صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

موی سر در مورد سلامتي چه ميگويد؟

ريزش روزانه 100 عدد مو نشانه بدي نيست ولي اگر با شانه کشيدن و يا خوابيدن ميزان زيادي از موهاي شما مي ريزد مي تواند نشاني از بيماري هاي هورموني در بدن شما باشد که بايد به آن ها دقت کنيد. اين بيماري ها مي توانند مشکلات مختلفي در قسمت هاي مختلف بدن شما ايجاد کنند. يکي از بهترين راه هاي جلوگيري از اين مشکل ورزش و همچنين استفاده از مواد غذايي طبيعي است.

کد خبر: 297

توجه به مشکلاتي که براي موهاي شما رخ مي دهد مي تواند تا حد بسيار زيادي از بيماري هاي بدن شما جلوگيري کند. براي اينکه با خطرناک ترين نشانه هاي مشکل مو آشنا شويد مي توانيد اين مطلب را تا انتها بخوانيد.

**ريزش روزانه 100 عدد مو نشانه بدي نيست ولي اگر با شانه کشيدن و يا خوابيدن ميزان زيادي از موهاي شما مي ريزد مي تواند نشاني از بيماري هاي هورموني در بدن شما باشد که بايد به آن ها دقت کنيد. اين بيماري ها مي توانند مشکلات مختلفي در قسمت هاي مختلف بدن شما ايجاد کنند. يکي از بهترين راه هاي جلوگيري از اين مشکل ورزش و همچنين استفاده از مواد غذايي طبيعي است.

**جنس موها در سر هر فردي ممکن است با ديگري متفاوت باشد و نازک و ضخيم بودن آن ها نيز از اين دسته است. اما هر مويي داراي يک استاندارد خاص است. اگر احساس کرديد که موهاي شما بسيار نازک شده است بايد سريعا به يک دکتر غدد مراجعه کنيد. اين مشکل مي تواند نشاني از کم کاري هاي غده تيروئيد شما باشد. براي درمان اين بيماري سريعا به پزشک مراجعه کنيد و آن ها مي توانند به شما راهنمايي خوبي دهند.

**همانطور که گفتيم از دست دادن دانه اي مو در شرايطي خيلي هم بد نيست و همچنين لازم هم هست اما اگر به صورت دسته اي موهايتان را از دست مي دهيد مي تواند نشانه اي از بيماري خاصي است که در آن بدن شما به خودش حمله مي کند و بيماري هاي ديگر را به وحود مي اورد. دراين شرايط مراجعه به پزشک بسيار لازم است و البته مي توانيد در تحول در شيوه غذا خوردن و همچنين ورزش از اين مشکل پيشگيري کنيد.

**با گذر عمر ممکن است موهاي شما تغيير رنگ دهد و همچنين به رنگ خاکستري تبديل شود اما اگر خيلي زودتر از موعد موهاي شما خاکستري رنگ شد بدانيد که دچار مشکلات خاصي از جمله کمبود ويتامين B12 است. همچنين ممکن است بيماري هاي ديگري نيز در پشت پرده خود داشته باشد. براي اينکار بهتر است ويتامين را در بدن خود تقويت کنيد و همچنين خوردن غذاهاي مقوي را فراموش نکنيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر