صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

با شامپو چه کارهايي مي توان کرد ؟

شامپو ها، علاوه بر خاصيت شويندگي براي موها، کاربردهاي ديگري هم دارند که بهتر است با آنها بيشتر آشنا شويد چون در کار خانه‌داري به کار مي‌آيند.

کد خبر: 10807

زمان/شامپو ها، علاوه بر خاصيت شويندگي براي موها، کاربردهاي ديگري هم دارند که بهتر است با آنها بيشتر آشنا شويد چون در کار خانه‌داري به کار مي‌آيند.

تميزي کيف‌هاي چرمي
براي اينکه کيف چرمي ‌شما هميشه تميز و براق باشد لازم نيست روغن و تميز‌کننده‌هاي گران‌قيمت بخريد. کمي‌ شامپو را روي يک پارچه بريزيد و بعد چرم‌ها را با آن پاک کنيد. حتي مي‌توانيد براي تميزي کفش‌هاي چرمي ‌هم از اين روش استفاده کنيد.

نرم شدن زيپ‌ها
خيلي وقت‌ها پيش مي‌آيد که وقتي لباسي مي‌خريد، در اوايل مصرف زيپ آن به سختي بالا و پايين مي‌رود. در اين‌طور مواقع يک قطره شامپو روي يک تکه پنبه بريزيد و روي زيپ بکشيد. شامپو به زيپ کمک مي‌کند تا حرکت نرم‌تري داشته باشد.

نجات پليورهاي آب رفته
شايد برايتان پيش آمده که بعد از شست‌وشوي پليورتان ديگر نتوانسته‌ايد از آن استفاده کنيد چون آب رفته است. در اين‌طور مواقع مي‌توانيد با کمي‌ شامپو بچه و آب گرم آن را به حالت روز اولش برگردانيد. يک تشت را با آب گرم پر کنيد، کمي‌ شامپو بچه داخل آن بريزيد و با دست‌تان کمي‌ هم بزنيد تا کف کند. پليور را روي آب قرار داده و اجازه دهيد خودش داخل آب فر برود و 15 دقيقه خيس بخورد.

سپس به آرامي‌ و بدون اينکه آن را بچلانيد از آب خارج کنيد و داخل ظرف ديگري قرار دهيد. اين ظرف را با آب پر کنيد. دوباره پليور را روي آب قرار دهيد و بگذاريد خودش پايين برود. سپس آن را از آب بيرون بياوريد و روي يک حوله خشک پهن کنيد تا آب اضافي آن جذب حوله شود. بعد ضمن اينکه پليور در حال خشک شدن است هر چند وقت يک بار به آن سر بزنيد و کمي‌ صبر داشته باشيد تا به اندازه اولش برگردد.

درخشان کردن برگ گياهان
برگ گياهان خانگي خيلي زود خاک مي‌گيرند اما بر خلاف ساير لوازم خانگي، گياهان بايد تنفس کنند. پس لازم است که برگهاي‌شان هميشه تميز باشد. براي اين کار يک راه حل خوب وجود دارد. در يک ظرف آب چند قطره شامپو بريزيد، پارچه‌اي را با آن خيس کنيد، آن را بچلانيد و سپس با اين پارچه غبار برگ‌ها را از بين ببريد.

تميز کردن اتومبيل
يکي از خاصيت‌هاي مهم شامپو اين است که چربي‌ها را از بين مي‌برد. پس اين بار براي تميز کردن اتومبيل از شامپوها استفاده کنيد. يک چهارم فنجان شامپو را در يک سطل آب بريزيد و با يک اسفنج مانند هميشه بدنه اتومبيل را تميز کنيد. براي پاک کردن لکه‌هاي سياه قير‌مانند، يک قطره شامپو را به طور مستقيم روي اسفنج بريزيد و عمليات پاکسازي را انجام دهيد.

جدا کردن چسب زخم از روي پوست
وقتي چسب زخم مدتي روي بدن شما باقي مي‌ماند بعضي وقت‌ها جدا کردن آن با درد و ناراحتي همراه است. براي رفع اين مشکل کمي‌ شامپو اطراف لبه چسب زخم بماليد و اجازه دهيد کمي‌ بماند. مي‌بينيد که چسب بدون هيچ‌گونه مشکلي از بدن شما به راحتي جدا مي‌شود.

رفع خشکي پاها
شب‌ها وقتي خواب هستيد با شامپو پوست پاهايتان را نرم کنيد. قبل از خواب کمي‌ شامپو روي پاهايتان بماليد و يک جفت جوراب نخي سبک بپوشيد. صبح پاهايتان نرم و لطيف مي‌شود.

جانشين کف‌ريش
شايد وقتي در حال سفر هستيد ناگهان يادتان بيايد که کف ريش را در حمام جا گذاشته‌ايد. در اين صورت نيازي به استفاده از صابون نيست، شامپو بهترين جايگزين است.

پاک کردن لکه اسپري از روي ديوارها
در هواي گرم حشرات موذي زيادي در گوشه و کنار خانه شما پيدا مي‌شوند که براي کشتن آنها از اسپري‌هاي حشره‌کش استفاده مي‌کنيد. براي پاک کردن لکه‌هاي باقيمانده اسپري روي ديوار، کمي‌ شامپو روي اسفنج بريزيد و ديوار را با آن تميز کنيد. سپس روي ديوار يک پارچه نمدار بکشيد تا کف‌ها از بين بروند.

شستن شانه و برس
اگر براي حالت دادن موهايتان از روغن و کرم مو استفاده مي‌کنيد برس و شانه شما خيلي زود چرب مي‌شوند و اگر آنها را کنار لباس يا ساير وسايل‌تان قرار دهيد، چربي به همه جا سرايت مي‌کند. پس براي تميز کردن آنها به سراغ شامپو برويد. اول موها را از لابه‌لاي برس و شانه بيرون بياوريد. يک شيشه بلند برداريد و داخل آن آب به همراه کمي‌ شامپو بريزيد. شانه يا برس را به مدت چند دقيقه در اين شيشه بلند قرار دهيد و بعد آن را با آب بشوييد.

تميز کردن شيرآلات
وقتي قرار است ميهمان به خانه‌تان بيايد و براي تميز کردن شيرآلات زمان زيادي نداريد از شامپو ها کمک بگيريد. بعد از پايان کار متوجه مي‌شويد که چقدر تميز و درخشان مي‌شوند./باشگاه خبرنگاران

نظرات بینندگان

ارسال نظر