صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

آيا او ، واقعا عاشق من است !؟

وقتي با کسي آشنا مي‌شويم و تصميم مي‌گيريم با او نامزد و در نهايت ازدواج کنيم، شايد گاهي شک و ترديد سراغ‌مان بيايد و از خودمان بپرسيم آيا اين فرد واقعا به ما علاقه دارد؟ چگونه مي‌توانيم از عشق و احساس او مطمئن باشيم؟

کد خبر: 2068

وقتي با کسي آشنا مي‌شويم و تصميم مي‌گيريم با او نامزد و در نهايت ازدواج کنيم، شايد گاهي شک و ترديد سراغ‌مان بيايد و از خودمان بپرسيم آيا اين فرد واقعا به ما علاقه دارد؟ چگونه مي‌توانيم از عشق و احساس او مطمئن باشيم؟
شايد فهميدن اين موضوع به مرور زمان امکان‌پذير باشد اما اگر مي‌خواهيد در همان مراحل اوليه به اين موضوع پي ببريد لازم است زبان بدن آن شخص را بلد باشيد. اين روش به صورت قطعي نمي‌تواند به تمام سوالات ما پاسخ دهد اما با کمک آن مي‌توانيم تا حدودي اين موضوع را تشخيص دهيم. در اين شماره پويا ودايع، سخنران و مدرس زبان بدن به شما مي‌گويد چطور مي‌توانيد يک خواستگار عاشق را تشخيص دهيد.
چشم‌ها
اگر زماني که با خواستگار يا نامزدتان به گردش مي‌رويد در اغلب اوقات چشمان نامزدتان به شما دوخته شده است، نشانه اين است که او عاشق شماست و اطلاعات دروني و شخصيت پنهان شما را واکاوي مي‌کند اما اگر زماني که با يکديگر هستيد چشمان او به اطراف مي‌چرخد؛ اين حالت مي‌تواند نشان‌دهنده اين باشد که او در انتخاب خود مردد است. البته هر نگاه به اطراف نشانه اين مردد بودن و شکاک بودن نيست. افرادي که در انتخاب مردد هستند سعي مي‌کنند به دفعات مختلف از نگاه مستقيم پرهيز کنند.
مردها مغزي تصويري و کاملا مبتني بر تصاوير دارند. زماني که يک مرد نامزدش را مي‌بيند دوست دارد دوباره به او نگاه کند. مردمک چشم افراد عاشق بزرگ‌تر مي‌شود و فرد داراي چشم‌هاي شفاف‌تر و درشت‌تري مي‌شود که حس خيس بودن يا اشک‌آلود بودن به او دست مي‌دهد.


عشق يک بيماري دوست‌داشتني است
با تصوير‌برداري از افراد عاشق، پژوهشگران دريافتند يک نقطه خاص در تصاوير مغزي بيشترين ارتباط را با عشق دارد. اين نقطه مسئول بيشتر اعمال حياتي مانند خوردن، آشاميدن و حرکات چشم است. دانشمندان روي اين موضوع تحقيق کردند و متوجه شدند همانند خوردن، خوابيدن و... عاشق شدن هم جزء نيازهاي بدني و روحي ماست و جالب است بدانيد روانشناسان هم بيشترين شباهت را بين عشق و يک بيماري خاص رواني به نام وسواس اجباري مشاهده کرده‌اند.
در اين بيماري، افکار خاصي به مغز هجوم مي‌آورد که فرد از آنها گريزي ندارد؛ اين افکار او را مجبور به انجام رفتارهاي خاصي مي‌کند که اگر انجام ندهد دچار اضطراب و استرس زيادي مي‌شود. درست مانند شخصي که وسواس دارد و خانه و محل کار خود را روزي دو بار تميز و گردگيري مي‌کند. اين علاقه شديد قلبي يا همان عشق در ظاهر نشانه‌هاي باليني شبيه بيماري وسواس اجباري دارد که از نظر آزمايشگاهي هم به آن شبيه است. در بيماري وسواس اجباري، يک ناقل خاص در سلول‌هاي پلاکت خون بيمار افزايش پيدا مي‌کند.
پژوهشگري به نام مارازيتي، افراد عاشق را به اين طريق آزمايش کرده و به اين نتيجه رسيده که آنها هم درست همين حالت را دارند، پس عشق حالت وسواس اجباري ايجاد مي‌کند در آن فرد عاشق دچار افکار و عادت‌هاي خاصي مي‌شود که نمي‌تواند از دست آنها خلاص شود؛ مثل ديدار‌هاي پي در پي، تماس گرفتن مکرر با طرف مقابل خود و فکر کردن مداوم به او که عملکرد عادي مغزش را مختل مي‌کند.
زبان بدن افراد عاشق
افراد عاشق همان‌طور که گفتيم دچار فعل و انفعالاتي مي‌شوند که مغز وظيفه انتقال اين اطلاعات و حالت‌ها را به اندام‌شان برعهده دارد، در نتيجه بدن‌شان دچار تغيير و تحول خواهد شد. بسياري از نشانه‌ها وجود دارد که مي‌توانيم از روي آنها حدس بزنيم يک فرد عاشق شده است يا خير. برخي از راه‌هاي ابراز اطلاعات مربوط به احساسات از طريق زبان بدن فرد عاشق حالات چهره، تماس چشمي، صدا و زبان بدن است. به اين ترتيب هر يک از اين حالت‌ها داراي نشانه‌هاي مخصوصي هستند که مي‌توانند در رفتار غيرکلامي ما انسان‌ها ديده شوند.
لبخند زدن
زماني‌که نامزدتان به شما علاقه‌مند است، عميق و صميمي به شما لبخند مي‌زند. اگر او لبخندي خشک و مصنوعي دارد انگار که آن لبخند به زور به او ديکته شده است. در اين صورت بهتر است بدانيد او از روي ادب کنار شماست و به محض اينکه فرصتي پيدا کند، شما را ترک خواهد کرد. لبخند مصنوعي را مي‌توانيد از هماهنگ نبودن ابرو‌ها با گوشه‌هاي لب در خنديدن تشخيص دهيد.
در خنديدن واقعي گوشه‌هاي لب بالا و ابرو‌ها کمي مچاله مي‌شوند. افراد عاشق سعي مي‌کنند جوري بخندند که لب‌شان به گوشه کشيده‌تر شده و دندان‌هاي آنها همراه چشم‌هاي گرد شده ديده مي‌شود. آنها خنديدن را با چشم‌هاي‌شان هم اجرا مي‌کنند و مي‌توانيد آثار خنديدن يک عاشق را در چشم‌هاي گرد شده او هم ببينيد.
شخصيت
مردي که به نامزدش علاقه داشته باشد سعي مي‌کند در مقابل او مانند يک جنتلمن رفتار کند. کمک مي‌کند تا مانتو يا پالتويش را بپوشد، مراقب اوست و سعي مي‌کند زندگي را براي او ساده‌تر کند. با اين نشانه‌ها مي‌توانيد بفهميد که مادرش او را به خوبي تربيت کرده و اين علامتي است براي اينکه بفهميد علاقه مرد به نامزدش چقدر واقعي است و فقط از روي ادب با خانم‌ها رفتار نمي‌کند. اين نوع مردان هميشه در تمام موارد اولويت را با خانم ها مي دانند و در موضوعات مهم در زندگي با آنها مشورت
مي کنند.
مرداني که زبان عشق ندارند
بسياري از مردان علاقه‌شان را پشت حرف‌هاي آزاردهنده و نيش‌دارشان پنهان مي‌کنند. آنها ممکن است جوک يا حرف خنده‌داري بزنند يا نامزدشان را دست بيندازند اما اين نوع مردان با کارهاي‌شان در واقع به خانم‌ها نشان مي‌دهند که عاشق‌شان هستند. ادبيات اغلب آقايان در اين نوع خشونت کلامي خلاصه مي‌شود و به مرور زمان هم خانم‌ها به اين نوع ادبيات عادت مي‌کنند.
زبان بدن افراد عاشق در اجتماع
افراد عاشق وقتي در مقابل معشوق قرار مي‌گيرند بدن خود را به فرد مورد علاقه مايل کرده و سعي مي‌کنند که هميشه رو به او قرار گيرند. در آقايان معمولا بدن به صورت يک حمايت کننده و در برگيرنده است و در خانم‌ها بدن کوچک و ضعيف‌تر نشان داده مي‌شود تا حمايت مورد نياز را از مرد دريافت کند. مرد‌ها غالبا دوست دارند نامزدشان در سمت چپ‌شان قرار گيرد و اندازه يک کف پا هم فاصله راه رفتن مرد از خانم بيشتر باشد.
موقع راه رفتن مرد با کج کردن سر به سمت نامزدش سعي در ارتباط چشمي با او دارد. بيشتر وقت‌ها افراد عاشق مات و خيره به يک نقطه نگاه کرده و از شنيدن صداي بيرون و خارجي اجتناب مي‌کنند. سر فرد عاشق معمولا متمايل به يک طرف است و سعي مي‌کند هنگام شنيدن هم لبخند کوچکي بر لب داشته باشد و با حرکات سر معشوق خود را همراهي مي‌کند.
بازوها
زماني‌که نامزدتان با دستاني باز به استقبال شما مي‌آيد، نشان‌دهنده علاقه به ايجاد صميميت و آشنايي بيشتر است اما اگر کسي بازوهايش بسته باشد به اين معني است که او علاقه ندارد شما به حريم شخصي‌اش وارد شويد. دست‌هاي عرق کرده و بازي کردن با وسايل دم‌دست خود يکي از نشانه‌هاي عاشق شدن مرد‌هاست.
شانه‌ها
زماني‌که مردان در حال صحبت و گفت‌وگو با نامزد مورد علاقه‌شان هستند شانه‌هاي‌شان به‌طور غير ارادي به سمت جلو خم مي‌شود. اين کار به خاطر بهتر گوش کردن به فرد مقابل انجام مي‌شود. اين حالت نشان‌دهنده اين است که آن مرد مي‌خواهد شما در مرکز توجهش باشيد و تمام تمرکز و توجهش به شماست.
اندام بالاتنه
زماني که مردي با نامزدش قدم مي‌زند، سينه‌اش را جلو داده و بازوهايش به عقب متمايل مي‌شود. اين حالتي است که مردان سعي مي‌کنند جنس مخالف‌شان را با آن تحت تاثير قرار دهند و قدرت و استواري خود را به ديگران نشان دهند. معمولا هم تنفس‌هاي عميق و بلندمدت مي‌کشند يا تپش قلب ناشي از هيجان را کنترل مي‌کنند.
پاها
اگر مردي به نامزدش علاقه‌مند شده باشد سعي مي‌کند در راه رفتن خانم را راهنمايي کند يا هنگام ورود به محل خاصي بعد از خانم حرکت کند حتي در را براي خانم باز کند و صندلي‌اش را به جلو بکشد. موقعيت و حالتي که او به خود مي‌گيرد نشان‌دهنده ميزان صميميت و علاقه او به نامزدش است. او سعي مي‌کند نامزدش را حمايت کند و به طرف مقابل بفهماند که هميشه در کنار اوست.
نشستن فرد عاشق
فرد عاشق براي فرار از ديده شدن استرس‌ها و علائم ظاهري، متمايل به جلو مي‌نشيند و نشيمنگاه خود را از صندلي کمي فاصله مي‌دهد. او با اين کار به نامزدش توجه کرده و خود را به او نزديک‌تر مي‌کند و البته در تلاش است بدن خود را کنترل کند.
افراد عاشق موقع نشستن سعي مي‌کنند روبه‌روي يکديگر بنشينند اما در روابط بسيار نزديک‌تر سعي مي‌کنند کنار هم و در يک محل قرار گيرند حتي براي استفاده از يک بشقاب براي غذا و نوشيدني ترجيح مي‌دهند کنار هم بنشينند.
افراد عاشق موقع نشستن سعي مي‌کنند هيچ مانعي روبه‌روي شان نباشند و هيچ چيز خارجي بين آنها قرار نگيرد. لباس‌هاي اضافي و وسايل اضافي خود را در کنار ديگري قرار مي‌دهند و از فاصله انداختن يا مانع گذاشتن بين خود و نامزدشان پرهيز مي‌کنند.
اين افراد هنگامي که مي‌نشينند و به گوش کردن و نگاه کردن نامزدخود ادامه مي‌دهند، مشت خود را گره مي‌کنند و کنار سر مي‌گذارند و با علاقه و يک حسرت کوچک به فرد خيره مي‌شوند.

زندگي ايده آل/

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر