صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

چگونه عطر تقلبي را از اصل تشخيص دهيم؟

اين روزها، خريد يک شيشه عطر هزينه کمي نيست؛ مبلغ نه‌چندان کمي خرج مي‌کنيد تا عطري با رايحه خوش داشته باشيد ولي در اولين استفاده متوجه مي‌شويد که اين بوي عطر انتخاب شما با گذشت يک ساعت از بويي خوشايند به بويي ناخوشايند تبديل شده يا اصلا محو مي‌شود؛ انگار نه انگار شما امروز صبح، پيش از خارج شدن از خانه در شيشه عطر خود شنا کرده‌ايد.

کد خبر: 3100

اين روزها، خريد يک شيشه عطر هزينه کمي نيست؛ مبلغ نه‌چندان کمي خرج مي‌کنيد تا عطري با رايحه خوش داشته باشيد ولي در اولين استفاده متوجه مي‌شويد که اين بوي عطر انتخاب شما با گذشت يک ساعت از بويي خوشايند به بويي ناخوشايند تبديل شده يا اصلا محو مي‌شود؛ انگار نه انگار شما امروز صبح، پيش از خارج شدن از خانه در شيشه عطر خود شنا کرده‌ايد.

اگر دچار چنين حادثه‌اي شديد، بدانيد پول‌تان را خرج خريد عطر تقلبي کرده‌ايد. ماندگار نبودن رايحه عطر هم کمترين اتفاق است چون در ساخت عطرهاي تقلبي از عصاره‌هاي بي‌کيفيت، مواد شيميايي و ... استفاده مي‌شود که مي‌تواند شما را دچار حساسيت و التهاب پوستي کند. به همين دليل بهتر است راه‌هاي تشخيص عطر اصل و تقلبي را بلد باشيد و آگاهانه خريد کنيد.

دست‌فروش‌ها را بي‌خيال شويد

با افزايش قيمت عطر، تعداد دست‌فروش‌هايي که عطرهاي زنانه و مردانه مي‌فروشند، زياد شده است. با اطمينان صددرصدي مي‌توان گفت که محصولات دست‌فروش‌ها تقلبي است و بهتر است از خريد اين عطرها خودداري کنيد.

دست و دلبازي براي رايحه بي‌اعتبار!

بسته‌بندي را بشناسيد

- يک شيشه عطر، عموما در جعبه مقوايي با روکش پلاستيکي عرضه مي‌شود. روکش پلاستيکي آخرين پوشش عطر است و اگر لايه مقوايي ديگري روي آن مشاهده کرديد، بايد به اصل بودن عطر خود شک کنيد.

- روکش پلاستيکي بايد روي جعبه مقوايي کاملا محکم باشد و حرکت اضافي نداشته باشد. اگر کوچک‌ترين شلختگي در روکش پلاستيکي ديديد، از خريد عطر خودداري کنيد. عطر نه فقط در ايران، در تمام دنيا در گروه محصولات شيک قرار مي‌گيرد و برندهاي توليد عطر سعي مي‌کنند اين محصول را با بهترين و فاخرترين شکل ممکن به بازار عرضه کنند، به همين دليل خرابي‌هاي احتمالي در عطر کمتر از ساير محصولات ديده مي‌شود.

- شرکت‌هاي توليدکننده عطر براي بستن روکش پلاستيکي از نوعي چسب حرارتي استفاده مي‌کنند که ردپايي برجاي نمي‌گذارد و شما مي‌توانيد نوشته‌هاي روي جعبه را به راحتي بخوانيد.

- همين کيفيت روي جعبه مقوايي عطر هم ديده مي‌شود. از طرف ديگر مشخصات کامل کارخانه توليدکننده روي قسمتي از جعبه مقوايي حک شده است. اين مشخصات شامل اسم عطر، نام کارخانه، محل توليد، سايز عطر و... است. کج و ناخوانا بودن اين مشخصات دليل بر تقلبي بودن محصول است.

- جعبه‌هاي عطر .به گونه‌اي طراحي شده‌اند که عطر در داخل آنها محکم است. تکان خوردن شيشه عطر در جعبه نشانه خوبي براي تقلبي بودن محصول است.

عجله نکنيد

- اولين قدم براي خريد يک شيشه عطر اصل، در نظر گرفتن زمان کافي است. هنگام خريد وقت کافي بگذاريد چون يک عطر سه درجه بو دارد، بوي اوليه که بلافاصله بعد از اسپري کردن عطر به مشام مي‌رسد، بوي مياني بعد از يک ساعت خودش را نشان مي‌دهد و بوي پايه که بعد از 24 ساعت روي محل اسپري عطر مي‌توانيد احساس کنيد. در مورد عطرهاي تقلبي چنين مراحلي را نمي‌توانيد تجربه کنيد. رايحه اوليه عطر بعد از چند دقيقه از بين مي‌رود و بوي خاصي احساس نمي‌شود.

- توصيه مي‌کنيم براي يک خريد مطمئن، در دو مرحله اقدام کنيد؛ يک روز عطر را تست کنيد و روز ديگر وقتي از ماندگاري و دوام رايحه مطمئن شديد، به خريد اقدام کنيد.

شيشه را بررسي کنيد

- برندهاي توليدکننده عطر از شيشه‌هاي مرغوب براي عطرهاي خوب استفاده مي‌کنند. هنگام خريد شيشه، عطر را در مسير نور بگيريد و اگر شفافيت يک شيشه مرغوب را نداشت يا حبابي درون شيشه مشاهده کرديد، بدانيد اصل نيست.

- در کف تمام شيشه‌هاي عطر، محل توليد آن حک شده است. دقت کنيد که حکاکي بايد کيفيتي معقول و مناسب داشته باشد.
- اگر قصد خريد عطر خاصي را داريد، بهتر است پيش از خريد در اينترنت تصوير نمونه‌هاي اصل را به دقت ببينيد و در فروشگاه تطبيق دهيد. نکاتي مثل محل نوشتن نام عطر و نام کارخانه عطر روي شيشه مي‌تواند راهنماي خوبي براي شما باشد. به نکاتي مثل رنگ شيشه، رنگ نوشته‌ها و ... هم دقت کنيد.

- در شيشه عطر را چندبار بازوبسته کنيد. در عطرهاي اصلي به طور کامل روي محل اسپري عطر قرار مي‌گيرد و هيچ لقي ندارد.

به‌روز باشيد

اگر به عطر قديمي علاقه داريد، پيش از اقدام به خريد، از توليد آن مطمئن شويد. خط‌توليد بسياري از عطرها بعد از چند سال قطع مي‌شود اما چون محبوبيت بالايي پيدا کردند، تقلبي‌سازان به کار خودشان ادامه مي‌دهند. اگر مي‌خواهيد عطر قديمي خودتان را چند باره بخريد، از توليد آن مطمئن شويد.

سراغ فروشگاه‌هاي معتبر برويد

کپي‌کاران آدم‌هاي باهوشي هستند، به همين دليل يکي از بهترين اقدامات شما اين است که سراغ فروشگاه‌هاي معتبر و باسابقه در فروش عطر برويد؛ جاهايي که اسم و رسم خود را با فروش عطر تقلبي زير سؤال نمي‌برند.

زندگي ايده آل/

نظرات بینندگان

ارسال نظر