صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

چگونه پس از ۳۰ سالگي زيبا بمانيم؟

اثرات تخريبي نور خورشيد و سرعت پايين ترميم سلول‌هاي پوست باعث ايجاد لکه‌ها و چين و چروک‌هايي روي پوست مي‌شوند. در اين مقاله به روش‌هاي کم هزينه‌اي خواهيم پرداخت که مي‌توانيد به کمک آن‌ها سلامت و زيبايي پوست خود را حفظ کنيد.

کد خبر: 3928

اثرات تخريبي نور خورشيد و سرعت پايين ترميم سلول‌هاي پوست باعث ايجاد لکه‌ها و چين و چروک‌هايي روي پوست مي‌شوند. در اين مقاله به روش‌هاي کم هزينه‌اي خواهيم پرداخت که مي‌توانيد به کمک آن‌ها سلامت و زيبايي پوست خود را حفظ کنيد.
چه اتفاقي براي پوست ما مي‌افتد؟
ممکن است تا ٣٠ سالگي پوست ما زيبا و شفاف به نظر برسد اما به تدريج با برخورد هر تابش خورشيد به پوست، زيبايي و لطافت آن تحت‌تأثير قرار گرفته و لکه‌ها و چروک‌هاي ريز شروع به نمايان شدن مي‌کنند. اولين خطوط و چين و چروک‌ها معمولا در اطراف چشم‌ها و لب‌ها به وجود مي‌آيند.
بعد از تمام شدن دهه سوم زندگي پوست ما نازک‌تر و ظريف‌تر مي‌شود. اين قضيه به دليل‌کم شدن ميزان کلاژن و همچنين کاهش سرعت بازسازي سلول‌هاي پوست است. اين حالت ممکن است باعث شود که صورت ما کسل‌کننده و شل به نظر برسد و ديگر گونه‌هاي شما به آن شادابي گذشته نباشد. از طرفي زندگي‌هاي مدرن و شلوغ امروزي باعث افزايش استرس شده که همين قضيه مي‌تواند روي پوست شما تأثير بدي داشته باشد.
از طرفي ديگر پوست شما مانند دوران نوجواني و دهه ٢٠ سالگي غيرقابل پيش‌بيني نيست. در اين دهه از زندگي تقريبا تمرکز شما بايد روي لايه‌بردار‌ها باشد.
لايه‌برداري به بازسازي سلول‌هاي پوست و هيدراتاسيون کمک مي‌کند و با بروز لکه‌هاي پوستي مقابله مي‌کند.
به دنبال محصولات آرايش و بهداشتي‌اي باشيد که مقدار زيادي آنتي‌اکسيدان و ويتامين داشته باشند. اين محصولات مي‌توانند پوست شما را سالم و جوان نگه دارند.
براي داشتن پوستي سالم و زيبا چه بايد بکنم؟
برس‌هاي تميزکننده
برس‌هاي تميز‌کننده سلول‌هاي پوست را تشويق مي‌کند تا سريع‌تر خود را تجديد کنند. برس کشيدن همچنين باعث مي‌شود که محصولات مراقبتي و بهداشتي بتوانند عميق‌تر به داخل پوست نفوذ کنند. اين کار باعث مي‌شود که شما پوستي زيبا و سالم داشته باشيد.
سعي کنيد براي اين منظور از تميز کننده‌هايي که حاوي آنتي‌اکسيدان‌ها (مانند چاي سبز و سفيد)، ويتامين C و اسيد‌هاي آلفا هيدروکسي (AHAs) هستند استفاده کنيد.
لايه‌برداري
پوست شما نياز دارد در هفته دوبار لايه‌برداري شود. اين کار را جدي بگيريد. از لايه‌بردارهايي که دانه‌هاي درشت و نامنظم دارند استفاده نکنيد. به جاي آن از لايه‌بردارهايي با الياف مصنوعي و ريز استفاده کنيد.
مرطوب‌کننده‌ها
هيدراتاسيون يکي از کليدهاي اصلي دروازه سلامت و زيبايي پوست است که در مقابل آسيب‌هاي اشعه UV و آلودگي‌ها از شما محافظت مي‌کند و توليد کلاژن و آلاستين را بهبود مي‌بخشد. روزانه حداقل دو بار از مرطوب‌کننده‌هاي غني از آنتي‌اکسيدان‌ها استفاده کنيد. اين کار را به آرامي و ملايمت انجام دهيد.
مرطوب‌کننده شما بايد حتما حاوي ويتامين C باشد. ويتامين C از پوست شما در مقابل راديکال‌هاي آزاد محافظت مي‌کند و توليد کلاژن را افزايش مي‌دهد و در نتيجه باعث شفاف و درخشنده‌شدن پوست شما مي‌شود.
کرم‌هاي دور چشم
کرم‌هاي چشمي را انتخاب کنيد که حاوي هيدروکينون و ويتامين C باشد.
براي مقابله با پف زير چشم مي‌توانيد از کافيين و براي افزايش رطوبت مي‌توانيد از محصولات حاوي اسيد هيالورونيک استفاده کنيد.
آرايش‌کردن
به دنبال محصولاتي باشيد که حاوي مقدار قابل قبولي از پپتيد و گليسيرين باشند. گليسيرين باعث حفظ رطوبت پوست مي‌شود و پپتيد به توليد کلاژن کمک مي‌کند. شما مي‌توانيد از اين محصولات قبل از استفاده از مواد آرايشي استفاده کنيد يا اين‌که از محصولات آرايشي‌اي استفاده کنيد که حاوي اين مواد هستند. براي پوشاندن کبودي زير چشم مي‌توانيد از کرم‌هايي با رنگ‌هاي گرم‌تر از رنگ پوست خودتان استفاده کنيد.
درمان در طول شب
هر هفته يک شب از ماسک‌هاي غني از آنزيم‌ها استفاده کنيد. کرم‌هايي که در طول شب استفاده مي‌کنيد بايد قوي‌تر باشند. لايه‌بردار‌ها و محصولات بدون روغن مي‌توانند در افزايش هيدراتاسيون به شما کمک کنند.
به‌دنبال محصولاتي بگرديد که حاوي پلي‌پپتيد باشند. اين محصولات باعث جوانسازي و بازسازي پوست مي‌شوند. محصولات حاوي گليکوليک و اسيد ساليسيليک مي‌توانند در هيدراتاسيون به شما کمک کنند. رتينول نيز براي خوش فرم شدن پوست‌هاي نازک، تحريک بازسازي سلولي، کاهش خطوط ريز و درخشندگي پوست مفيد است.

جام نيوز

نظرات بینندگان

ارسال نظر