صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

برادر مرتضي پاشايي:همواره مي گفت بعد از بيماري کارهاي خوبي براي تو مي سازم

پس از فوت مرتضي پاشايي قطعه اي با ترجيع بند «سرت رو برنگردوندي» از مرتضي پاشايي به صورت غير رسمي منتشر شد، حالا در آستانه مراسم چهل ام اين خواننده محبوب پاپ برادر او تصميم به پخش نسخه رسمي و اصلي اين آهنگ با صداي خودش گرفته است. گفتگوي موسيقي پارس با برادر مرتضي پاشايي را بخوانيد.

کد خبر: 1079

پس از فوت مرتضي پاشايي قطعه اي با ترجيع بند «سرت رو برنگردوندي» از مرتضي پاشايي به صورت غير رسمي منتشر شد، حالا در آستانه مراسم چهل ام اين خواننده محبوب پاپ برادر او تصميم به پخش نسخه رسمي و اصلي اين آهنگ با صداي خودش گرفته است. گفتگوي موسيقي پارس با برادر مرتضي پاشايي را بخوانيد.

چه اتفاقي افتاد که تصميم به پخش اين قطعه با صداي خودتان گرفتيد؟
اولاً من احساس کردم با اين کار مرتضي هم خوشحال خواهد شد، چون از ابتدا مرتضي اين کار را براي من ساخته بود ولي به دليل يک سري مشکلات شخصي مجال آن پيش نيامده بود که زودتر براي اين کار اقدام کنيم و تصميم گرفتيم کار را به شخص ديگري واگذار کنيم ولي اکنون به خاطر شادي روح مرتضي هم که شده است اين کار را طبق قرار اوليه مان با مرتضي خودم مي خوانم. تمامي نزديکان ما شاهد اين هستند که مرتضي بارها تاکيد کرده بود که براي تو کارهايي خواهم ساخت و شروع به کار خواهي کرد. اگر هم دقت کرده باشيد نسخه پخش شده مقدار کوتاهي از ماکت اين آهنگ است که دليل آن بيماري مرتضي و کنسرت هايش بود که زمان کافي براي تکميل آهنگ نداشتيم. من احساس کردم که مي توانم اين کار را به صورت کامل بخوانم.

در گذشته فعاليت موسيقيايي داشتيد؟
با خود مرتضي در گذشته کارهايي را رکورد کرده بوديم ولي شرايط زندگي و کار اين اجازه را به من نمي داد که به صورت جدي به سراغ موسيقي بروم، من در شرکت نفت کارشناس مترجمي زبان انگليسي هستم و ۱۰ سال است که مشغول کار هستم.

من مي توانم صريح و بي پرده سوالي را مطرح کنم؟
ما عادت داريم، بفرماييد.

اين سوال پيش مي آيد که آيا مصطفي پاشايي از شرايط کنوني با اين حرکت سوء استفاده نمي کند؟
شايد اين طور برداشت شود ولي من خودم به هيچ وجه اين قصد را ندارم و اتفاقا خيلي بر روي اين مسئله حساس هستم و تاکيد دارم که اينگونه تلقي نشود. بي اغراق موقع ضبط وکال اين کار مرتضي را در کنار خود حس ميکردم و آرامش عجيبي داشتم. مطمئن هستم که خود مرتضي نيز از اين کار راضي است زيرا همواره مي گفت بعد از بيماري کارهاي خوبي براي تو مي سازم ولي افسوس که اين بيماري او را از ما گرفت.

صدايتان در موسيقي شباهتي به مرتضي دارد؟
بله به صورت ژنتيکي صداي ما شباهت هاي زيادي دارد و تمام کساني که تاکنون وکال اين کار را توسط من شنيدند صحت اين حرف را تاييد مي کنند.

بعد از پخش اين کار تصميم به ادامه فعاليت در حوزه موسيقي داريد؟
خير، حداقل تا بعد از پخش آلبوم مرتضي تصميمي براي ادامه فعاليت ندارم، اميدوارم اين قطعه کار خوبي از آب در بيايد و براي هرکسي که مي شوند قابل قبول باشد.

از آلبوم مرتضي چه خبر؟ در چه مرحله اي قرار دارد؟
همه وکال ها آماده است، سعي خودمان را مي کنيم تا قبل از پايان سال آلبوم را منتشر کنيم. تمامي ترانه ها را «مهرزاد اميرخاني» سروده است و براي قسمت تنظيم هم در حال مذاکره با بهترين تنظيم کننده ها هستيم و به زودي کار تنظيم ها نيز آغاز مي شود. تمامي کساني که کارها را تا کنون شنيده اند اذعان دارند که کارهاي ماندگار و خوبي از آب در مي آيد.

حرف آخر؟
از «مهرزاد اميرخاني» و «معين راهبر» نهايت تشکر را به خاطر همکاري و رفاقت بي حد و مرزشان دارم. قطعه «سرت رو برنگردوندي» با ترانه مهرزاد اميرخاني و تنظيم معين راهبر روز چهارشنبه از تمامي سايت هاي معتبر منتشر خواهد شد. همچنين اميدوارم مردم بدانند که اين کار صرفا بر اساس علاقه خود مرتضي بوده است و هيچ گونه سو استفاده اي در کار نيست. اميدوارم روح مرتضي همواره در آرامش باشد و براي تمام کساني که به مشکل مرتضي مبتلا هستند نيز آرزوي سلامتي کامل دارم.
باني فيلم/

نظرات بینندگان

ارسال نظر