صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

حاشيه هاي جديد موسيقي ايران

گروه «7سون» با توپ پرمي‌آيد

گروه «سون» با توپ پرمي‌آيد آنها يک گروه موسيقي پاپ‌ هستند که علاوه بر اينکه در کارشان تبحر کافي دارند، به‌شدت نسبت به اخلاقيات و اصول حرفه‌اي نيز پايبندند. گروه «سون» از گروه‌هاي قديمي موسيقي پاپ ايران است که به مرور با همه‌گير شدن آثارشان توانستند خيلي خوب بين هواداران موسيقي جلب‌توجه کنند و خودي نشان بدهند. «با تو مي‌مونم» نخستين آلبوم رسمي اين گروه است و دومين آلبوم آنها نيز به نام «دوست دارم» سال گذشته روانه بازار شد تا بازار اجراهاي زنده «سون» داغ‌تر از گذشته شود.

کد خبر: 2030

گروه «سون» با توپ پرمي‌آيد
آنها يک گروه موسيقي پاپ‌ هستند که علاوه بر اينکه در کارشان تبحر کافي دارند، به‌شدت نسبت به اخلاقيات و اصول حرفه‌اي نيز پايبندند. گروه «سون» از گروه‌هاي قديمي موسيقي پاپ ايران است که به مرور با همه‌گير شدن آثارشان توانستند خيلي خوب بين هواداران موسيقي جلب‌توجه کنند و خودي نشان بدهند. «با تو مي‌مونم» نخستين آلبوم رسمي اين گروه است و دومين آلبوم آنها نيز به نام «دوست دارم» سال گذشته روانه بازار شد تا بازار اجراهاي زنده «سون» داغ‌تر از گذشته شود.
اعضاي اين گروه «آرش و امير قنادي» و «کيارش پوزشي» در سکوت کامل خبري در حال کارکردن روي اثر جديدشان بوده و به قول معروف براي ايام بعد از محرم و صفر در حال نقشه کشيدن هستند. کيارش پوزشي درباره تازه‌ترين اثر گروه و فعاليت‌هاي جديدشان مي‌گويد: «با توجه به قرار داشتن در ماه‌هاي محرم و صفر فعلا برنامه‌اي براي برگزاري کنسرت نداريم اما حتما بعد از اين روزها براي برگزاري کنسرت در تهران و شهرستان‌ها برنامه‌هاي مختلفي داريم که طي هفته‌هاي آينده به صورت دقيق اعلام خواهد شد. دعوت‌هايي براي برگزاري چند کنسرت در کشورهاي خارجي داريم که برخي از آنها تقريبا قطعي شده است اما به جهت اينکه تا زمان اخذ ويزا نمي‌توان به صورت قطعي اعلام نظر کرد، بنابراين ترجيح مي‌دهم اسامي اين کشورها را نيز را بعد از صدور ويزا و طي مراحل اداري اعلام کنم.»

اگر هم دوست داريد درباره اطلاعات آلبوم جديد «سون» چيزي بدانيد «کيارش» اخبار جالبي را در اين باره عنوان کرده است: «تمامي ترانه‌ها و ملودي‌هاي آلبوم آماده شده است اما ما هنوز سراغ تنظيم نرفته‌ايم که طي روزهاي آينده نيز کارهاي مربوط به تنظيم را انجام مي‌دهيم و سپس ضبط استوديويي آثار را آغاز خواهيم کرد. تمام تلاش ما بر اين است که يک آلبوم متفاوت نسبت به کارهاي گذشته داشته باشيم که اميدواريم مخاطب نيز از آن رضايت داشته باشد.

يکي از ويژگي‌هاي گروه «سون» در اين است که تلاش مي‌کند براي گام گذاشتن در مسيرهاي بعدي آهسته ولي محکم باشد و به همين دليل اخبار کمتري از اين گروه به گوش مخاطبان مي‌رسد چراکه اين شيوه فعاليتي است که ما را بر آن مي‌دارد تا توجه بيشتري به ذائقه مخاطب داشته باشيم. ما براي تماشاگران و طرفداران گروه «سون» احترام ويژه‌اي قائل هستيم. با حضور پرشور آنهاست که براي ادامه فعاليت انگيزه پيدا مي‌کنيم؛ بنابراين بدانيد که ما در هر کنسرت برنامه جديدي را از همان آغاز کار براي مخاطبان در نظر خواهيم گرفت.»

جنگل به جاي کنسرت!
يک روز يک خواننده پاپ تصميم مي‌گيرد وسايلش را جمع کند و بزند به دل جنگل و دور از زندگي شهري، تجملات، امکانات رفاهي و شبکه‌هاي اجتماعي و يک زندگي درويش مآبانه را در پيش بگيرد. بي‌خيال کلکسيون «رولکس»‌اش شود و حتي ماشين‌هاي چندصد ميليوني‌ خود را هم در پارکينگ خانه‌اش بگذارد و با اتوبوس راهي دور افتاده‌ترين جنگل‌ها شود و در يک کلبه کوچک و چوبي زندگي کند.
اين يک قصه يا سناريوي فيلم هندي نيست و واقعيت دارد و «روزبه‌نعمت‌اللهي» مو به مو آن را اجرا کرده و اين روزها هم اگر اتفاق ناگوار فوت «مرتضي پاشايي» نبود، مطمئن باشيد به هيچ‌وجه او را در شهر نمي‌ديديد.
خلاصه ماجرا هم اينکه اين خواننده اين روزها خسته از زندگي ماشيني دل به جنگل و کلبه‌اي چوبي بسته و زندگي‌اش را با چنين شرايطي ادامه مي‌دهد. او به مرتضي پاشايي هم قول داده بود که اگر سلامتي‌اش را باز يابد حتما او را با خود به اين زندگي محقر و کلبه درويشي خواهد برد تا به دور از هياهو و شلوغي شهر بتواند نفسي چاق کند و کمي در طبيعت حالش خوب شود.
روزبه اعتقاد دارد در روزهايي که وارد اين سبک زندگي شده، حال و روزش بسيار بهتر و «خوب»‌تر از هميشه است و توانسته آثار خوبي را هم در همين ايام بسازد و بيشتر به آينده و زندگي‌اش فکر کرده و بهتر توانسته خودش و دنياي اطرافش را کشف کند. او حالا حالا‌ها هم قصد ندارد از اين فضا و از اين زندگي دور شود.
تصميم‌اش را گرفته و ظاهرا تا آخرسال هم قصد بازگشت به شهر را ندارد. خدا را چه ديده‌ايد؟ شايد در هفته‌هاي آينده شال و کلاه کرديم و سراغش رفتيم و از کلبه درويشانه‌اش براي‌تان مطلب و گزارش تهيه کرديم.

پشت «ديوار» کيه؟
گروه «ديوار» يک گروه اينسترومنتال راک ايراني است که بهترين نوازنده‌هاي حوزه موسيقي پاپ و راک را در خود گنجانده و هفته گذشته نخستين آلبوم رسمي‌شان پس از تاخيرهاي پي‌درپي وارد بازار موسيقي کشور شد. پکيج اين آلبوم شامل يک دي‌وي‌دي تصويري با چهار موزيک ويدئو و يک سي‌دي صوتي است. گروه ديوار با حضور «بابک رياحي‌پور»، «پويا نيک‌پور»، «مسعود همايوني»، «ياشار خسروي» و «ايليار خسروي» از سال 91 به شکل جدي کار خود را آغاز کرد. آنها در همان سال کنسرتي را در تهران برگزار کردند. اعضاي گروه هم هر چند وقت يک‌بار تاريخي را مبني بر انتشار اين مجموعه اعلام مي‌کردند. تا اينکه سرانجام روز 25 آبان در رسانه‌ها به‌عنوان زمان قطعي اين امر مشخص شد. درگذشت زنده‌ياد «مرتضي پاشايي» باعث شد تا باز هم انتشار آلبوم ديوار با تعويق همراه شود.
«بابک رياحي‌پور»، نوازنده گيتاربيس عضو گروه ديوار درباره اين آلبوم اعتقاد دارد: «ما درسطحي کار مي‌کنيم که خيلي در ايران همه‌پسند نيست و سبک موسيقي ما کمترين طرفدار را دارد. روش ما اين بود که بخواهيم چنين موسيقي را از طريق تصوير به مردم ارائه کنيم. به همين دليل آلبوم ما شامل چهار ويدئوست و همراه با آن هم يک سي‌دي صوتي وجود دارد. سي‌دي صوتي هم شامل همان قطعاتي است که براي آنها ويدئو ساختيم. تصميم ارائه قطعه صوتي را خيلي دير اتخاذ کرديم و در ابتدا قرار بود آلبوم فقط به صورت تصويري باشد.
انتقاد برخي مخاطبان مبني بر کم بودن قطعات صوتي کاملا صحيح است و عذرخواهي مي‌کنم. دي‌وي‌دي تصويري کاملا متنوع است و علاوه بر چهار ويدئو شامل گالري عکس، مصاحبه با اعضاي گروه و بخش‌هايي از کنسرت گروه ديوار است. تمامي روند توليد اين آلبوم توسط اعضاي گروه ديوار انجام شد و هيچ هنرمند ديگري ما را همراهي نکرد.»

بازگشت «معرکه»خوان!
«مجتبي کبيري» که معرف حضورتان هست؟! خواننده‌اي که در دوره‌اي از موسيقي پاپ ايران مخاطبان زيادي به دست آورده بود و به محبوبيتي فراوان رسيد. آلبوم «معرکه» نخستين آلبوم اين خواننده بود که به دليل شباهت فراوان صدايش به «قميشي» به‌شدت مورد توجه قرار گرفت و به مرور به يکي از پرفروش‌ترين آثار پاپ تبديل شد تا اين خواننده در دوره‌اي بتواند جزو محبوب‌ترين ستاره‌هاي پاپ قرار گيرد.
کبيري آلبوم بعدي خود را با نام «ساز مخالف» با حضور و دکلمه «مريم حيدرزاده» روانه بازار موسيقي کشور کرد تا بار ديگر در فضاي موسيقي پاپ سر و صدايي اساسي به پا کند و آخرين آلبومش را نيز به نام «شب و روز» در سال 91 روانه بازار کرد و حالا پس از حدود دو سال غيبت قرار است آلبوم جديدي با صداي وي در بازار موسيقي کشورمنتشر شود. کبيري در سال‌هاي گذشته بارها با حمله طرفداران «محسن چاوشي» در فضاي مجازي مواجه شده و کبيري هنوز هم درباره اين اتفاقات دلگير است.
او در اين باره مي‌گويد: «در آن دوره که ما آلبوم «معرکه» را ساختيم و وارد بازار شد، قبل از انتشار آلبوم «ساز مخالف» محسن چاوشي ظهور کرده و چند قطعه از ايشان منتشر شده بود که همه اين اشتباه را کردند و قطعاتي مثل «نفرين» که محسن چاوشي آن را خوانده بود، به من نسبت دادند و فکر کردند که اين آثار متعلق به من است. حتي کار به جايي رسيده بود که در برنامه‌هاي زنده‌اي که داشتم، بسياري از مخاطبانم به من اعتراض مي‌کردند و درباره خواندن «نفرين» توضيح مي‌خواستند. مثلا مي‌گفتند اين قطعه باعث شده دخترم حالت رواني خاصي بگيرد و...؛ وقتي توضيح مي‌دادم که اين اثر متعلق به من نيست و فقط شباهت صداي يک خواننده ديگر به من است، قانع مي‌شدند.
ماجراهاي زيادي پس از انتشار «نفرين» سراغ من آمد که بهتر است در مورد آن زياد صحبت نکنيم.» آلبوم جديد کبيري بعد از ايام محرم و صفر روانه بازار موسيقي مي‌شود و کنسرت‌هايش نيز از سرگرفته خواهد شد. «اتاق ساکت» عنواني است که اين خواننده براي آلبوم جديد خود انتخاب کرده و درباره آن مي‌گويد: «ترانه‌هاي اين اثر از سحر تقدسي و حامد صمغ‌آبادي است. آهنگسازي قطعات آلبوم نيز بر عهده بهروز علياري، هومن آزما و محمدرضا جوادي بوده است. آهنگسازي برخي از قطعات به عهده خودم بوده و تنظيم توسط هومن آزما، محمدرضا جوادي، بهروز علياري و. . . انجام شده است.»

زندگي ايده آل/

نظرات بینندگان

ارسال نظر