صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

ويشکا آسايش: سينما برايم اولويت دارد

«ويشکا آسايش» که اين روزها بازي اش در فيلم سينمايي «من ديگو مارادونا» به اتمام رسيده است، گفت: در پرده نشين مي‌خواستيم تا نقشي را به اجرا دربياوريم که منطقي و درست باشد و صرفا طوري نباشد که بگويند در هر شرايطي مي خواسته بازي کند.

کد خبر: 1646

«ويشکا آسايش» که اين روزها بازي اش در فيلم سينمايي «من ديگو مارادونا» به اتمام رسيده است، گفت: در پرده نشين مي‌خواستيم تا نقشي را به اجرا دربياوريم که منطقي و درست باشد و صرفا طوري نباشد که بگويند در هر شرايطي مي خواسته بازي کند.
«ويشکا آسايش» درباره حضورش در سريال «پرده نشين» گفت: براي رسيدن به نقش هدي در جلسات متعددي با بهروز شعيبي صحبت کرديم. در نهايت مي‌خواستيم تا نقشي را به اجرا دربياوريم که منطقي و درست باشد و در راستاي قصه پيش رود و صرفا طوري نباشد که بگويند آسايش اين نقش را در هر شرايطي خواسته بازي کند. در اين بين نيز نبايد زحمات بهروز شعيبي را براي ارتباط هر چه بيشترم با نقش هدي ناديده بگيرم و جا دارد تا از ايشان هم تشکر کنم.
وي ادامه داد: قصه «پرده نشين» را دوست داشتم و همچنين کار کردن با بهروز شعيبي برايم بسيار لذت بخش بود. ضمن اينکه زمانيکه براي اولين بار به دفتر محمود رضوي رفتم و با گروه صحبت کرده و آشنا شدم برخلاف برخي از گروه ها در همان دفعه اول به دلم نشستند و دوست داشتم تا تجربه همکاري با اين گروه را نيز تجربه کنم.


بازيگر فيلم سينمايي «برف روي کاج ها» افزود: بعد از حضورم در سريال امام علي (ع) مدام قصه ها و نقش هايي مثل قطام به من پيشنهاد مي شد که اصلا نمي خواستم با ايفاي اين دست نقش ها که صرفا مرا به کليشه نزديک مي کرد، کارنامه کاريم را خراب کنم. به همين خاطر تصميم گرفتم تا براي مدتي کار نکنم و منتظر نقش هاي خوب و تاثير گذار باشم تا اينکه فيلم سينمايي «ورود آقايان ممنوع» پيشنهاد شد و در آن طبق گفته منتقدان حضور خوبي داشتم که نبايد در اين بين حضور رامبد جوان را نيز ناديده گرفت.
آسايش در مورد حضور مجددش در تلويزيون نيز بيان داشت: پيشنهادهاي بعدي ام و اينکه آنها را قبول مي کنم يا نه بيشتر به قصه و نقش پيشنهادي برمي گردد و بايد ببينم کاراکتري که قرار است بازي اش کنم در خلال قصه چه مي کند و تا چه اندازه تاثير گذار است.
او ادامه داد: به هر ترتيب سينما برايم اولويت دارد، آنهم به اين خاطر که يک بازيگر براي حضور در يک اثر سينمايي به نسبت يک سريال بايد زمان کوتاه تري را در اختيار گروه تصويربرداري باشد و مثل سريال نيست که چيزي حدود 10 ماه از زمان تو را به خود اختصاص دهد و بر همين اساس هم در فيلم سينمايي «من ديگو مارادونا» به کارگرداني بهرام توکلي بازي کردم که قرار است در جشنواره فيلم فجر امسال به نمايش درآيد.
بازيگر سريال «مختارنامه» تصريح کرد: از همان ابتدا قرار بر اين بود که شخصيت هدي بسيار دروني و سرد باشد. در عين حال او سرشار از احساسات است و در تمام طول زندگيش احساسات خود را سرکوب کرده و بيست سال در کنار خانواده اش نبوده و حتي با دل پر از آنها دور شده است، همه اينها باعث شده که او در اين سالها فرد بسيار سختي شود.
او در مورد شخصيت هدي خاطر نشان کرد: سالها از اين موضوع مي گذرد و خيلي طبيعي است که ناديده گرفتن احساسات او توسط خودش از جايي فوران کند. معتقدم کار من بسيار سخت بود چراکه بايد مدام احساساتي را در چشمان هدي قرار مي دادم تا با آن بگويم برخلاف اينکه او سرشار از احساسات است، اما نمي خواهد بروزشان دهد.
طراح صحنه سريال «معصوميت از دست رفته» با اشاره به وجه اشتراک خود با نقشش افزود: به هر ترتيب او بعد از سالها از خارج از کشور به ايران آمده است و در اين مدت هم با فرهنگ و آداب و رسوم غربي ها انس گرفته است که اين هم يکي از خوبي‌هاي اين نقش براي من بود چراکه به خاطر موقعيت و شرايط زندگيم افرادي چون هدي را در اطرافيانم زياد ديده ام و کاملا با آنها آشنايي دارم و از اين لحاظ راحت تر توانستم تا با او ارتباط برقرار کنم آنهم به اين دليل که جهان پيرامون او را بارها از نزديک ديده بودم.
اين بازيگر در پايان در مورد سختي هاي ايفاي نقشش گفت: تنها موردي که در اين ميان کار را برايم کمي سخت مي کرد، نگه داشتن مخاطب بود. با رعايت تمامي اصولي که به آنها اشاره کردم، بايد مخاطبم را در اين مدت زماني نگه مي داشتم و طوري اين نقش را ايفا مي کردم که خداي نکرده مخاطب، او را به دليل سردي رفتارش پس نزند.

فارس/

نظرات بینندگان

ارسال نظر