني غذا) گفته است: «طبق توصيه سازمان جهاني بهداشت ميزان دريافت شکر در افراد بايد حداکثر 10درصد [کل] کالري دريافتي باشد. اين در حالي است که آمار مصرف شکر طي سال‌هاي 78 تا 90 نشان داد ‌ميزان دريافت [قند و شکر در ايران] از 21.1 به 23.9 کيلوگرم افزايش يافته است. مشخص است که چنين رقمي مطلوب نيست و در اين زمينه ما بيش از 30 درصد اضافه مصرف داريم.»

نظرات بینندگان

ارسال نظر