صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 1

عماد طالب زاده: هيچ کس رقيب من نيست!

عماد طالب زاده از آن دست خواننده هاست که مي تواند تا نوک قله پيش رود و ماندگار شود. او همه فاکتورهاي ستارگي را دارد و اين موهبتي است که حتي خيلي از خواننده هاي خوش صداي ما از آن بي بهره هستند.

کد خبر: 1371

عماد طالب زاده از آن دست خواننده هاست که مي تواند تا نوک قله پيش رود و ماندگار شود. او همه فاکتورهاي ستارگي را دارد و اين موهبتي است که حتي خيلي از خواننده هاي خوش صداي ما از آن بي بهره هستند.
از خواننده هاي ويژه و منحصر به فرد موسيقي ماست. جاي خالي اش در موسيقي رسمي و قانوني کاملا احساس مي شد و پاپ ما ستاره اي با اين استايل و سبک را کم داشت. او حالا پس از مدتي طولاني تلاش و البته رعايت قوانين توانسته «مجوزدار» شود تا به فعاليت هاي موسيقايي اش رنگ و بويي رسمي و درست ببخشد.

عماد طالب زاده از آن دست خواننده هاست که مي تواند تا نوک قله پيش رود و ماندگار شود. او همه فاکتورهاي ستارگي را دارد و اين موهبتي است که حتي خيلي از خواننده هاي خوش صداي ما از آن بي بهره هستند. گفتگوي مفصل ما با عماد طالب زاده خواندني است.

عماد طالب زاده يک خواننده رسمي و مجاز شده است. آيا اين خبر مهم صحت دارد؟

- بله، کاملا صحت دارد. شکر خدا هيچ مشکلي در اين باره سر راهم نيست و هر آنچه بوده با مساعدت کساني که تصميم گيرنده بودند حل شده است.

پس به زودي شنونده اولين آلبوم رسمي تو خواهيم بود.

- راستش زمان انتشار آلبوم اصلا مشخص نيست چون تا زماني که اتفاقات مد نظرم در آلبوم رخ ندهد و کار هماني که مي خواهم نشود، منتشر نخواهد شد. ما يکسري خواننده داريم که سالي يک آلبوم مي دهند و هيچ اتفاقي هم با آلبوم شان نمي افتد. از طرف ديگر خواننده هايي داريم مثل احسان خواجه اميري که سه سال يک بار آلبوم منتشر مي کنند ولي پشت آلبوم هايشان تفکر و تعقل هست و برنامه ريزي دارند. احسان خواجهاميري و البته همايون شجريان خواننده هاي محبوب من هستند که کارهايشان را خمداوم گوش مي ده.

به شخصه آلبوم عاشقانههاي احسان را بهترين آلبوم سال هاي اخير موسيقي پاپ مي دانم. پس احتمالا با اين نظر موافقي؟

- در کنار آلبوم احسان، آلبوم «شليک» فرزاد فرزين هم جزو آلبوم هاي خوب اين سال ها بوده و آلبوم «من و بارون» بابک جهانبخش هم تراک هاي موفق کم نداشت.

برگرديم به آلبوم خودت.

- روي ترانه هاي آلبومم خيلي حساس هستم. به هر حال مخاطب من دارد بزرگتر مي شود و مثل خود من سن و سالش بالاتر مي رود. من در انتخاب کارهايم بايد اين تغيير سن و سال و در ادامه اش تغيير ذائقه وس ليقه را مد نظر قرار دهم. خواننده موفق کسي است که بتواند مخاطبان و هوادارانش را حفظ کند و براي اين کار بايد با رشد سني و فکري آنها و البته خودش محتواي کارهايش را تغيير دهد. البته اين جمله به اين معنا نيست که من اگر 50 ساله شوم، ترانه اي بخوانم که هيچ کس معنايش را نفهمد. اين يک روند آرام و تضمين شده است و خواننده هاي قديمي تري که هنوز هم مورد علاقه مردم هستند، اين فاکتور را رعايت کرده اند.

يعني قرار است يک روند مشخص را با توجه به سن و سال خودت و هوادارت طي کني؟

- بايد موسيقي را به سمت درستش پيش برد.چندين سال پيش بعضي ها آمدند، موسيقي شش و هشت و رپ را در هم آميختند و کارهاي زيادي منتشر کردند. براي همه اينطور جا افتاده بود که يک کار شش و هشت تند حتما بايد رپ داشته باشد و اگر هم خودشان رپ نمي خواندند، حتما از يک رپر استفاده مي کردند اما بعد از ورود چهره اي به نام «ياس» به رپ، تازه مخاطبان موسيقي متوجه شدند رپ چيست و چه حرف هايي مي تواند بزند. ياس به اين تفکيک کمک زيادي کرد و البته کم هم سختي نکشيد.

درخصوص شش و هشت هم همينطور. قبل از اين، طرف يک شعر غمگين و تلخ را با ريتم شش و هشتم مي خواند و خوشحال هم بود اما من فکر مي کنم اولين کساني که در دوره جديد ريتم شش و هشت را با کلام عاشقانه و مثبت اجرا کردند من و بهنام صفوي بوديم. با احترام به ساير همکارانم معتقدم اين يک سبک و سياق جديد بود.
اين سبکي که از آن حرف مي زني، آغازش دقيقا از کدام قطعه است؟

- از آهنگ «عزيزم» من و از «عشق من باش» بهنام صفوي.

من يک بار ديگر سوال اولم را تکرار مي کنم تا مخاطب تو خيالش راحت شود. پس عماد ديگر مشکلي به نام مجوز ندارد؟

- در حال حاضر نه من بلکه هر کس که پايش را از چارچوب ها فراتر نگذاشته و کار نادرست و غيرمعمولي انجام نداده، مشکل مجوز ندارد. دکتر پيروز ارجمند مديرکل دفتر موسيقي در گفتگوهايشان حتي از موسيقي رپ فارسي که البته بايد سالم و موجه باشد نيز صحبت کرده اند.
من معتقدم روند موسيقي ما دارد به سمتي مي رود که ديگر چيزي به عنوان غيرمجاز وجود نخواهد داشت مگر اينکه يک خواننده مسيري را انتخاب کند که با قوانين و ضوابط جمهوري اسلامي ايران همخواني نداشته باشد که طبيعتا بايد با او برخورد شود.

برگردم به آلبومم و اين را اضافه کنم که ترجيح مي دهم 3 سال ديگر آلبوم دهم اما آلبوم به شکلي باشد که تا 3 سال بتوانم از موفقيت و قطعات خوب آن در کنسرت ها استفاده کنم. فکر مي کنم اين بهتر از آن است که يک آلبوم متوسط يا معمولي منتشر کنم و به خاطر پيشينه اسمم 7-6 ماه يا حتي يک سال کنسرت بدهم و بعدش مجبور به انتشار يک آلبوم ديگر شوم تا ضعف آلبوم قبلي را جبران کنم.

يک مسئله مهم که درباره تو وجود دارد و آن هم قرارداد با يک شرکت خاص است که ظاهرا محل اختلاف شده و هنوز راه حلي براي توافق تو و طرف مقابل به دست نيامده است.

- من قراردادي را با مدير يک کمپاني موسيقي امضا کردم که متاسفانه خيلي از بندهايش تحريف شد و تغيير کرد. در واقع آنچه من در قرارداد خواندم و تاييد و در نهايت امضا کردم با آنچه بعدا در قرارداد ديدم، تفاوت داشت و اين مسئله طبيعتا مرا ناراحت کرد.

من کلا اهل جنجال و حاشيه نيستم، چه در گذشته و چه امروز که مجاز شده ام، سعي کرده ام بي حاشيه باشم و به کارم برسم. من اهل خانه و خانواده هستم و دوستان و نزديکان من بر اين خصلت من صحه مي گذارند. درخصوص مسئله قرارداد هم من خيلي از حرف ها را نزدم و بعضي از رسانه ها کمي شلوغش کردند. مثلا من هرگز عنوان ترکمنچاي را براي اين قرارداد به کار نبرد.

البته مي شود به اين قرارداد هم ترکمنچاي گفت اما يک تفاوت اساسي هم وجود دارد. به نظر من ترکمنچاي قراردادي است که تو از روي اجبار آن را قبول مي کني اما من با ميل و اراده خودم قرارداد بستم چون از بندها و مفاد قراردادي که در ابتدا خواندم راضي بودم اما بعدا ديدم آنچه من خواندم و امضا کردم با آنچه امروز در قرارداد ديده مي شود، مغايرت دارد، شرايط تغيير کرد. من هرگز به اين قرارداد عمل نمي کنم ولو اينکه حل شدن اين مشکل سال ها طول بکشد.

اين حرف قطعي و صددرصد توست؟

- بله، اين حرف صددرصد من است.

حالا براي حل و فصل اين موضوع چه کاري انجام داده اي؟

- دارد روند قانوني اش را طي مي کند. هر قراردادي يک شرايط فسخ دارد اما قرارداد ما فاقد اين بند مهم است و در واقع در متن قرارداد نوشته شده، طرفين حق فسخ ندارند. به نظرم همين خلأ مي تواند به من کمک کند. به هر حال من قراردادي را از سر بي تجربگي امضا کرده ام و ايراد خودم بوده که در حضور وکيل نسبت به انعقاد قرارداد اقدام نکرده ام اما مطمئنم اين مشکل برطرف خواهد شد و من به زودي با رفع اين مشکل حضور پررنگ تري در موسيقي پاپ خواهم داشت.
برترين ها/

نظرات بینندگان

  • | |

    مالیدی

ارسال نظر