صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

هر چي تو بگي من انجام مي‌دهم?!

پيش از ازدواج قول‌هاي واقعي به يکديگر بدهيد

يک روانکاو گفت: قول‌ها و وعده‌هايي که دختر وپسر پيش از ازدواج به يکديگر مي‌دهند بايد به واقعيت نزديک باشد چون اگر برپايه و اساس درستي بيان نشود، بنيان زندگي را متزلزل مي‌کند.

کد خبر: 1342

يک روانکاو گفت: قول‌ها و وعده‌هايي که دختر وپسر پيش از ازدواج به يکديگر مي‌دهند بايد به واقعيت نزديک باشد چون اگر برپايه و اساس درستي بيان نشود، بنيان زندگي را متزلزل مي‌کند.
نسرين طهراني اظهار کرد: جملات " هر چي تو بگي من انجام مي‌دهم" ، " بدون تو هيچ تصميمي نمي‌گيرم" و " هيچ وقت تنهات نميزارم" جملاتي کلي هستند و در عمل، در مسير اصلي زندگي اتفاق نمي افتد. بنابراين بسيار مهم است به قوانين و مرز تصميم گيري‌ها آگاه باشيم و برمبناي آنها قول و وعده‌هايمان را تنظيم کنيم.
اين روانکاو تصريح کرد: هيچ‌گاه اتفاق نمي‌افتد که فردي به طور کامل خواسته‌هاي ديگري را انجام دهد. بنابراين پذيرفتن اين قول موجب بروز درگيري‌ها و مشکلات زيادي در زندگي مشترک مي‌شود.
وي در ادامه گفت: هم‌کفو بودن به معناي هم‌طراز بودن است نه تشابه و مثل هم بودن که لازم است دختر و پسر از نظر ويژگي‌هايي مانند شغل، تحصيل، خانواده و حتي زيبايي هم‌طراز باشند. در اين جهت بسيار زيبنده است برخي نمرات در دختران و برخي نمرات در پسران بالاتر باشد، براي مثال بسيار بجاست که نمره زيبايي دختر کمي بالاتر و ميزان قدرت مرد بيشتر باشد، چراکه مردان قدرتمند در نظر همسرانشان از جايگاه ويژه اي برخوردارهستند.
طهراني يکي از دلايل فروپاشي خانواده‌ها را تغيير نقش و جايگاه مردان و زنان دانست که در برخي موارد قدرت و تکيه‌گاه بودن مردان را زير سوال مي برد.
وي با اشاره به معيارهاي غلط ازدواج اظهارکرد: گاهي هدف از ازدواج، فرار از خانواده و يا تامين نيازهاي مالي و يا هر هدفي غير از ازدواج است.
اين روانکاو تاکيد کرد: از جمله قواعد بازي، موضوع نقش هاست. در قاعده نقش، نقش ما به عنوان يک فرد متاهل کاملا با نقش قبلي ما به عنوان يک فرد مجرد متفاوت مي‌شود. اصلا قرار نيست کسي پس از ازدواج خودش را به طور کامل تغيير دهد، چراکه بايد پيش از ازدواج تغييرات لازم را در خود ايجاد کرده باشد و از نقش خود به عنوان يک فرد متاهل آگاهي و دانش کسب کرده باشد و سپس وارد زندگي مشترک شود.
وي در ادامه گفت: پيش از ازدواج بايد دنياي متاهلي را بشناسيم و خود را براي آن آماده سازيم. سپس با آرامش به آن بپردازيم و از زواياي شگفت انگيز آن لذت ببريم. زندگي مشترک"نمايش قدرت يک مرد و مديريت آن قدرت توسط يک زن است". مادامي که اين اصل استوار است، زندگي با قدرت و زيبايي پابرجاست!
طهراني با بيان اينکه ازدواج امري قانونمند است، اظهارکرد: بايد پيش از شروع آن، از قوانين آن مطلع باشيم. در اين جهت برنامه قاعده بازي را طراحي کرده‌ايم. برنامه قاعده بازي، دانش زندگي متاهلي است که دختران و پسران بايد قبل از ازدواج آن بياموزند و از قوانين آن آگاه شوند.
وي افزود: اصول و قوانين زندگي مشترک، از امور بسيار مهم و ضروري هستند که بايد فراگرفته شوند و نا آگاهي از دانش زندگي متاهلي آسيب‌هاي غيرقابل جبراني به‌دنبال خواهد داشت و تاثير آن در جامعه اجتناب ناپذير خواهد بود.از جمله اين قوانين، قانون مرزهاست که بايد به عنوان يکي از بنيادي‌ترين اصول و قوانين زندگي مشترک از آن نام برد.
طهراني در پايان گفت: قوانين مرزها به بسياري از ريز موضوعاتي که قبل از شروع زندگي از نظر دور مي مانند و در مسير زندگي فرد را با بحران روبرو مي سازد، اشاره مي کند. يکي از اين ريز مرزها، مرز بين واقعيت و ايده‌ال‌ها، مرز بين خيال و واقعيت و مرز بين درست و نادرست است.
ايسنا/

نظرات بینندگان

ارسال نظر