صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

رنگ رخساره چه خبري از درون ميدهد؟

کد خبر: 10774

زمان/تشخيص بيماري ها از روي بخش بخش صورت هدف اين مطلب است. صورت شما راز وضعيت داخلي بدن و بيماري هاي داخلي را برملا مي سازد. به صورت خود نگاه کنيد و بدانيد که کدام بخش بدن شما مشکل دارد.
صورت شما مي تواند نقشه و آينه ي سلامت داخل بدن شماست حال چگونه و چطور بماند بهتر است بدانيد که بخش بخش صورت تان در مورد درون بدن شما چه مي گويد.
اين يک باور علمي است که قسمت هاي مختلف صورت شما براي نشان دادن مشکلات داخلي بدن طراحي شده اند. به تصوير زير به دقت نگاه کنيد. اين عکس به طور خلاصه و بدون هيچ توضيحي شما را راهنمايي مي کند تا بدانيد که کدام قسمت صورت شما نشان دهنده و هشدار دهنده ي بيمار و اختلال کدام بخش داخلي بدن شماست.

تشخيص بيماري ها
با ديدن اين عکس تا حدودي متوجه موضوع شديد اما در ادامه توضيحات تکمبلي مربوط به اصل تشخيص بيماري ها از روي بخش هاي صورت را برايتان بازگو مي کنيم.
از بيني شروع مي کنيم:
بيني شما آينه ي سلامت ريه هاي شماست. اگر بيني شما باريک و بلند است نشانه اي از نداشتن قدرت کافي در تنفس و در معرض خطر قرار گرفتن ريه هاي شماست پس بايستي ورزش و تنفس عميق را از ياد نبريد. اما افرادي با بيني پهن ريه هايي قدرتمند دارند و جاي نگراني در تنفس آنها نيست.
افرادي که نقطه ها و دون دون هاي قرمز و يا نشانه هاي وريدي قرمز روي بيني خود دارند سلامت قلب و کبد انها کامل نيست و بايستي مراقب عادات و رفتارهاي غذايي و زندگي خود باشند. همچنين اين افراد کانديداي فشار خون بالا نيز هستند.
آب بيني روان و شل نشان دهنده ي پرخوري و متوم شدن قلب است.
عطسه هاي مکرر هم نشانه ي قليليي بودن بدن است که دليل ان مي تواند مصرف زياد شکر - مايعات و داروهاي مختلف باشد.

به گونه ها مي رسيم:
گونه هاي فرورفته و توخالي نشاني از ضعف در ريه ها است. افرادي که گونه هاي فرورفته دارند تحمل کمتري در برابر بيماري ها خواهند داشت و تغذيه نامناسب يکي از دلايل اصلي اين اختلال است.

رنگ رخساره چه خبري از درون ميدهد؟
حتما شما هم بارها اين جمله را شنيده ايد که رنگ رخساره خبر از درون مي دهد بايد بگوييم که اين حقيقت است .
رنگ سفيد و قرمز در صورت نشانه ي تب - مشکل قلبي - به هم ريختن سيستم طبيعي گردش خون است.
جوش هاي صورت نشان دهنده ي مصرف زياد شکر- تخم مرغ - گوشت - چربي و از اين قبيل مواد خوراکي است.
چهره اي که رنگ زرد و رنگي مايل به نارنجي دارد نشان دهنده ي کبد بيمار و تا حدودي مشکوک به وجود سرطان در بدن است.
رنگ پوست سبز گونه هم همينطور علامتي از بيماري هاي جدي به خصوص سرطان در بدن است.
صورت رنگ پريده نشانه اي از مشکل غدد - مشکلات شکمي و کمبود انرژي است.
پوست صورتي که لکه هاي سفيد دارد هشداري براي مشکل کليه است و يا نشان دهنده ي مصرف زياد غلات و شکر و چربي هاست.
اگر لکه‌‌هاي قهوه‌اي روي پوست‌تان ايجاد شده‌اند احتمالا يا در حال دريافت دارو‌هاي هورموني هستيد يا زياد در معرض نور خورشيد قرار گرفته‌ايد!
خانم‌هاي باردار هم ممکن است با اين لکه‌‌ها مواجه شوند.علاوه بر لکه‌‌ها، رنگ کلي پوست نيز مهم است. کساني که رنگ پوست‌شان به زردي مي‌زند يا در حال دريافت دارو‌هاي ديابت و فشار خون هستند يا کبدشان دچار آسيب جدي شده است.

چانه ها از سلامت درون چه مي گويند؟
چانه ها محل نشان دادن مشکلات مثانه مي باشند. چانه اي که پوست ناسالم دارد هشداري براي رعايت نکات بهداشتي و سلامت مثانه و کليه هاست.
چانه ي دوبرابر شده و يا به اصطلاح غبغب بزرگ دليل وجود کلسترول و چربي بالا در بدن است. و چانه ي بسيار باريک و لاغر دليلي بر کم تحملي فرد در برابر بيماري هاست.

لب ها و زبان از سلامتي چه مي گويند؟
دهان و لب ها از مشکلات و سلامت داخلي بدن علائم بسياري نشان مي دهند.
رنگ پريدگي لب ها نشانه ي اختلالات شکمي است و بس.
دهاني که بسيار باز مي ماند و به اصطلاح افراد دهان باز نشان دهنده ي اختلال در کنترل و عملکرد مغز و فيزيکي است و در نقطه ي مقابل دهاني که به راحتي بسته مي شود و در حالت بسته بودنش اختلالي نيست قدرت کنترل مغزي و فيزيکي را نمايش مي دهد.
ترک ها وخشکي هاي روي لبها نشانه اي از کمبود ويتامين ها به خصوص ويتامين b2 است.
اگر اخيرا متوجه شده‌ايد رنگ زبان‌تان تغيير کرده و به تيرگي مي‌زند ممکن است دچار تجمع نوعي باکتري به اسم پاپيل شده باشيد.

خط بالاي لب
خطي که بالاي لب است از تمايلات و قدرت جنسي مي گويد. فاصله ي کم بين بيني و لب و همچنين لب باريک نشان دهنده ي کم تواني و بي ميلي جنسي است.

فرم دندان‌ها و مشکلات معده
کساني که دندان‌هاي کوتاه و باريکي دارند ممکن است به مشکل ريفلاکس اسيدي معده مبتلا باشند. بازگشت اسيد مي‌تواند باعث حل شدن دندان‌ها و تغيير شکل آنها شود.

گوش ها چه خبري از بيماري ها دارند؟
گوش ها از حالت و سلامت کليه ها و غده ادرنال خبر مي دهند.
گوش هاي کوچک نمايه اي از کليه ي کوچک است و گوش هاي قرمز نشان پرکاري و خستگي کليه هاست. اگر بخش خارجي گوش هايتان قرمز رنگ است شما از مشکل کم خوابي رنج مي بريد و اگر گوش هاي چربي داريد حدسش راحت است که عادت غذايي پرچرب داريد.
جالب است بدانيد شکل گوش با احتمال بيماري‌هاي قلبي در ارتباط است! گوش‌هاي چروکيده يا وجود خطوط مورب در اطراف لب گوش نشانگر اين احتمال هستند

آنچه وضعيت مو‌ها به ما مي گويند:
خانم‌هايي که مو‌هاي‌شان بي هيچ دليل خاصي کم شده يا عقب رفته بايد ميزان آهن خون‌شان را چک کنند چون اين مشکل مي‌تواند به فقر آهن مربوط شود.
اگر مو‌هاي‌تان کم نشده‌اند اما ضخامت‌شان کم شده و تار مو‌هايي نازک داريد بهتر است تست تيروئيد بدهيد چون ممکن است دچار پرکاري تيروئيد باشيد. بر عکس اين مسئله وقتي است که ابرو‌ها کم پشت شده باشند. اين حالت نماينده کم کاري تيروئيد است. در نهايت رشد مو‌هاي ضخيم و زائد روي بدن مي‌تواند به ترشح هورمون آندروژن برگردد.

تشخيص بيماري ها از روي چشم
يکي از راه‌هاي تشخيص کلسترول بالا توجه به عنبيه چشم‌هاست. اگر حلقه‌اي سفيد دور عنبيه، بخش رنگي چشم را گرفته باشد احتمال اينکه کلسترول‌تان بالا باشد زياد است. حالت بعدي مربوط به رسوب چربي در سفيدي چشم يا شکل‌گيري توده يا جوش‌هاي کوچک روي پلک و پوست مي‌شود./نمناک

نظرات بینندگان

ارسال نظر