صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

راحت‌ترين راه‌ها براي داشتن زيباترين چشم‌ها

براي آنکه بتوانيد در مدت زماني کوتاه بر خستگي‌تان غلبه و تيرگي و سياهي دور چشم‌ها را رفع کنيد، مي‌توانيد از چاي کيسه‌اي استفاده کنيد. اگر چاي کيسه‌اي دردسترس نداريد يک پارچه نخي و تميز را برداريد و مقداري چاي خشک درون آن بريزيد و آن را با آب نيمه ولرم خيس کنيد و اجازه دهيد خنک شود. سپس چاي کيسه‌اي يا دستمال حاوي چاي را روي چشم‌هاي‌تان قرار دهيد و اجازه دهيد به مدت 02 دقيقه روي چشم‌هاي‌تان باقي بماند. اين روش به شما کمک مي‌کند که در کمتر از نيم ساعت خستگي و تيرگي را از پوست‌ها و عضلات چشم‌هاي‌تان دور کنيد و با ظاهري آراسته در مهماني حاضر شويد.

کد خبر: 3230

براي آنکه بتوانيد در مدت زماني کوتاه بر خستگي‌تان غلبه و تيرگي و سياهي دور چشم‌ها را رفع کنيد، مي‌توانيد از چاي کيسه‌اي استفاده کنيد. اگر چاي کيسه‌اي دردسترس نداريد يک پارچه نخي و تميز را برداريد و مقداري چاي خشک درون آن بريزيد و آن را با آب نيمه ولرم خيس کنيد و اجازه دهيد خنک شود. سپس چاي کيسه‌اي يا دستمال حاوي چاي را روي چشم‌هاي‌تان قرار دهيد و اجازه دهيد به مدت 02 دقيقه روي چشم‌هاي‌تان باقي بماند. اين روش به شما کمک مي‌کند که در کمتر از نيم ساعت خستگي و تيرگي را از پوست‌ها و عضلات چشم‌هاي‌تان دور کنيد و با ظاهري آراسته در مهماني حاضر شويد.
افزايش زيبايي چشم با روغن بادام
حتما مي‌دانيد که زيبايي و آراستگي چشم‌ها تنها با آرايش آنها امکان‌‌پذير نيست. تقويت عضلات و ماهيچه‌هاي اطراف چشم، خونرساني و آب رساني مناسب به پوست اين ناحيه و برطرف کردن کبودي زير چشم نيز ازجمله مهم‌ترين فاکتورهايي است که مي‌تواند زيبايي چشم‌ها را تضمين کند حتي در شرايطي که شما از لوازم آرايشي و بهداشتي استفاده نکرده‌ايد. براي اين منظور مي‌توانيد از لوسيون خانگي روغن بادام و آبليمو استفاده کنيد. استفاده از اين لوسيون و ماساژ عضلات اطراف چشم موجب تقويت اين عضلات شده و چشم را شاداب‌تر و جوان‌تر نشان مي‌دهد، ضمن آنکه ماساژ روغن بادام به بهبود جريان گردش خون و بهبود تيرگي‌هاي زير چشم کمک مي‌کند. براي استفاده از اين روغن کافي است 2 قاشق غذاخوري روغن بادام را با 6 قطره آبليمو مخلوط کنيد و عضلات دور چشم‌تان را ماساژ دهيد.
نسخه ايده‌آل براي ابروها
کسي نمي‌تواند منکر تاثير ابروها در افزايش زيبايي چشم‌ها شود. داشتن ابرويي پرپشت، مرتب و خوش‌حالت مي‌تواند به راحتي جلوه يک چشم معمولي را چند برابر کند، بنابراين نبايد از ابروها غافل شد و از کنار آنها بي‌تفاوت گذشت چراکه يک ابروي کم‌پشت و بي‌حالت به راحتي مي‌تواند تمامي زحمات شما را از بين ببرد. براي داشتن ابروهاي پرپشت به روغن بادام تلخ احتياج داريد. بايد با کمک يک شانه ابرو روغن بادام را به تارها و ريشه موي ابرو برسانيد. براي اين منظور بايد ابروها را با مقدار اندکي روغن بادام تلخ آغشته کنيد و با کمک شانه ابرو به آرامي ابروها را به سمت بالا حالت دهيد. دقت داشته باشيد که استفاده بيش ‌از اندازه از روغن بادام مي‌تواند موجب ريزش ابروها شود چراکه روغن مازاد مي‌تواند منافذ پوستي را پر کند و به ريشه ابرو آسيب برساند و موجب ريزش ابرو شود، بنابراين بايد به مقدار کم و فقط تا اندازه‌اي که ساقه و ريشه مو اندکي چرب شود از روغن بادام تلخ استفاده کرد.
مديتيشن و گلاب‌درماني چه تاثيري بر زيبايي دارد؟
براي آنکه هر گونه چين و چروک را از اطراف صورت‌تان دور کنيد نيازمند افزايش آرامش دروني هستيد چرا که اضطراب، استرس، غم و اندوه همگي مي‌توانند موجب بروز تغييراتي در چهره و ظاهر شوند. توجه کنيد که وقتي خبر هولناک يا غم‌انگيزي را به فردي مي‌گوييم پيش از هر چيز با درهم فشرده شدن عضلات صورت او مواجهه مي‌شويم. اخم‌ها در هم کشيده، چشم‌ها جمع و به طور کلي عضلات صورت دچار گرفتگي و اسپاسم‌هايي مي‌شود که همگي آنها در بروز چين و چروک بسيار موثرند. عضلات و پوست ناحيه چشم نيز ‌ از اين مسئله مستثني نيستند و چه بسا بيشترين چين و چروک را به خود جذب مي‌کنند. براي پيشگيري از اين موضوع کافي است دراز بکشيد و براي چند لحظه همه چيز را فراموش کنيد.
سعي کنيد تمرکز کرده و عضلات بدن‌تان را ريلکس کنيد. در اين مرحله از فردي بخواهيد که بعد از ريلکس کردن شما دستمال نخي تميزي را که با اسپري کردن گلاب آن را مرطوب کرده روي صورت‌تان بيندازد. تکرار اين تکنيک هر شب مي‌تواند تاثير چشمگيري در درمان چين و چروک چشم‌ها داشته باشد.
درماني براي پف چشم‌ها
يکي ديگر از شيوه‌هايي که به افزايش جذابيت و زيبايي چشم‌ها کمک مي‌کند برطرف کردن پف‌ زير چشم است. ساده‌ترين کار براي از بين بردن پف چشم‌ها استفاده از کرم گشنيز و روغن زيتون است. براي تهيه اين ماسک کافي است يک قاشق غذاخوري گشنيز را خوب کوبيده و له کرده آن را با يک قاشق غذاخوري عسل ترکيب کنيد و نصف قاشق غذاخوري روغن زيتون به آن بيفزاييد تا کرمي يک‌دست تهيه شود.
اين ترکيب را روي حرارت اندک بگذاريد و آن را خوب هم بزنيد تا يکنواخت شود. پس از سرد شدن اين روغن آن را زير چشم‌هاي تان بماليد و اجازه دهيد به مدت 15 تا 20 دقيقه زير چشم‌هاي‌تان باقي بماند.
کمپرس نعناع با تجربه‌اي بي‌نظير
يکي ديگر از نسخه‌هاي طبيعي که به کمک آن مي‌توان به جوانسازي و شادابي بيشتر عضلات اطراف چشم کمک کرد استفاده از کمپرس برگ‌هاي نعناع است.
براي تهيه اين کمپرس کافي است 2 قاشق غذاخوري برگ نعناع را درون يک ليوان آب جوش بيندازيد و اجازه دهيد به مدت 10 دقيقه دم بکشد. سپس با پنبه‌ تميز استرليزه از اين کمپرس استفاده کنيد. ابتدا پنبه را در دمنوش نعناع که خنک شده فرو ببريد و آن را براي 15 دقيقه هر شب روي چشم‌هاي‌تان کمپرس کنيد. کمپرس اين چاي گياهي موجب مي‌شود علاوه بر رفع خستگي به افزايش زيبايي چشم‌ها کمک کند.
برق‌ نگاه چگونه زياد مي‌شود؟
روش ساده ديگري که به کمک آن مي‌توانيد چشم‌هايي براق و جذاب داشته باشيد خواب راحت و آسوده است. کم‌خوابي و بي‌خوابي علاوه بر آنکه بر سيستم عصبي بدن اثر مستقيم دارد، مي‌تواند تاثير قابل‌ملاحظه و گاهي جبران ناشدني بر کيفيت پوست انسان داشته باشد، بنابراين نبايد خواب آرام و عميق و با کيفيت را فراموش کنيد. ضمنا اگر به براقي و درخشندگي چشم‌هاي‌تان اهميت مي‌دهيد يک شب در ميان از رنده خيار با پوست يا حلقه خيار با پوست به عنوان ماسک استفاده کنيد. اين ماسک مي‌تواند نشاط و شادابي را به چشم‌هاي شما هديه کند و برق نگاه را به شما برگرداند.
ارزان‌ترين راه‌ها براي پوشاندن سياهي‌هاي زير چشم
سياهي زير چشم سن خاصي ندارد يعني يک جوان 20 يا 30 ساله هم مي‌تواند دچار اين مشکل شود و در نتيجه همين سياهي‌ها سنش سال‌ها پيرتر به نظر برسد يا اينکه چهره‌اي خسته و بدون طراوت پيدا کند؛ اما براي تسکين و تعديل سياهي و کبودي دور چشم هم راه‌حل‌هاي زياد وجود دارد و هم راه‌حل خاصي وجود ندارد يعني نمي‌توان گفت فلان راه‌حل و درمان قطعا اين مشکل را برطرف مي‌کند حتي اگر سراغ درمان‌هاي گرانقيمت پزشکي برويد؛ اما کار نشد ندارد. مي‌توان اين سياهي‌ها را يا پوشاند يا کمرنگ کرد؛ ما مي‌خواهيم در اينجا به شما شيوه‌هاي مختلف را ياد بدهيم؛ از روش‌هاي طب سنتي گرفته تا آرايش و استفاده از کرم‌هاي خاص.
خط چشم باريک نکشيد
کشيدن يک خط چشم باريک مشکي به دور چشم بدترين کاري است که مي‌توانيد براي زيبايي چشم‌ها بکنيد چرا که باعث جلوه بيشتر عيب‌ها و سياهي‌ها مي‌شود؛ چنين خطي کاري مي‌‌کند که در ظاهر، پوست به سمت چشم کشيده شود و دقيقا همان چيزهايي را که مي‌خواهيد بپوشانيد برجسته مي‌شود و در نتيجه بيشتر از همه کبودي‌‌ها جلوه خواهد کرد.
پيشنهاد مي‌کنيم به جاي خط مشکي از يک سايه برنز يا قهوه‌اي تيره استفاده کنيد و با برس سايه حسابي اطراف چشم را دودي کنيد تا ديگر سياهي‌ها خيلي جلوه نکنند؛ يادتان باشد که براي زيباتر شدن چشم‌ها خطوط پلک را با خطي ضخيم برجسته کنيد و بعد با برس رنگ را پخش کنيد. اين کار هم چشم‌ها را درشت‌تر جلوه مي‌دهد و هم آنقدر حواس را به سمت چشم‌ها پرت مي‌کند که ديگر سياهي‌هاي زير چشم به نظر نيايند.

زندگي ايده آل

نظرات بینندگان

ارسال نظر