صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

«بهنوش بختياري»: بعضي شب‌ها از دست تلويزيون گريه مي‌کنم

بهنوش بختياري از ادغام شبکه‌هاي تلويزيوني و کوچک‌سازي صداوسيما ابراز رضايت کرد و گفت: شخصا از همان ابتدا هم با تعدد شبکه‌ها موافق نبودم؛ چراکه به نظرم براي بيننده هيچ جذابيتي ندارد و حالا ادغام شبکه‌هاي تلويزيوني بهترين کار است.

کد خبر: 2822

بهنوش بختياري از ادغام شبکه‌هاي تلويزيوني و کوچک‌سازي صداوسيما ابراز رضايت کرد و گفت: شخصا از همان ابتدا هم با تعدد شبکه‌ها موافق نبودم؛ چراکه به نظرم براي بيننده هيچ جذابيتي ندارد و حالا ادغام شبکه‌هاي تلويزيوني بهترين کار است.

وي که تا مدتي قبل در شبکه «نسيم» برنامه داشت و چندي است که پخش برنامه‌هايش قطع شده است، سپس اظهار کرد: ادغام شبکه‌هاي تلويزيوني مي‌تواند مثبت باشد؛ چراکه به جاي اينکه بر کميت شبکه‌ها و برنامه‌ها افزوده شود، مي‌توان فکري براي کيفيت آن‌ها کرد. ادغام شبکه‌ها به شدت کار مثبتي است و به نظرم بايد يک تکان اساسي به تلويزيون داد.

آفتابه لگن هفت دست، شام و ناهار هيچي ...

اين بازيگر در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس تلويزيون و راديو ايسنا، در همين زمينه گفت: وقتي تعداد شبکه‌ها زياد مي‌شود، قطعا براي بيننده هم جذابيتي نخواهند داشت. وقتي تعداد کانال‌ها زياد باشد، مخاطب صرفا به دليل سرگرمي و گذراندن اوقات فراغتش تلويزيون تماشا مي‌کند و نه از روي علاقه. اين اتفاقي که در حال حاضر در تلويزيون افتاده است، بيشتر به ضرب‌المثل «آفتابه لگن هفت دست، شام و ناهار هيچي» برمي‌گردد.

او تصريح کرد: به قدري طي اين مدت برنامه‌هايمان در تلويزيون ضعف پيدا کرده است که شخصا علاقه‌اي به تماشاي تلويزيون ندارم و اگر هم بخواهم گاهي تلويزيون تماشا کنم، فقط شبکه آي‌فيلم و نسيم را تماشا مي‌کنم.

او در ادامه با بيان اينکه بايد برنامه‌هاي تلويزيون از حالت يکنواختي دربيايند، تأکيد کرد: طي اين مدت برنامه‌هاي تلويزيون به قدري تکراري روي آنتن رفته است که براي مخاطب يکنواخت و خسته‌کننده شده‌اند؛ وقتي اين اتفاق مي‌افتد پس نبايد از مردم هم انتظار داشته باشيم که برنامه‌هاي تلويزيون را دنبال کنند.

ديگر نمي‌شود مردم را با برنامه‌هاي آبکي گول زد

اين بازيگر طنز سريال‌هاي تلويزيون در عين حال يادآور شد که ديگر شرايط به گونه‌اي نيست که بگوييم مردم متوجه برنامه‌هاي تلويزيون نمي‌شوند؛ بلکه دقيقا اين اتفاق برعکس شده است و مردم خيلي باهوش شده‌اند. مردم ما به قدري از لحاظ فکري رشد کرده‌اند که ديگر نمي‌شود آن‌ها را با برنامه‌هاي آبکي گول زد.

بختياري در بخشي ديگر از صحبت‌هايش به مطرح شدن بازيگران در تلويزيون اشاره کرد و گفت: متاسفانه شرايط تلويزيون به گونه‌اي شده است که وقتي بازيگري به تلويزيون مي‌آيد و 90 قسمت سريال کار مي‌کند، حتي ما هنرمندان هم اسمش را نمي‌دانيم! و گويا ديگر کسي در تلويزيون معروف نمي‌شود. به ياد دارم زماني که در سريال «روزگار جواني» فقط دو سکانس بازي کرده‌ بودم، تلفن خانه ما در امان نبود و مدام در بيرون از منزل از نقشي که فقط در دو سکانس ايفا شده بود، اظهار علاقه مي‌ديدم اما در حال حاضر حتي هنرپيشه‌هاي خوبمان هم در تلويزيون چندان ديده نمي‌شوند؛ چراکه مردم کمتر تلويزيون تماشا مي‌کنند و به همين خاطر بايد فکري به حال تلويزيون کرد.

نسبت به تلويزيون بي انگيزه شدم

وي در ادامه به اجرايش در برنامه «آبرنگ» شبکه نسيم اشاره کرد و يادآور شد: «آبرنگ» با ساير برنامه‌هاي تلويزيون کمي تفاوت داشت و در تايمي که به روي آنتن مي‌رفت، توانست بيننده خودش را جذب کند اما اين برنامه ادامه پيدا نکرد؛ به دليل اينکه شخصا به منِ مجري خوراک داده نمي‌شد. من به عنوان مجري براي تهيه برنامه «آبرنگ» به دلِ مردم مي‌رفتم و گزارش‌هاي مردمي تهيه مي‌کردم اما نه تنها هزينه‌اي به ما داده نشد بلکه مقابل خلاقيت،‌ انرژي و ذوق ما نيز گرفته شد و من کاملا بي‌انگيزه شدم؛ من مرتب براي اجراي اين برنامه مورد بازخواست قرار مي‌گرفتم.

بختياري همچنين بيان کرد: زماني که در شبکه نسيم با برنامه «آبرنگ» همکاري داشتم، تنها کسي که باعث شد اين برنامه جان بگيرد و در 50 قسمت ادامه پيدا کند، آقاي رضايت - قائم مقام مدير شبکه نسيم - بود. ايشان عادلانه تلاش کردند تا اين برنامه در 50 قسمت ادامه پيدا کند و اگر يک نفر باعث شد که «آبرنگ» در 50 قسمت روي آنتن بماند آن هم دليلش آقاي رضايت بود.

مجري برنامه «آبرنگ» اظهار کرد: من به عنوان يک هنرمند کارم بازيگري است و مقابل دوربين نمي‌آيم که خودنمايي کنم بلکه مي‌آيم که خلاقيت نشان دهم اما به قدري مورد بازخواست قرار گرفتم که برنامه «آبرنگ» را رها کردم.

ضرغامي «آبرنگ» را دوست داشت

او تصريح کرد: «آبرنگ» برنامه‌اي بود که با انگيزه ساخته شد و حتي خود آقاي ضرغامي از همان ابتدا اعلام کردند که اين برنامه بايد تا 100 قسمت ادامه پيدا کند اما وقتي من بازيگر ديدم نه تنها هيچ خوراکي به من داده نمي‌شود بلکه انگيزه‌ام را از دست مي‌دهم، برنامه را ادامه ندادم و آن را رها کردم.

بختياري در ادامه از افرادي ياد کرد که ديگر در تلويزيون نيستند و گفت: حيف است که افرادي مثل رضا عطاران و مهران مديري که از خوب‌هاي تلويزيون بودند و سال‌ها براي تلويزيون زحمت کشيدند، ديگر نباشند.

بختياري در عين حال از اينکه نامش در گروه کمدين‌هاي تلويزيون نيست، انتقاد کرد و گفت: جالب است که از ميان 10 کمدين تلويزيون هيچ‌وقت نام من به عنوان بازيگر طنز آورده نشده است و انگار بهنوش بختياري هيچ‌وقت نبوده است؛ در حالي که به عنوان بازيگر طنز در بيش از 20 سريال طنز تلويزيوني ايفاي نقش داشتم.

بازيگر سريال‌هاي «خانه به دوش»، «چهارخونه»، «عصر پاييزي»، «خوب، بد، زشت» و... سپس از همکاري‌اش با شبکه نمايش خانگي و بازي در سريال «عشق تعطيل نيست» - کاري از بيژن بيرنگ - گفت و افزود: در حال حاضر مشغول بازي در سريال «عشق تعطيل نيست»، تمرين تئاتر و سينما هستم و ديگر رغبتي به کار در تلويزيون ندارم.

از حضورم در «عشق تعطيل نيست» خوشحالم

وي سپس از همکاري‌اش با بيژن بيرنگ در سريال «عشق تعطيل نيست» اظهار رضايت کرد و گفت: آقاي بيرنگ يکي از کارگردان‌هاي مدرن و پيشرو تلويزيون است. در اين پروژه درخصوص مطلبي حرف مي‌زنيم که سال‌هاست فراموش شده است و آن چيزي جز عشق نيست. شخصا از اين پروژه راضي هستم و اکنون مشغول ايفاي نقش در اين مجموعه هستم. «عشق تعطيل نيست» در 26 قسمت براي پخش از شبکه نمايش خانگي در حال ساخت است.

گله‌مندي از تلويزيون

وي با بيان اينکه از تلويزيون گله‌مند است، خاطرنشان کرد: در دو - سه سال اخير در سريالي با عنوان «عصر پاييزي» بازي کردم که هنوز هم دستمزدمان را نداده‌اند و عوامل همچنان بدهکار هستند. طي اين سال‌ها تنها تشويقي که در تلويزيون داشتم، فقط از طرف آقاي علي معلم بود که يک تنديس حافظ به خاطر «شب‌هاي برره» به من اهدا کرد. ديگر هيچ تشويق و دلگرمي از طرف تلويزيون نديدم.

بختياري در بخشي ديگر از صحبت‌هايش از مديريت سيدعز‌ت‌الله ضرغامي در سازمان صداوسيما اظهار رضايت کرد و گفت: طي سال‌هايي که آقاي ضرغامي رياست سازمان صدا‌و‌سيما را بر عهده داشتند، چند بار با ايشان ديدار داشتم و نتيجه گرفتم که ايشان فرد کاملا حرفه‌اي هستند. من از مديريت آقاي ضرغامي هيچ گله‌اي نداشتم؛ چراکه واقعا فرد خوبي بودند، به ويژه در زمينه توليد برنامه «آبرنگ» که به شدت مرا تشويق کرد.

آقاي سرافراز کمي شجاع باشد

اين بازيگر سينما، تئاتر و تلويزيون در ادامه خطاب به محمد سرافراز - رئيس جديد سازمان صداوسيما - گفت: در ابتدا ورود آقاي سرافراز را به سازمان صدوسيما خوش آمد مي‌گويم. پيامم به آقاي سرافراز فقط اين است که کمي شجاع باشند. اگر قرار باشد اين محدوديت‌ها که در زمان آقاي ضرغامي وجود داشت در دوره آقاي سرافراز هم باشد، مديريت ايشان با مديريت آقاي ضرغامي هيچ تفاوتي نخواهد کرد و تلويزيون به همين شکل باقي مي‌ماند. به قدري دلم از دست تلويزيون پُر است که خيلي شب‌ها از دست تلويزيون گريه مي‌کنم و ديگر دلم نمي‌خواهد با تلويزيون کار کنم اما کمي هم اميد دارم که با ورود آقاي سرافراز شرايط سر و سامان پيدا کند.

بهنوش بختياري در پايان درباره کارهاي جديدش در حوزه تئاتر اعلام کرد: علاوه بر بازي در سريال «عشق تعطيل نيست»، مشغول تمرين يک تئاتر تک پرسوناژي با عنوان «مرغ باغ هپروت» هستم که کار بسيار سختي است. همچنين در عين حال که سفير محيط زيست هستم در کنار فعاليت‌هاي هنري‌ام نيز با رئيس محيط زيست همکاري دارم و به زودي هم سردبيري يک مجله را بر عهده خواهم گرفت که هنوز نامش مشخص نيست.

ایسنا

نظرات بینندگان

ارسال نظر