صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

ویژگی های همسر ايده‌آل

خانم ها چه مرداني را به عنوان همسر مي پسندند؟

اغلب آقايان فکر مي‌کنند خانم‌ها يک مرد پولدار موفق با اتومبيل لوکس و آپارتمان مجلل مي‌خواهند اما درست نيست چرا که اغلب خصوصيات خوب آقايان است که خانم‌ها را تحت‌تاثير قرار مي‌دهد نه حساب‌هاي بانکي آنان.

کد خبر: 1225

يکي از معضلات خانم‌ها انتخاب همسري ايده‌آل است. عده‌اي بعد از ازدواج اعتراف مي‌کنند مرد زندگي‌شان با آنچه تصور مي‌کردند خيلي تفاوت دارد يا «بعد از ازدواج تغيير کرد!» البته واقعيت اين است که کسي تغيير نمي‌کند! اين شما هستيد که به دليل نداشتن شناخت از زبان بدن مردان، متوجه نمي‌شويد که آنها همسراني ايده‌آل هستند يا خير.
پس پيدا کردن شاهزاده رؤياهايي سوار بر اسب اصلا کار سختي نيست اگر زبان بدن مردان را بلد باشيد. در اين مطلب سيدعلي درباني کارشناس ارشد مشاوره خانواده، ما را با معيارهاي انتخاب مرد ايده‌آل و زبان بدن او آشنا مي‌کند.
خودتان چقدر ايده‌آل هستيد؟
تا به حال شده معيارهاي مرد ايده‌آل خود را بنويسيد و ببينيد براي شما چه خصوصياتي مهم‌تر از خصوصيات ديگر است؟ مرد ايده‌آل شما که قرار است بيايد و شما را خوشبخت‌تر کند بايد چه خصوصيات اخلاقي و تيپي داشته باشد؟
تصور کردن همسر ايده‌آل باتوجه به آرزوهاي‌تان نسبتا راحت است. هميشه از خودتان بپرسيد: «آيا من براي شخصي که به‌عنوان همسر ايده‌آلم تصور کرده‌ام، همسر ايده‌آلي هستم؟» خيلي ساده است، هر ترازويي دو کفه دارد. اگر مي‌خواهيد کفه طرف مقابل‌تان سنگين باشد، ابتدا بايد کفه طرف خودتان را سنگين کنيد. کسي که مي‌خواهد با يک فرد تحصيلکرده و هنردوست ازدواج کند، بهتر است خود نيز تحصيلکرده و هنر دوست باشد.
همسر ايده‌آل توجه مي‌کند
بدن مردي که به حرف‌هاي همسرش گوش مي‌دهد کمي به سمت طرف مقابل متمايل است و با شيوه آينه‌اي (نحوه نشستن شبيه طرف مقابل) مي‌نشيند و هنگام صحبت ضمن نگاه کردن به چشمان طرف مقابل سرش را به نشان تاييد و فهميدن حرف‌هاي همسر آرام تکان مي‌دهد. مرد ايده‌آل مردي است که به همسرش توجه مي‌کند و هيچ چيز از چشمان تيزبينش دور نمي‌ماند. زنان به‌دنبال توجه مردان هستند و دوست دارند مرکز توجه شريک‌شان قرار بگيرند. بي‌توجهي حتي بيشتر از کتک و آزار و اذيت‌هاي فيزيکي مي‌تواند زن را نسبت به مرد سرد کند. زناني که محبت و توجه کافي را از سمت شريک‌شان دريافت کنند، مي‌توانند سخت‌ترين شرايط را هم تحمل کنند و اين همان اصل مهمي‌ است که مردان بايد به آن عمل کنند.
زبان بدن مردان ايده‌آل
يکي از مشکلات عمده که بعد از گذشت مدتي در روابط زناشويي پيش مي‌آيد قصه عادت است؛ چهره، هيکل و تيپ اگرچه خيلي اوقات براي بسياري ملاک اول و اصلي انتخاب است ولي بعد از مدتي مي‌فهميم اخلاقيات و اعتقادات است که حرف اول را مي‌زند، پس اولين ويژگي يک مرد ايده‌آل اخلاق اوست.
يک مرد ايده‌آل همسرش را شريک زندگي مي‌داند و خود را در کنار او حس مي‌کند نه در مقابلش. وقتي شوهر از صميم قلب همسرش را شريک زندگي‌اش ببيند، تصميم‌گيري را به يک کار مشترک بدل مي‌کند. مرد عاشق، همسري است که درباره آنچه براي زنش از همه مهم‌تر است فکر مي‌کند و مصمم است تا روند تصميم‌گيري را در اين جهت هدايت کند. زبان بدن او پذيرنده و آغوشش هميشه براي همسر باز است. زماني که همسرش با او صحبت مي‌کند، به چشمان او نگاه مي‌کند. مرده ايده‌آل مردي است که در خيابان کنار همسرش راه مي‌رود و نه جلوتر و نه عقب‌تر از او و زبان بدنش با دستاني مردانه گاه بر پشت کمر همسر و گاه دست در دست … حس امنيت را به طرف مقابل مي‌دهد با نگاهي ملايم و مهربان.
زيبا ولي فقير
وقتي حرف از مرد ايده‌آل مي‌آيد، مي‌توان از معيارهاي کلي تحصيلات، زيبايي ظاهري پوشش و تيپ، پايبندي به اعتقادات، ماديات، شغل همسر و موقعيت اجتماعي، اصالت خانوادگي، ويژگي‌هاي اخلاقي و… نام برد. انسان دانسته يا ندانسته در پي گزينش همسري است که صفاتي همگون با او داشته باشد. افراد در تمامي سنين در ميداني فراخ تر از آنچه تصادف بتواند برآن تاثيرگذار باشد، با کساني وصلت مي‌کنند که از نظر موقعيت زناشويي مانند خودشان باشد، مردها در انتخاب خود بيشتر روي خصوصيات ظاهري تاکيد دارند به طوري که طبق پژوهش‌ها پسران يک خانم زيبا ولي فقير را به زن ثروتمند ولي زشت ترجيح مي‌دهند و زنان در انتخاب خود بيشتر روي عناصري چون جذابيت، تسلط، صميميت و رفاقت و داشتن وضعيت اجتماعي – اقتصادي تاکيد دارند. همچنين پژوهش‌ها نشان داده زنان به‌طور فعال دوست دارند مرداني را به همسري خود انتخاب کنند که از نظر آنها، داراي صفات ارثي خوبي باشند.
همسر ايده‌آل مشورت مي‌کند
مرد ايده‌آل مردي است که در تصميم‌گيري‌هاي خود همسرش را نيز شريک کند. بيشترين شکايت زنان درمورد مردان، روي اين موضوع است که چرا مردان در تصميم‌گيري‌هاي‌شان نظر و ديدگاه آنها را نمي‌پرسند. مرداني که نسبت به کارهاي شريک‌شان بي‌تفاوت هستند و در کارهاي مورد علاقه‌شان، مشوق خوبي نيستند، به تدريج باعث دوري و سردي روابط مي‌شوند. مرد ايده‌آل مردي است که همسرش را بدون قيد و شرط دوست بدارد و براي دوست داشتنش دنبال علت نباشد. همه ما دوست داريم فکر کنيم کسي ما را بي‌قيد و شرط دوست دارد. کودک، خواهان اين نوع عشق از طرف والدينش است. زن و شوهر نيز خواهان عشق بي‌قيد و شرط يکديگرند. شوهر قرار است پرچمدار عشق بي قيد و شرط باشد. او قرار است آهنگ گام‌ها را تعيين کند.
خصوصيات خوب آقايان خانم‌ها را تحت‌تاثير قرار مي‌دهد
اغلب آقايان فکر مي‌کنند خانم‌ها يک مرد پولدار موفق با اتومبيل لوکس و آپارتمان مجلل مي‌خواهند اما درست نيست چرا که اغلب خصوصيات خوب آقايان است که خانم‌ها را تحت‌تاثير قرار مي‌دهد نه حساب‌هاي بانکي آنان. خانم‌ها مردي را خواهند پسنديد که قادر به ايجاد يک زندگي خوب و راحت باشد. همچنين بلندپرواز باشد، نه اينکه ناگهان ارث پدري به او رسيده و از طريق آن خوشبخت و پولدار شود چرا که به قول معروف باد آورده را باد مي‌برد، بنابراين خانم‌ها مي‌خواهند بدانند آيا واقعا مردشان قدرت به‌دست آوردن پول و جرات چرخاندن يک زندگي را دارد يا نه.
زنان، مرداني که خيلي تودار هستند را نمي‌پسندند
مرد ايده‌آل با همسرش حرف مي‌زند. مسائل زندگي در ابتدا از طريق ارتباط کلامي، به‌‌ويژه بحث درمورد افکار، احساسات و آرزوهاي ما مطرح مي‌شود و با يکديگر در ميان گذاشته مي‌شود. افکار، احساسات و آرزوها را نمي‌توان با رفتار ما مشاهده کرد و به آنها پي برد. يکي از عميق‌ترين آرزوهاي يک زن اين است که همسرش را بشناسد.
وقتي همسر از افکار، احساسات و آرزوهاي خود حرف مي‌زند زن احساس مي‌کند همسر اجازه ورود به دنياي خودش را به او داده است. وقتي شوهري مدت‌هاي طولاني درباره احساساتش حرف نمي‌زند، زن احساس مي‌کند که همسر رابطه‌اش را با او قطع کرده و در نتيجه، زن احساس انزوا و تنهايي مي‌کند. زنان، مرداني که خيلي تودار هستند را نمي‌پسندند و در عوض دوست دارند شريک‌شان درمورد احساسات و باورهايش با آنها صحبت کند. آ‌نها از مردان مرموز بيزار هستند.

تکناز/

نظرات بینندگان

ارسال نظر