صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

چگونه دندان هاي براقي داشته باشيم؟

دندان هاي ما طبيعتا سفيد است اما دندان هاي بعضي از افراد کمي سفيد تر يا کمي زردتر است. در وحله ي اول بايد بدانيد،سفيدي و جنس دندان از همان دوران کودکي،و از دندان هاي شيري کودکان مشخص مي شود به همين دليل والدين بايد از همان ابتدا توجه خاصي را به دندان هاي کودکشان داشته باشند.

کد خبر: 10865

چه کارهايي را بايد انجام دهيم و از چه کارهايي بايد بپرهيزيم؟
دندان هاي ما طبيعتا سفيد است اما دندان هاي بعضي از افراد کمي سفيد تر يا کمي زردتر است.
در وحله ي اول بايد بدانيد،سفيدي و جنس دندان از همان دوران کودکي،و از دندان هاي شيري کودکان مشخص مي شود به همين دليل والدين بايد از همان ابتدا توجه خاصي را به دندان هاي کودکشان داشته باشند.

تفاوتي که بين دندان هاي شير و دندان هاي دائمي وجود دارد بدين ترتيب است:
دندان هاي دائمي داراي ميناي و ساختار متفاوت تري نسبت به دندان هاي شيري هستند.اين تفاوت اساسي با بالاتر رفتن سن و رشد دندان هاي بيشتر بروز مي کند،هم چنين مسئله ي مهمي که در مورد دندان هاي پيش مي آيد در رابطه با طرز نگهداري و مواظبت آنهاست.اگر به درستي از دندانهايتان مواظبت نکنيد باعث مي شود که ميناي دندان هايتان به مرور زمان باريک شده و از بين بروند.

* به عاج هاي دندان تان نيز بايد اهميت بدهيد.زيرا عاج هاي دندان نيز نقش بسيار مهمي را در استحکام و پايداري دندان ايفا مي کنند.عاج هاي دندان نقش مستقيمي در سفيدي و درخشندگي دندان هاي شما دارند.

آيا شما مي خواهيد دندان هاي سفيدي داشته باشيد يا اينکه دندان هاي تان براق باشند؟
تفاوت جزيي اما مهمي بين دندانهاي سفيد و دندان هاي براق وجود دارد.بسياري از افراد از مواد سفيد کننده يا پودر هاي سفيد کننده دندان استفاده مي کنند به اميد اينکه دندان هاي شان براق شوند.

عواملي که باعث مي شود دندان هاي شما براق شود بدين ترتيب مي باشد:
*استفاده مرتب و مداوم از مسواک .

*هيچ گاه مسواک را بر روي لثه هاي خود نکشيد زيرا باعث مي شود که لثه هاي تان از بين رود و هنگامي که لثه از بين رود،دندان ديگر پايه و جايگاهي براي حفظ خود ندارد.

*بعضي از افراد نحوه ي صحيح مسواک زدن را نمي دانند.به همين دليل ممکن است نا آگاهانه ميناي دندان شان را از بين ببرند.نحوه ي صحيح درست مسواک زدن را از دندانپزشک خود بياموزيد.

*اگر از ميناي و عاج دندان تان به خوبي مراقبت کنيد،بعد از مدتي،از سفيدي و شفافيت دندان هاي تان متحير خواهيد شد.

*بسياري از افراد با جرم گيري مداوم و مرتب،دندان هاي شان را براق و تميز مي کنند.اما مراجعه هاي متعدد نزد دندانپزشک براي جرم گيري،باعث مي شود که ميناي دندان هايتان مقاومت خود را از دست بدهد.

*افرادي که به وفور از چاي،قهوه استفاده مي کنند باعث مي شود که دندان هايشان رنگ زردي را به حود بگيرد،زيرا اين مايعاتي که ميل مي کنيد داراي رنگ موثري براي تغيير سطح دندان شما هستند.

*کيک هاي بسيار شيرين را نخوريد يا اگر از اين کيک هاي ميل مي کنيد،بعد از خوردن از مسواک استفاده کنيد.زيرا کيک هاي که خيلي شيرين هستند دشمن اصلي دندان هستند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر