صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

تا عيد دندان هايتان را سفيدتر کنيد

سلامت و استحکام دندان ها از اهميت بالايي برخوردار است. علاوه بر اين، زيبايي آنها نيز مهم است و تاثير زيادي در زيبايي لبخند و صورت دارد.

کد خبر: 15181

تبيان/ سلامت و استحکام دندان ها از اهميت بالايي برخوردار است. علاوه بر اين، زيبايي آنها نيز مهم است و تاثير زيادي در زيبايي لبخند و صورت دارد.
درست است که بعضي ها با سيگار کشيدن و برخي عادت هاي نادرست ديگر به زيبايي دندان هايشان رحم نمي کنند، اما کم نيست تعداد افرادي که از آن ور بام مي افتند و به دنبال بليچينگ و سفيد کردن دندان ها با روش هاي عجيب غريب هستند.
از آنجايي که ما طرفدار روش هاي طبيعي و بي دردسر هستيم، چند روش کاملا ساده و کم هزينه و البته طبيعي برايتان داريم تا بتوانيد قبل از رسيدن عيد، دندان هايتان را سفيدتر کنيد.
بهتر است بدانيد که ليموترش، خاک رس و جوش شيرين به مرواريدي شدن دندان هايتان کمک مي کنند. لطفا با ما همراه باشيد.

بيکربنات سديم يا همان جوش شيرين خودمان
بيکربونات سديم يا همان جوش شيرين، بخشي از درمان هاي طبيعي و بسيار موثر براي سفيد کردن دندان هاست. در ترکيب اکثر خمير دندان هاي صنعتي از اين ماده ي سفيد کننده استفاده مي شود.
جوش شيرين به کمک دانه هاي ريز خود کمک مي کند که لکه هاي کدر کننده دندان ها از بين برود. در واقع مانند لايه بردار پوست عمل مي کند. البته لازم است که دندان هايتان را با دقت مسواک بزنيد.

روش استفاده
خيلي ساده است. اگر مي خواهيد تا عيد دندان هايتان را سفيدتر کنيد، مي توانيد براي مسواک زدن از اين ماده استفاده کنيد. به اين ترتيب که مقداري از آن را روي مسواک تان ريخته و دندان ها را با دقت و به آرامي مسواک بزنيد.
کربن گياهي از سوزاندن چوب برخي از گياهان به دست مي آيد. در کشورهايي مانند هند ساليان زيادي است که مردم از آن براي سفيد کردن دندان هايشان استفاده مي کنند
نيازي به استفاده از خميردندان نيست، چون در اين صورت خاصيت سايندگي جوش شيرين بيشتر شده و خطر آسيب هاي احتمالي به دندان ها نيز افزايش پيدا مي کند.
با دقت همه ي دندان ها را مسواک بزنيد و در نهايت مثل هميشه آنها را با آب بشوييد.

ليموترش: ضد لک دندان ها
ليموترش به دليل خاصيت اسيدي که دارد، براي سفيد کردن دندان هاي زرد و لکه دار مفيد است.
اين ماده طبيعي همچنين براي کاهش جرم دندان و خوشبو کردن دهان کاربرد دارد.
ليموترش سرشار از ويتامين ث هست و به اين ترتيب مي تواند باعث تميزي و تقويت لثه هايتان نيز شود.

روش استفاده
کافيست که دندان هايتان را با مقداري آب ليموترش تازه بسابيد. قبل از شستشو هم به آرامي دندان هايتان را مسواک بزنيد. اين کار را دو مرتبه در هفته انجام دهيد نه بيشتر.
توجه داشته باشيد که ليموترش اسيدي است و استفاده افراطي از آن به ميناي دندان آسيب مي زند.
براي يک دوره کوتاه سفيد کردن دندان ها مي توانيد 75 گرم جوش شيرين را در آب نصف ليموترش حل کنيد و به مدت يک هفته، صبح ها دندان هايتان را با اين محلول به آرامي و با دقت مسواک بزنيد.
حواستان باشد نبايد از اين روش به مدت طولاني استفاده شود.

کربن گياهي روشي شگفت آور
کربن گياهي از سوزاندن چوب برخي از گياهان به دست مي آيد. در کشورهايي مانند هند ساليان زيادي است که مردم از آن براي سفيد کردن دندان هايشان استفاده مي کنند.
بهتر است بدانيد که کربن گياهي خطري براي بدن ندارد و حتي از پودر آن براي برطرف کردن مشکلاتي مانند نفخ، اسهال و استفراغ، بوي بد دهان و غيره نيز استفاده مي شود.

روش استفاده
مي توانيد از پودر خالص کربن گياهي استفاده کنيد. کافيست مقداري از اين پودر را روي مسواک تان ريخته و مانند هميشه دندان هايتان را مسواک بزنيد.
توجه داشته باشيد که نيازي به خمير دندان نداريد، چون در اين صورت احتمال سايش و آسيب دندان ها زياد مي شود.
همچنين مي توانيد پودر کربن گياهي را با چند قطره آب ليموترش يا آب معمولي ترکيب کرده و يک ماده ي خمير مانند تهيه کنيد. مي توانيد از اين ترکيب خميري شکل نيز براي سفيد کردن دندان هايتان استفاده کنيد.
توصيه مي کنيم از اين روش دو مرتبه در هفته استفاده کنيد نه بيشتر. معمولا در داروخانه ها و عطاري ها، پودر کربن گياهي به فروش مي رسد.

خودتان خميردندان طبيعي تهيه کنيد
براي اينکه با طبيعي ترين شکل ممکن، هميشه دندان هاي سفيد و مرواريدي داشته باشيد، دست به کار شويد و يک خميردندان دست ساز داشته باشيد.
مي توانيد يک تا دو مرتبه در هفته از خميردندان خودتان استفاده کنيد و از سفيدي دندان هايتان لذت ببريد.

روش استفاده
خيلي ساده است. مسواک را به مقداري خاک رس سبز يا جوش شيرين آغشته کنيد.
سپس يک قطره عصاره ي روغني (افشره ي خوراکي) ليموترش يا نارنگي روي آن بچکانيد.
دندان هايتان را به آرامي با اين ترکيب مسواک بزنيد و در نهايت بشوييد.
مي توانيد در پايان نيز از جوشانده نعنا به عنوان دهانشويه استفاده کنيد.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر