صفحه نخست >> دسته بندی نشده تعداد نظرات: 0

تناسب اندام/ لاغر شدن ممکن است؟

کد خبر: 613

مجله سيب سبز/ طبق يافته هاي علمي نيمي از جميعت جهان نمي توانند رژيم بگيرند، روزانه چندين وعده غذا مي خورند و احساس سيري شان چند ساعتي بيشتر دوام نمي آورد. اين ها کساني هستند که ژن اف تي او دارند. حتي اگر کسي اين ژن را به صورت ناقص داشته باشد، باز هم بيش از سايرين در معرض چاقي قرار مي گيرد.سطح هورمون گرلين که به گرسنگي مربوط مي شود به طور معمول پيش از خوردن غذا در بدن بالاست ولي بعد از صرف غذا کاهش پيدا مي کند. در افرادي که داراي ژن اف تي او هستند، حتي بعد از خوردن غذا هم سطح گرلين بالا باقي مي ماند؛ از همين رو احساس سيري نمي کنند.

ژن اف تي او باعث مي شود مقدار زيادي غذا و کالري دريافت کنيد و در نتيجه چاق شويد اما شما مي توانيد با راهکارهاي مقابله اي اين ژن را از پا در بياوريد و در وزن ايده آل باقي بمانيد.
- بهترين روش لاغري ورزش کردن است. يک ورزش را انتخاب کنيد و دست کم يک روز در ميان يک تا دو ساعت تمرين کنيد.

- درست است که زود به زود گرسنه مي شويد ولي مي توانيد با انتخاب نوع غذاهايي که گرسنگي را برطرف مي کنند، وزن تان را کاهش بدهيد؛ مثلا براي رفع گرسنگي هم مي شود نان خامه اي خورد، هم نان و سبزي ! ضمن اينکه اگر با يک متخصص تغذيه مشورت کنيد، با توجه به شرايط خاص شما برنامه مناسبي براي تان تهيه مي کند و به شرطي که مجموعه نکات را رعايت کنيد، مي توانيد لاغر شويد.

-اگر وقت عصبانيت و نا اميدي به يخچال پناه مي بريد، با يک روان شناس در اين مورد صحبت کنيد. شايد چاقي شما نه به خاطر وجود ژن هاي مربوط به آن بلکه به دليل ضعف روان تان باشد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر