صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

نوشيدنيهايي براي «سم‌زدايي و پاکسازي» بدن

اگر دنبال اکسيرهايي براي سم‌زدايي و پاکسازي کبد، مقابله با نفخ و داشتن شکمي صاف هستيد سراغ نوشيدني‌هاي سم‌زدا برويد.

کد خبر: 10806

اگر دنبال اکسيرهايي براي سم‌زدايي و پاکسازي کبد، مقابله با نفخ و داشتن شکمي صاف هستيد سراغ نوشيدني‌هاي سم‌زدا برويد.
سرکه سيب، آب ليموترش، دم‌کرده رازيانه و شاه‌تره جزو نوشيدني‌هايي هستند که شما را از شر توکسين‌ها يا همان سموم بدن خلاص مي‌کنند و علاوه بر تميز کردن دستگاه گوارش، پوست‌تان را نيز صاف‌تر و شفاف‌تر مي‌سازند.

دم‌کرده رازيانه براي داشتن شکمي تخت
رازيانه حاوي ترکيبي شيميايي به نام «آتنول» است که سم‌زداي کبد و معده محسوب مي‌شود. اين ترکيب باعث دفع سموم بدن از طريق مجاري ادرار و روده‌ها مي‌شود. رازيانه ضدنفخ است و به همين دليل نيز باعث صاف‌شدن شکم مي‌شود. کافي است يک قاشق چايخوري رازيانه خشک را در آب جوش بريزيد و به مدت ده دقيقه دم کنيد. بعد از هر وعده غذايي از اين دم‌کرده ميل کنيد.

باديان‌براي‌مقابله‌با‌احساس‌سنگيني
اين گياه را آنيسون، رازيانه رومي و زيره رومي نيز مي‌نامند. اگر در هضم غذا مشکل داريد يا به نفخ و گاز معده مبتلاييد، به باديان رومي اعتماد کنيد. وقتي غذاهاي سنگين و پرچرب مي‌خوريد کبد تا ساعت‌ها بعد از صرف غذا به زحمت مي‌افتد تا اين چربي‌ها را تجزيه کند. اين گياه نيز حاوي آتنول است که ضداسپاسم و بادشکن است و به هضم راحت غذا و رفع مشکلات گوارشي کمک مي‌کند. معمولا در عطاري‌ها کيسه‌هاي حاوي اين گياه موجود است که مي‌توانيد مانند چاي کيسه‌اي آنها را دم کنيد و بنوشيد. توصيه مي‌شود اين دمنوش را بعد از هر وعده غذايي ميل کنيد.

آب ليموترش براي سم‌زدايي از کبد
نفخ، ريفلاکس معده و قاروقور شکم جزو مشکلات رايجي است که خيلي‌ها را گرفتار کرده است. اگر بعد از هر وعده غذايي دچار اين مشکلات مي‌شويد، با هضم غذا مشکل داريد و شکم‌تان باد مي‌کند سراغ ليموترش برويد. آب نصف ليموترش را در نصف فنجان آب ولرم ريخته و هر روز صبح ناشتا ميل کنيد. براي تميز کردن کبد، ترشح صفرا و دفع مواد زايد از بدن مي‌توانيد سه عدد ليموترش را داخل نيم ليتر آب سرد بيندازيد و بگذاريد بجوشد. سپس آب ليموترش‌ها را بگيريد و به همان آب اضافه کنيد. نوشيدني آماده را در يخچال نگهداري کنيد و هر روز صبح ناشتا مقداري از آن بنوشيد. افرادي که داروهاي ضداسيد مصرف مي‌کنند بايد قبل از مصرف ميزان زيادي آب ليموترش، نظر پزشک خود را در اين خصوص جويا شوند.

آرتيشو: ديورتيک طبيعي
آرتيشو يا همان کنگرفرنگي براي کبد بسيار موثر است. اين سبزي حاوي ترکيبي پرخاصيت به نام سينارين است که باعث تقويت کبد و افزايش جريان صفرا مي‌شود. آرتيشو حاوي آنتي‌اکسيدان‌هايي به نام «فلاونوئيد»ها، اسيدها و پتاسيم است که باعث افزايش حجم ادرار مي‌شود و بدن را تميز مي‌کند. برگ‌هاي آرتيشو به دفع توکسين‌هايي کمک مي‌کند که کبد را فراگرفته‌اند.30 گرم برگ خشک آرتيشو را در يک ليتر آب جوش بريزيد و به مدت ده دقيقه دم کنيد. 15 دقيقه قبل از صرف غذا از اين دمنوش بخوريد. مصرف اين دمنوش براي افرادي که دچار سنگ کيسه صفرا هستند و خانم‌هاي شيرده توصيه نمي‌شود. مي‌توانيد از پزشک يا عطار درباره روش مصرف آن سوال کنيد.

گياه خار مريم براي دفع توکسين‌ها
برگ‌هاي گياه خار مريم سرشار از آنتي‌اکسيدان‌هاست. در نتيجه تاثير زيادي در پاکسازي کبد از توکسين‌هاي تلنبار شده دارد و به هضم راحت غذا کمک مي‌کند. مصرف اين گياه در افرادي که به بيماري سيروز کبدي مبتلايند، باعث دفع صفرا و ترميم سلول‌هاي آسيب‌ديده کبدي مي‌شود. براي تهيه دمنوش اين گياه مي‌توانيد براي هر فنجان آب جوش يک قاشق چايخوري برگ‌هاي خشک خار مريم بريزيد و به مدت ده دقيقه دم کنيد. توجه داشته باشيد که مصرف اين دمنوش براي خانم‌هاي شيرده و مبتلايان به مشکلات مجاري صفراوي توصيه نمي‌شود.

سرکه سيب براي سم‌زدايي و مقابله با سوزش معده
سرکه سيب براي مقابله با سوزش يا ريفلاکس معده (برگشتن اسيد از معده به مري) بسيار موثر است. سرکه سيب حاوي خواص ضدباکتريايي است و اجازه نمي‌دهد ميکروب‌ها در روده تجمع کنند. اين سرکه براي کاهش گاز و نفخ معده و هضم غذا موثر عمل مي‌کند. بايد بدانيد سرکه سيب يک ضدعفوني‌کننده طبيعي و قوي است که بدن را از شر سموم انباشته ‌شده خلاص و به حفظ تعادل اسيدي ـ بازي بدن کمک مي‌کند. توصيه مي‌کنيم مقدار کمي سرکه سيب را با نصف فنجان آب مخلوط کنيد تا حالت اسيدي آن کمتر شود و قبل از غذا بنوشيد.

شاه‌تره، گياهي چندمنظوره
شاه‌تره براي تصفيه خون، رفع يبوست، درمان آکنه، تميز کردن کبد، کاهش فشار و قند خون موثر است. اين گياه ادرارآور است و باعث دفع سمومي مي‌شود که به عملکرد دستگاه گوارش و بخصوص کبد آسيب مي‌زنند. شاه‌تره براي رفع مشکلات مربوط به روده‌ها نيز مناسب است. مي‌توانيد براي هر فنجان آب جوش دو قاشق چايخوري گل شاه‌تره بريزيد و به مدت ده دقيقه دم کنيد. اين دمنوش را حدود نيم ساعت قبل از هر وعده غذا ميل کنيد./سلامت نيوز

نظرات بینندگان

ارسال نظر