صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

چالش/ 11 مزيت تبلت‌هاي «Galaxy Tab S» «سامسونگ» نسبت به «آيپد اپل»

چالش/ 11 مزيت تبلت‌هاي Galaxy Tab S سامسونگ نسبت به آيپد اپل/ امروزه مدل‌هاي مختلفي از تبلت‌هاي اندرويد وجود دارند، اما تعداد کمي از آن‌ها مي‌توانند از نظر عملکرد با آيپد رقابت کنند. تبلت‌‌هاي گلکسي تب s سامسونگ،با فراهم‌کردن امکانات بيشتر براي کاربران، يکي از رقباي اصلي آيپد بشمار مي‌آيند. در اين مطلب تصميم داريم 11 مزيت تبلت هاي اندرويدي سامسونگ نسبت به آيپدهاي اپل را بررسي کنيم.

کد خبر: 3598

زوميت/ امروزه مدل‌هاي مختلفي از تبلت‌هاي اندرويد وجود دارند، اما تعداد کمي از آن‌ها مي‌توانند از نظر عملکرد با آيپد رقابت کنند. تبلت‌‌هاي گلکسي تب s سامسونگ،با فراهم‌کردن امکانات بيشتر براي کاربران، يکي از رقباي اصلي آيپد بشمار مي‌آيند. در اين مطلب تصميم داريم 11 مزيت تبلت هاي اندرويدي سامسونگ نسبت به آيپدهاي اپل را بررسي کنيم.

1.اجراي دو برنامه در کنار يکديگر
به لطف حالت چند پنجره‌اي سامسونگ, شما مي‌توانيد دو برنامه را باز و اجرا کنيد و روي صفحه‌نمايش، هر دو برنامه را در کنار يکديگر مشاهده کرده و به کار گيريد.

2.امکان کنترل مستقيم تلفن‌هوشمند خود از تبلت
ويژگي همگام سازي سامسونگ به شما اجازه مي‌دهد تا گوشي خود را از طريق تبلت کنترل کنيد؛ البته اين قابليت تنها براي گوشي هاي گلکسيs5 ,گلکسي s4و گلکسي نوت3 قابل استفاده است. اين ويژگي به دو منظور طراحي شده است:

1) انتقال آسان‌تر فايل‌ها بين گوشي و تبلت

2) پاسخ دهي به تماس‌ها در صورتي که در آن لحظه به گوشي خود دسترسي نداريد.

3.قابليت تغيير صفحه‌نمايش بر اساس برنامه‌ي در حال اجرا
تبلت گلکسيs مي‌تواند رنگ زمينه‌ي صفحه‌نمايش را با برنامه در حال اجرا سازگار کند و با طيف رنگي صفحه‌نمايش تطبيق دهد.به عنوان مثال اگر شما در حال ديدن فيلم باشيد و سپس تصميم بگيريد که يک کتاب الکترونيک مطالعه کنيد، اين تبلت تنظيمات صفحه‌نمايش را بطور خودکار با برنامه در حال اجرا تطبيق مي‌دهد.

4.قابليت کنترل رايانه از طريق تبلت
بعد از ورود با حساب‌کاربري سامسونگ و نصب برنامه remote PC بر روي رايانه، شما مي‌توانيد رايانه‌ي خود را از طريق تبلت کنترل کنيد. بديهيست که شما مي‌توانيد بطور مستقيم به فايل‌هاي ذخيره شده برروي رايانه نيز دسترسي پيدا کنيد.

5.فعال سازي حالت کودک
حالت کودک که براي اين تبلت‌ها در نظر گرفته شده‌است, به والدين اجازه مي‌دهد تا کنترل مضاعفي بر روي کارهاي کودک خود هنگام استفاده از تبلت داشته باشند. رابط گرافيکي اين حالت، بسيار کودک-پسندتر از استاندارندهاي رابط گرافيکي پايه‌ي اندرويد طراحي شده است.

6.توقف خودکار ويديو هنگام قطع ارتباط چشمي
يکي از ويژگي‌هاي هوشمند اين تبلت‌ها، توقف فايل ويديويي در زمان نگاه نکردن به صفحه‌نمايش است.اين ويژگي سال گذشته با گلکسيS4 معرفي شد.

7.اشتراک ديجيتالي مجلات و روزنامه‌ها به صورت رايگان
تبلت‌هاي گلکسي با برنامه‌ي هدايا, پيشنهاد اشتراک‌هاي مختلفي را براي مدت زماني محدود ارائه مي‌دهند؛ به عنوان مثال شما مي‌توانيد يک سال اشتراک ديجيتالي بلومبرگ را رايگان دريافت کنيد.

8.تغيير و ارتقاء صفحه‌نمايش اصلي
اين قابليت تنها مختص تبلت‌هاي گلکسيS سامسونگ نيست؛ اما از اين نظر که اين ويژگي بر روي سيستم عامل اندرويد اجرا مي‌شود، يکي از مزيت‌هاي اين تبلت‌ها نسبت به آيپد بشمار مي‌آيد که به کاربر اجازه مي‌دهد تا با کشيدن و رها کردن ويجت‌ها بر روي صفحه‌نمايش اصلي (خانه)، آن را به گونه‌اي که دوست دارند طراحي کنند.

9.دسترسي سريع و آسان به تمام تنظيمات
نرم افزار سامسونگ يک بسته‌ي کامل از تنظيمات سريع را به کاربر ارائه مي‌دهد و شما مي‌توانيد تنها با کشيدن صفحه‌نمايش اصلي(خانه) از بالا، روشنايي صفحه‌نمايش را تنظيم کنيد، بلوتوث را خاموش و روشن کنيد يا گزينه هاي ديگر را بر اساس نياز خود تغيير دهيد. کمپاني اپل نيز تنظيمات مشابهي را ارائه داده است که با کشيدن صفحه‌نمايش از پايين قابل دسترسي است؛ ولي سامسونگ گزينه هاي بيشتري رادر اين بسته جاي داده است.

10. تجربه حس جديد با برنامه لانچر
برنامه لانچر به شما اجازه مي‌دهد تا صفحه‌نمايش دستگاه اندرويدي خود را تغيير داده و با انتخاب تم مورد نظر خود، حسي جديد را نسبت به تبلت تجربه کنيد.

11. اجراي برنامه‌ها يا پرداخت پول با کمک اثر انگشت
به لطف همکاري مستقيم سامسونگ و پي‌پال، شما مي‌توانيد پرداخت‌هاي خود را بدون وارد کردن رمز عبور و تنها با استفاده از سنسور اثر انگشتي که در دکمه‌ي خانه‌ي اين تبلت‌هاي سامسونگي تعبيه شده است، انجام دهيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر