صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

هل - زردچوبه - زنجبيل - فلفل قرمز تند

شفاخونه/ دارچين رقيق کننده خون است

در فرهنگ‌هاي مختلف گياهان متعددي جهت طعم دادن به غذاهاي مختلف به کار مي‌رود و شايد راز تفاوت عمده در طعم غذاها در ملل مختلف علاوه بر نحوه پخت، به طور عمده به ادويه‌جات به کار رفته در آنها مربوط مي‌شود. استفاده اقوام مختلف از انواع ادويه جات به شرايط اقليمي آنها نيز بستگي فراوان دارد.

کد خبر: 2995

در فرهنگ‌هاي مختلف گياهان متعددي جهت طعم دادن به غذاهاي مختلف به کار مي‌رود و شايد راز تفاوت عمده در طعم غذاها در ملل مختلف علاوه بر نحوه پخت، به طور عمده به ادويه‌جات به کار رفته در آنها مربوط مي‌شود. استفاده اقوام مختلف از انواع ادويه جات به شرايط اقليمي آنها نيز بستگي فراوان دارد.
يکي از ساده ترين و سالم راه ها براي گرم شدن ما در طول سردترين زمان سال را مي توان با خوردن برخي خوراکي ها بدست آورد. برخي غذاها اغلب با تقويت گردش خون و يا از بين بردن آب اضافي از بافت بدن را گرم مي کنند. در طب سنتي چيني غذاهايي که حاوي ترکيبات بالا برنده درجه حرارت هستند استفاده مي شود. دانه ها، آجيل، جو، سير و پياز نمونه از غذاهاي گرم سنتي است.
در ادامه پنج ادويه که خوردن آن به افزايش درجه حرارت بدن ما منجر مي شود را معرفي مي کنيم:
هل
گياه معطر و خوشبو هل که گياه محبوب بومي جنوب هند و سري لانکا است، با غلظت بالاي سينئول طبيعي است. سينئول يک اثر تحريک کننده در ريه ها دارد، مخاط ريه ها و راه تنفسي را باز مي کند. هل همچنين تحريک دستگاه گوارش ما و ترويج حذف گاز کمک مي کند. هل به چاي عطر ويژه اي مي بخشد و طرفداران زيادي دارد همچنين در ساخت ليکور بخصوص ليکورهاي شيرين همچون ليکور موز و ليکور به مصرف شايان توجهي دارد.
دارچين
دارچين درختچه‌اي است کوچک، هميشه سبز، به ارتفاع ۵ تا ۷ متر که از تمام قسمت‌هاي آن بويي مطبوع استشمام مي‌شود. دارچين بومي سري‌لانکا و جنوب هند است و پوست درختچه آن بعنوان ادويه بکار ميرود. در قرون وسطي دارچين براي درمان سرفه، ورم مفاصل و گلودرد استفاده مي‌شد. تحقيقات جديد نيز بر خواص و فوايد پزشکي دارچين تاکيد دارند. ادويه شيرين و معطر به دست آمده از پوست داخلي درخت دارچين سيلان است. دارچين درجه حرارت بدن را بالا مي برد. علاوه بر اين، دارچين ضد انعقاد طبيعي (رقيق کننده خون) است که مي تواند گردش خون را افزايش مي دهد و افزايش فعاليت متابوليک دارد.
زردچوبه
زردچوبه نوعي گياه و ادويه‌اي است از رده زنجبيل‌وارها است. پودر زردچوبه به رنگ زرد تيره‌است که يکي از پرکاربردترين ادويه جات به شمار مي‌رود. رويشگاه اصلي اين گياه هند است و قسمت اصلي ادويه معروف کاري را که در بسياري از غذاهاي هندي به کار مي‌رود، تشکيل مي‌دهد. براي قرن ها، در هند زردچوبه به عنوان يکي از بهترين گياهان گرم طبقه بندي شده است، و علم حال حاضر متوجه مي شويم ادويه جاتي همچون دارچين، زردچوبه غني از تانن است که بافت را سفت کرده و جذب آب اضافي از بدن کمک مي کند و درجه حرارت بدن ما به طور کلي بالا مي برد. علاوه بر اين، زردچوبه يک ترکيب فعال به نام کورکومين دارد که براي گردش خون و بهبود سلامت رگ هاي خوني موثر است.
زنجبيل
زنجـبيل يا زنجفيل يک گياه خوراکي، ادويه و گياه دارويي است. زنجبيل از گياه زرد رنگ داراي رگه‌هاي بنفش با نام علمي Zingiber officinale بدست مي‌آيد. اگرچه معمولاً از زنجبيل به عنوان ريشه آن گياه نام برده مي‌شود ولي در اصل قسمت مورد استفاده گياه ساقه متورم شده زيرزميني آن است که «ريزوم» نام دارد. حدود ۷۰ گونه بومي آسياي جنوب شرقي است. هر چند که معروفيت زنجبيل براي درمان تهوع و معده است، ريزوم اين گياه محبوب داراي اثرات گرم شدن قابل توجهي با توجه به غلظت متراکم آن از روغن حرارت به نام جينجرولها است. زنجبيل موجب بهبود گردش خون به تمام قسمت هاي بدن است.
فلفل قرمز تند
فلفل کاين، همچنين ادويه گينه ناميده مي شود، يکي از اعضاي خانواده تاجريزي است و معمولا به صورت پودر مصرف مي شود. دليل گرم کنندگي آن را مي توان به کپسايسين ترکيب فعال نسبت داد. به عنوان مثال، يک مطالعه در مجله Journal of Biological در سال ۲۰۰۸ منتشر شده نشان داد که کپسايسين خواص مولد حرارت دارد. همچنين مي توان اشاره کرد که کپسايسين است ميزان سوخت و ساز و درجه حرارت مرکزي بدن را بالا مي برد.
ايمنا/

نظرات بینندگان

ارسال نظر