صفحه نخست >> دانلود تعداد نظرات: 0

افزايش تعرفه هاي ايرانسل، اقدامي در جهت نفع يا ضرر مشتري؟

شرکت ايرانسل اعلام کرده بود که همزمان با توسعه پرشتاب شبکه ۳G و ۴G ايرانسل، تعرفه مصرف آزاد استفاده از خدمات گسترده‌ترين شبکه اينترنت همراه کشور، کاهش يافت و به ۰.۵ ريال به ازاي هر کيلوبايت براي مشترکين سيم کارت هاي دائمي و ۰.۷۵ريال براي مشترکين سيم کارت هاي اعتباري ايرانسل رسيد. تعرفه مصوب تبادل هر کيلوبايت اطلاعات پيش از اين ۱۴.۷ ريال بود که توسط ايرانسل تا ۵ ريال محاسبه مي‌شد.

کد خبر: 833

ترنجي/ شرکت ايرانسل اعلام کرده بود که همزمان با توسعه پرشتاب شبکه ۳G و ۴G ايرانسل، تعرفه مصرف آزاد استفاده از خدمات گسترده‌ترين شبکه اينترنت همراه کشور، کاهش يافت و به ۰.۵ ريال به ازاي هر کيلوبايت براي مشترکين سيم کارت هاي دائمي و ۰.۷۵ريال براي مشترکين سيم کارت هاي اعتباري ايرانسل رسيد. تعرفه مصوب تبادل هر کيلوبايت اطلاعات پيش از اين ۱۴.۷ ريال بود که توسط ايرانسل تا ۵ ريال محاسبه مي‌شد.

اما موضوعي که باعث جنجال در اين خصوص شد مقايسه قيمت بسته‌هاي عرضه شده قبلي با قيمت بسته‌هاي عرضه شده موجود بود که از نظر تقريبا اکثريت مشترکين، قيمت اين بسته‌ها دو برابر شده بود و اين موضوع بر خلاف خبري بود که ايرانسل با تيتر “اينترنت ايرانسل ارزان شد” به رسانه‌ها ارسال کرده بود که بسياري از رسانه‌ها آن را با همين تيتر روي پيشخوان خود برده بودند!

در واقع مقايسه قيمت‌هاي بسته‌هاي جديد اينترنتي با همان حجم و مهلت زماني استفاده ادعاي مشترکين را ثابت مي‌کرد. به طور مثال بسته ۲ گيگابايتي با مهلت زماني ۳۰ روزه در تعرفه قبلي اين شرکت با قيمت ۱۰ هزار تومان فروخته مي‌شد اما در تعرفه جديد اين قيمت به ۲۰ هزار تومان رسيده است! اين در خصوص ساير بسته‌ها مانند بسته ۵ گيگابايتي ۳۰ روزه يا بسته ۵۰۰ مگابايتي يک روزه نيز صدق مي‌کند.

اما در واکنش به اين موضوع شرکت ايرانسل توضيحي را در واکنش به اين موضوع در قالب پيامک به رسانه‌ها ارسال کرده که در ادامه مي‌توانيد عينا آن را بخوانيد:

ايرانسل با افزايش گزينه‌هاي “بسته‌هاي افزايشي اينترنت همراه” خود، امکان انتخاب بسته با اعتبار زماني و حجمي متناسب‌تر با نياز مشترکين مختلف را فراهم ساخته است. از اول دي، مجموعا بيش از ۳۰ بسته افزايشي با اعتبارهاي زماني، روزانه، هفتگي، ماهيانه، ۳ ماهه، ۶ ماهه و يکساله عرضه شده و اين متنوع‌ترين سبد بسته‌هاي اينترنتي همراه کشور است. سبد بسته‌هاي افزايشي ايرانسل، علاوه بر کاهش ۳۰ برابري تعرفه مصرف آزاد، کاهش ۱۵۰ برابري هزينه اينترنت همراه را براي مشترک ممکن مي‌سازد. به طوري که هزينه هر کيلوبايت با اين بسته‌ها به ۰.۰۳۳ ريال مي‌رسد.

ايرانسل توضيح بيشتري در خصوص نحوه محاسبه خود ارائه نکرده است و به نظر نمي‌رسد اين توضيح حداقل با فرمول ساده‌ مقايسه‌اي که بالاتر به آن اشاره کرديم صدق کند. نظر شما چيست؟

نظرات بینندگان

ارسال نظر