صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

چگونه آمار کاربران متصل به شبکه Wi-Fi خود را درآوريم؟!+ عکس

کد خبر: 1056

مجله سخت افزار/ تا کنون برايتان پيش آمده که احساس کنيد اتصال Wi-Fi منزل يا محل کارتان مورد سوء استفاده قرار گرفته و فرد يا افرادي بدون آگاهي شما به آن متصل شده باشند؟ به عنوان مثال متوجه مي شويد که پهناي باند شبکه بسيار سريع ته مي کشد و مي خواهيد ببينيد که آيا واقعا اتصالي غير از آنهايي که مي شناسيد در شبکه Wi-Fi شما وجود دارد يا خير. خوشبختانه نرم افزار Who Is On My WiFi دقيقا به همين منظور ساخته شده و مراحل رديابي را بسيار ساده مي سازد. اگر دوست داريد با اين برنامه بيشتر آشنا شويد با ما همراه باشيد با اين برنامه کاربردي.

گام اول

فايل نصب يا setup برنامه را دريافت نموده و آن را بر روي سيستم خود نصب نماييد. مراحل نصب پيچيدگي خاصي ندارد.

گام دوم

پس از نصب برنامه، آيکون آن روي دسکتاپ ظاهر مي شود. در حالي که به شبکه Wi-Fi خود متصل هستيد، وارد برنامه شويد.

گام سوم

در اولين ورود به برنامه، راهنما يا ويزاردي (Wizard) ظاهر مي شود که با راهنمايي کاربر قصد دارد اسکن اوليه شبکه را آسان تر سازد. بر روي “Continue setup” کليک کنيد.

گام چهارم

در اين مرحله ويزارد از شما مي خواهد که بر روي دکمه Scan Now کليک نماييد. بعد ها هر زمان که قصد اجراي اسکن مجدد را داشتيد، کافي است بر روي اين دکمه کليک نماييد.

گام پنجم

بسيار خوب، با پايان اسکن تمامي اتصال هاي حاضر در شبکه Wi-Fi در برنامه ظاهر مي شوند. در ستون Computer Name نام کامپيوتر يا دستگاه متصل شده و در ستون MAC Address آدرس کارت شبکه يا MAC آن دستگاه را مي بينيد. پنجره ويزارد را ببنديد و در ستون Known/Unknown دستگاه هايي را که مي شناسيد به Known تغيير وضعيت داده و بر روي آيکون Save Changes در پايين دکمه Scan Now کليک نماييد تا در اسکن بعدي، سيستم هايي که مي شناسيد دوباره ظاهر نشوند. اگر در مورد سيستمي ترديد داريد، مي توانيد آدرس MAC آن را بررسي نماييد. در ويندوز کافي است وارد Command Prompt شده و دستور getmac /v را اجرا کنيد. در سيستم عامل اندرويد نيز در بخش Settings وارد تنظيمات Wi-Fi شده و از ناحيه منوهاي آن، Advancced را انتخاب کنيد. در انتهاي ليست MAC Address را خواهيد يافت.

نظرات بینندگان

ارسال نظر