صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

دختران با اين اشتباهات مجرد مي مانند

کد خبر: 2207

مجرد ماندن و هرگز تن به زندگي مشترک ندادن امروزه دغدغه دختران زيادي است؛ بجز آنها که مشکلات اقتصادي سد راهشان شده، کساني هم هستند که يا فکر مي‌کنند هيچ مردي لياقتشان را ندارد، يا آنقدر اعتماد به نفسشان پايين است که خود را براي ازدواج دست کم مي‌گيرند. در اين نوشتار به چهار اشتباه دختران مجرد مي‌پردازيم که باعث تنهاييشان مي‌شود.
دختري را مي‌شناسم که مسئول کارهاي حقوقي يک شرکت است. اين خانم، در آستانه چهل سالگي، وقتي پرونده‌هاي شرکت را بازبيني مي‌کرد، به فکر بازبيني زندگي شخصي خودش افتاد و با اين تصور که هيچ مرد مناسبي براي او وجود ندارد به اين نتيجه رسيد که ديگر هيچ راهي براي تشکيل خانواده برايش وجود ندارد. او اين موضوع را بار‌ها و بار‌ها براي خودش تکرار ‌کرده بود اما مسئله‌اي سبب شد جرقه‌اي در ذهنش زده شود تا تصادفاً بداند چقدر اشتباه مي‌کرده و مرد مناسبي دقيقاً و طي اين سالها همکار او بوده است. چرا نتوان علاوه بر همکار همسر هم شد؟
او پس از مدتي به خانه بخت رفت و از تنهايي نجات يافت… اما آن جرقه ذهني چه بود؟ او متوجه شد طي اين سالها اشتباهي را کرده که دختران مجرد زيادي مرتکب مي‌شوند: چهار اشتباه اساسي که باعث مي‌شود يک خانم مجرد هميشه تنها بماند:


اجازه مي‌دهند کارشان حسابي مشغولشان کند
خانمي که گفتيم، بشدت در کارش غرق شده بود. با وجود زيبايي، جذابيت و موفقيت‌هاي فراوان، همه در‌ها براي برقراري ارتباط با او بسته بود، چرا که تمام زندگي‌اش در کار خلاصه شده بود. حتي زماني که يک مرد مناسب و خوش‌پوش را مي‌ديد، ‌‌نهايت تلاش خود را براي فراري دادن او مي‌کرد، مشکلي که خيلي از دختران مجرد ديگر هم دچارش هستند.
بعضي دختران فکر مي‌کنند اگر مردي به آن‌ها علاقه‌مند شده‌ است، حتما مشکلي در او وجود دارد يا مي‌خواهد از او سوءاستفاده کند. اين افکار باعث مي‌شود که مردهاي مناسب زيادي را از دست بدهند، آن هم قبل از اينکه حتي يک‌بار به آن‌ها فرصت داده شود خود و شخصيتشان را معرفي کنند. بعد، دوباره خود را در کار غرق مي‌کنند و بشدت سخت و خشک مي‌شوند.


باور کرده‌اند که زمان مناسب را از دست داده‌اند
برخي دختران باور کرده اندکه زمان عاشق شدن، ازدواج و بچه‌دار شدن آنهاگذشته است. اين دقيقا‌‌ همان جايي است که اشتباه مي‌کنند. درست است که زمان ازدواج و بچه‌دار شدن، پيش‌بيني شده است، اما در قرن بيست و يکم زندگي ما کمتر قابل پيش‌بيني است، اين نکته مثبتي است. دختران زيادي تا چهل- پنجاه سالگي ازدواج خود را به تاخير مي‌اندازند، اما واقعيت اين است که ما هيچ‌وقت اسير اعداد و ارقام نيستيم. ما هر لحظه در مناسب‌ترين زمان زندگي خود هستيم. درست است که بيولوژي بدن هميشه ما را همراهي نمي‌کند، اما اگر شما واقعاً مي‌خواهيد صاحب خانواده شويد و بدن شما ديگر اين اجازه را به شما نمي‌دهد که بچه‌هاي خودتان را داشته باشيد، به اين معنا نيست که اين خواسته شما برآورده‌شدني نيست. مي‌توانيد با پذيرفتن سرپرستي يک کودک تشکيل خانواده‌ دهيد.


مردان مناسب را ناديده مي‌گيرند
بار‌ها ديده‌ايم که وقتي يک دختر مجرد باور مي‌‌کند که هيچ مرد مناسبي براي او وجود ندارد، همه چيز پيرامونش روي اين موضوع صحه مي‌گذارد. به همه کساني که فکر مي‌کنند همه مردان خوب ازدواج کرده‌اند پيشنهاد مي‌کنيم که اين احساس را کنار بگذارند و به جاي آن، به شادي، خوشبختي و تمايلشان توجه کنند.
واقعيت اين است که مردان خوب و مناسب همه جا هستند. فقط بايد پختگي لازم را براي تشخيص و تمايز اين مردان به دست آوريد. وقتي اين ايده در ذهنتان از بين رفت که مرد مجرد مناسبي باقي نمانده، متوجه خواهيد شد که توجه چه کسي را به خود جلب کرده‌ايد. در حقيقت، آن هنگام است که شما متوجه خواهيد شد افراد مناسب زيادي وجود دارند که به زندگي با شما علاقه دارند.


پا به فرار مي‌گذارند
بار‌ها و بار‌ها مشاهده کرده‌ام که دختران جوان منتظرند مرد مناسب پا پيش بگذارد. اما زماني که اين اتفاق مي‌افتد، آن‌ها پا به فرار مي‌گذارند و از او دور مي‌شوند. اين کاملاً طبيعي است. زماني که دختر مجردي در تمام تلاشهايش شکست خورده و دچار نااميدي، افسردگي و بي‌توجهي عاطفي شده باشد، چنين عکس‌العملي طبيعي ااست اما به هرحال، اگر او بخواهد نتيجه‌اي از روابط خود بگيرد، بايد اين رفتار خود را کنار بگذارد.
هنگامي که شما با مردي مناسب آشنا مي‌شويد، ممکن است ابتدا اظهار علاقه و توجه او برايتان دشوار باشد، چرا که قبل از اين تجربه‌اش را نداشته‌ايد. اما حالا زمان آن رسيده است که اين دشواري را کنار بگذاريد.
ملکانه/

نظرات بینندگان

ارسال نظر