صفحه نخست >> دانلود تعداد نظرات: 0

آيا سرويس WhatsApp خدمات تلفن اينترنتي VoIP هم ارائه خواهد کرد؟

چندي است که شايعات مختلفي مبني بر اضافه شدن قابليت برقراري تماس هاي تلفني اينترنتي به سرويس WhatsApp ميشنويم. اگر چه تا به حال هيچ خبر رسمي در اين باره منتشر نشده است اما جديداً تصاويري بدستمان رسيده که احتمال واقعيت داشتن اين شايعه را قوت ميبخشد.

کد خبر: 801

شهر سخت افزار/يکي دو روز پيش تصاويري از نسخه جديد اين برنامه منتشر شد که نشان ميدهد قابليت برقراري تماس تلفني را نيز به آن اضافه شده است. با اينکه هنوز نسخه واقعي اين برنامه هنوز وجود ندارد اما حس کنجکاوي دوستداران اندرويد باعث شد دست به جستجويي در داخل اين برنامه بزنند تا ببينند در صورت اضافه شدن اين قابليت، محيط برنامه به چه شکل به نظر خواهد رسيد.

لازم به ذکر است در حال حاضر دو نسخه متفاوت از برنامه WhatsApp وجود دارد: يکي از طريق Play Store در دسترس است و اکثر کاربران آن را بر روي اسمارت فون خود دارند و نسخه ديگر آن که به طور مستقيم از طريق وب سايت رسمي شرکت WhatsApp قابل دانلود و نصب است.

نسخه دوم با فواصل زماني کوتاه تر بروز رساني ميشود و علاقمندان اندرويد و برنامه نويسان پس از ارتقاء به نسخه هاي جديد، اکثراً با ويژگي هايي روبرو ميشوند که هنوز در حال تکميل شدن است و فعلاً جهت انجام مراحل آزمايشي به برنامه اضافه شده و از ديد کاربران عادي مخفي است.

اين شرکت که صاحب اصلي آن Facebook است در نسخه جديد اين برنامه صفحات مخفي گنجانده است که به خوبي نشاندهنده تصميم اين شرکت براي اضافه کردن قابليت تلفن اينترنتي VoIP به اين برنامه است.

با نگاهي دقيق تر به اين تصاوير فاش شده ميتوان به يکي دو خصوصيت جديد در نسخه ارتقاء يافته پي برد. اول اينکه ظاهراً تمام عمليات تماس تلفن اينترنتي داراي صفحات جداگانه هستند و ربطي به قسمت پيغام رساني ندارند. بطور مثال صفحات مربوط به شماره گيري، گزارش تماس ها و صفحه مخاطبان همه از هم جدا هستند.

با اين حال تصاوير کوچکي نيز در صفحه چت نمايش داده ميشوند که نشاندهنده تماسهاي برقرار شده، ناموفق و غيره هستند تا کاربر از وضعيت تماسها نيز در حين چت اطلاع داشته باشد. به احتمال زياد جداسازي قسمت تماس تلفن اينترنتي فعلاً به علت انجام آزمايش هاي فني برنامه است و نسخه live متفاوت از اين خواهد بود.

دومين ويژگي که ميتوان از تصاوير فهميد قابليت ضبط مکالمات تلفني به صورت فايل هاي صوتي است تا در صورتي که کاربر تمايل داشته باشد بتواند بعداً به آنها دوباره گوش دهد. اين ويژگي شايد مورد توجه بسياري از کاربران قرار بگيرد.

درباره اينکه آيا اضافه شدن اين قابليت به WhatsApp نياز به خريد اشتراک و يا پرداخت مبلغي از طرف کاربران خواهد داشت يا نه هنوز اطلاع دقيقي در دست نيست و Facebook هم تا به حال هميشه اعلام کرده است که اين برنامه و سرويس آن را بصورت مجاني و بدون هرگونه آگهي هاي تبليغاتي ارائه خواهد کرد بنابر اين انتظار داريم حداقل براي سال اول، امکان برقراري تماس تلفني اينترنتي براي همگان بطور مجاني ميسر باشد.

اين خبر تا همين حد بسيار هيجان انگيز به نطر ميرسد اما هنوز خيلي زود است که تنها با استناد بر چند تصوير ابتدايي از محيط نسخه جديد اين برنامه بتوان به درستي در مورد آينده اين سرويس قضاوت کرد اما اگر شما هم دستي بر توسعه برنامه هاي اندرويدي داريد و در بررسي صفحه هاي داخلي و مخفي اين برنامه به قابليت جديدي برخورد کرديد در قسمت نظرات اعلام بفرماييد تا ديگر خوانندگان هم از آن مطلع شوند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر