صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

وجود سم" بوتوليسم " در کنسروهاي پروتيني به نابينايي منجر مي‌شود ؟

محمد حسين عزيزي متخصص تغذيه در خصوص سم بوتوليسم گفت: اين سم در کنسروهاي پروتيني و گوشتي به خصوص ماهي وجود دارد البته در صورتيکه کنسرو ماهي با شرايط خوبي استريل نشده باشد و در اثر حمل و نقل نامناسب آسيبي به کنسرو وارد شود، سم بوتوليسم در آن ايجاد مي‌شود.

کد خبر: 3201

ويستا/ محمد حسين عزيزي متخصص تغذيه در خصوص سم بوتوليسم گفت: اين سم در کنسروهاي پروتيني و گوشتي به خصوص ماهي وجود دارد البته در صورتيکه کنسرو ماهي با شرايط خوبي استريل نشده باشد و در اثر حمل و نقل نامناسب آسيبي به کنسرو وارد شود، سم بوتوليسم در آن ايجاد مي‌شود.
وي افزود: همچنين ايجاد منفذ کوچک در کنسرو ماهي نيز سم بوتوليسم را در آن ايجاد مي‌کند البته به دليل آنکه اين کنسروها در کارخانه قرنطينه مي‌شوند احتمال ايجاد سم در آن کم است رعايت نشدن شرايط استريل و قرنطينه در کارخانه‌ها سبب بيماري بوتوليسم در فرد مي‌شود.
اين متخصص تغذيه ادامه داد: بيماري بوتوليسم، مسمويت بسيار شديد و کشنده‌اي محسوب مي‌شود در صورتيکه فرد مبتلا به اين بيماري سريع به بيمارستان انتقال پيدا نکند احتمال فوت وي وجود دارد. در صورتيکه فرد مبتلا به بوتوليسم با تاخير اندکي به بيمارستان برسد نابينايي را براي وي در پي خواهد داشت.
عزيزي با اشاره به موارد نادر ابتلاي افراد به بوتوليسم اظهار داشت: افراد به منظور جلوگيري از ابتلا به بيماري بوتوليسم، کنسروهاي پروتئيني را به مدت يک ربع در آب بجوشانند در اثر اين عمل ميکروب‌هاي موجود در کنسرو از بين رفته و فرمول سم متلاشي مي‌شود سم بوتوليسم در اثر رشد ميکروبها در کنسرو ماهي به وجود مي‌آيد.
وي تصريح کرد: همچنين افراد به منظور جلوگيري از ابتلا به بيماري بوتوليسم، به ظاهر کنسرو دقت کنند تا در آن زنگ زدگي و بادکردگي ديده نشود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر