صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

براي کاهش وزن چاي «سفيد» بنوشيد

چاي سفيد که از دو مورد ديگر کمتر فرآوري مي‌شود حاوي خاصيت‌هاي فوق‌العاده‌اي است که natural news در گزارش اخير خود به خواص اين چاي در کم کردن وزن پرداخته است: جلوگيري از تشکيل سلول‌هاي چربي: تحقيقات نشان داده است که مواد تشکيل‌دهنده فعال در چاي سفيد مي‌تواند با تشکيل سلول‌هاي چربي جديد به نام آديپوسيت مقابله کند. جلوگيري از به وجود آمدن اين سلول‌ها منجر به کاهش وزن نيز مي‌شود.

کد خبر: 3021

بااينکه بيشتر مردم با خواص نوشيدن چاي سبز و سياه آشنا هستند چاي سفيد در اين ميان چندان شناخته‌شده نيست و اگرچه همه اين‌ها از يک گياه حاصل‌شده‌اند تفاوت‌هايشان در نحوه برداشت محصول و چگونگي به عمل آمدنشان نهفته است.
چاي سفيد که از دو مورد ديگر کمتر فرآوري مي‌شود حاوي خاصيت‌هاي فوق‌العاده‌اي است که natural news در گزارش اخير خود به خواص اين چاي در کم کردن وزن پرداخته است:
جلوگيري از تشکيل سلول‌هاي چربي: تحقيقات نشان داده است که مواد تشکيل‌دهنده فعال در چاي سفيد مي‌تواند با تشکيل سلول‌هاي چربي جديد به نام آديپوسيت مقابله کند. جلوگيري از به وجود آمدن اين سلول‌ها منجر به کاهش وزن نيز مي‌شود.

به حرکت درآوردن چربي: چاي سفيد همچنين از توانايي به حرکت درآوردن چربي از سلول‌هاي چربي برخوردار است و به بدن در پاک کردن خودش از چربي کمک مي‌کند. دانشمندان از اين خاصيت چاي سفيد به «اثر ضد چاقي» ياد مي‌کنند که مي‌تواند ابزاري قدرتمند در کاهش وزن شما باشد.
تقويت ليپوليسيس: ليپوليسيس نام فرايندي است که در طي آن بدن چربي سوزي مي‌کند. چاي سفيد اين جريان را تحريک مي‌کند؛ به اين معني که بدن شما چربي را مؤثرتر مي‌سوزاند و شما آسان‌تر وزن کم مي‌کنيد.

در برداشتن کافئين: چاي سفيد هم مانند چاي سياه و سبز حاوي کافئين است که بالا برنده متابوليسم است و به بدنتان کمک مي‌کند تا کالري را بهتر هضم کرده و به عمل آوريد که همه اين‌ها در کاهش وزن مؤثر است.
افزايش متابوليسم: اگر سوخت و ساز بدنتان کند است رژيم غذايي و ورزش به تنهايي کمک زيادي نمي‌کند. اما آنتي اکسيدان‌هاي موجود در چاي سفيد موجب افزايش سوخت‌وساز مي‌شود، سوختن چربي‌ها را آسان‌تر مي‌کند و به کاهش وزن کمک مي‌کند.
محدود کردن جذب چربي: چاي سفيد نه تنها به سوختن چربي‌هايي که از قبل در بدنتان انباشته شده کمک مي‌کند بلکه جذب يا ذخيره چربي را که از طريق غذا به بدنتان وارد مي‌شود محدود مي‌کند. اين خاصيت تأثير شگفت انگيزي در زمان رژيم شما دارد.
مزه خوب: بسياري از مکمل‌هاي غذايي مزه چندان خوبي ندارند اما چاي سفيد طعمي لذت بخش و سبک دارد و اين موضوع آن را به نوشيدني تبديل کرده که مي‌توانيد در يک روز چند ليوان از آن را براي کاهش وزن بنوشيد.
سلامانه/

نظرات بینندگان

ارسال نظر