صفحه نخست >> دانلود تعداد نظرات: 0

در CES 2015 چه خواهد گذشت؟

سوني سوني هميشه براي CES دست پر آمده است. اين کمپاني آخرين محصولات ۴k UHD ،Hi-Res Audio و Digital Imaging and Mobile خود را به نمايش خواهد گذاشت.

کد خبر: 533

برسام/ زمان زيادي به رويداد پر از هيجان CES نمانده است و سايت‌هاي مهم فن‌آوري کم کم پر مي‌شوند از اخبار و مقالات در اين رابطه. يکي از انتظاراتش مي‌گويد و يکي هم از خواسته‌هايش حرف مي‌زند، اما همه اين حرف‌ها تا زماني که برنامه نمايشگاه منتشر نشود، قطعي نخواهند بود.
کمپاني‌هاي بزرگ حسابي آماده شده‌اند و تقريبا مي‌توان حذس زد که هر کدام چه چيزي در چنته دارند. با ما همراه باشيد تا به بر خي از انتظاراتي که از CES امسال داريم بپردازيم.
سامسونگ
با اينکه احتمالش خيلي کم است، اما دوست داريم که S6 در اين رويداد به نمايش درآيد. حالا چرا احتمالش کم است؟ زيرا کيم هيون سوک خودش گفته که در رويداد امسال هيچ سورپرايزي ندارد، ولي خب نبايد به طور کامل نااميد شد.

چيز ديگري که انتظار داريم از سامسونگ ببينيم Tizen TV است، ولي انتظار نداريم که اين رونمايي چندان هم بزرگ برگزار شود.

سامسونگ براي افتتاحيه و کنفرانس مطبوعاتي شرکت، دعوتنامه‌هاي رسمي ارسال کرده است. کنفرانس‌هاي مطبوعاتي هم معمولا براي صحبت از نوآوري‌هاي شکل دهنده آينده برگزار مي‌شوند، پس مشخص است که شرکت قرار است راجع مساله‌اي چون Internet of Things صحبت کند.

مشخص است که سامسونگ براي رويداد سال آينده از آخرين فن‌آوري‌هاي مرتبط به تلويزيون‌هاي قابل انعطافش پرده‌براري خواهد کرد.

اما مشخص نيست که آيا نسل بعدي تبلت گلکسي پرو را خواهيم ديد؟ آيا لپ‌تاپ‌هاي بيشتري از اين کمپاي در راهند؟ احتمالش بسيار کم است. لوازمي چون ماشين لباس‌شويي چطور؟ چيزي که بيشتر از همه انتظارش را داريم رونمايي‌هاي بيشتر از اسمارت‌واچ‌ها و گجت‌هاي سلامتي است. البته حرف‌هايي هم از Gear VR زده مي‌شود.

سوني
سوني هميشه براي CES دست پر آمده است. اين کمپاني آخرين محصولات ۴k UHD ،Hi-Res Audio و Digital Imaging and Mobile خود را به نمايش خواهد گذاشت.

اگر بشود و بتوانيم اکسپريا Z4 را هم در اين رويداد ببينيم، ديگر همه چيز تکميل مي‌شود.

ولي با توجه به اينکه سري جديد اکسپرياي سوني قرار است مجهز به اسنپدراگون ۸۱۰ شوند، احتمال حضورشان در اين نمايشگاه بسيار پايين خواهد بود. مثل سامسونگ، احتمالا تمرکز اصلي سوني هم روي پوشيدني‌ها و گجت‌هاي سلامتي خواهد بود.

ال‌جي
ال‌جي ظاهرا چيزهاي جالبي براي بينندگان دارد. گفته‌هايي که اخيرا از منبع Android Authority نشات گرفته‌اند، حکايت از آن دارند که اين کمپاني براي CES 2015، نسل بعدي جي فلکس خود، يعني ال‌جي جي فلکس ۲ را آماده کرده است.

با اينکه خود جي فلکس با ظاهر مدرن و جديدش حسابي در بازار منحصر بفرد بوده است، جي فلکس ۲ قرار است نسبت به نسخه پيشين تغييرات مهمي کند. به غير از خميدگي در بدنه، اين هوشمند قرار است مجهز به صفحه نمايش OLED رزولوشن بالا باشد. در ضمن قابليت خود ترميمي نسبت به نسخه قبلي بسيار بهتر خواهد شد.

CES قبلي را اگر خاطرتان باشد، ال‌جي و سامسونگ در ميدان جنگ تلويزيون‌ها روبه‌روي هم قرار گرفته بودند. CES امسال هم چنين خواهد شد و بايد منتظر رويايي اين دو غول در زمينه ساخت تلويزيون باشيم.

ال‌جي امسال در حوزه هوشمند و سالم سازي وسايل منزل، پوشيدني‌ها و webOS نيز رونمايي‌هايي خواهد داشت.

اچ‌تي‌سي
ظاهرا اچ‌تي‌سي براي CES سال آينده بالاخره يک برنامه ريخته است. سخنگوي کمپاني اوايل ماه دسامبر بود که گفت اين شرکت در مسير ساخت يک گجت پوشيدني قرار گرفته است، ولي اين پوشيدني اسمارت‌واچ نيست. در ضمن او گفته که اين گجت با تمام چيزهايي که تا به‌حال در بازار در اين حوزه ديده‌ايد، متفاوت است.

شارپ
جزئيات و اطلاعات از اين کمپاني زياد نيست، ولي دعوت به افتتاحيه حتما خبر از اتفاقاتي مي‌دهد. مراسم اين کمپاني با عنوان “تخيل الهام بخش زندگي” انجام مي‌گيرد و احتمالا اين کمپاني در زمينه تلويزيون چيزهايي براي ارايه دارد. البته قطعا بايد منتظر سورپرايزهايي از سمت شارپ باشيم.انويديا
درست مثل سال گذشته انويديا يک کنفرانس مطبوعاتي روز چهارم ژانويه ترتيب داده است و مدير عامل اين کمپاني جن سون هوانگ قرار است از فن‌آوري‌هاي موبايل و مرتبط به خودرو پرده‌برداري کند. البته مشتاقانه منتظر پردازشگر جديد کمپاني هم هستيم.

Valve و ديگر سازندگان استيم ماشين
دقيقا چيزي که انتظار نداشتيم از والو در CES 2015 ببينيم، همين عدم حضورش است. بر خلاف رويداد قبلي و حضور پر رنگ اين سازنده، امسال ظاهرا مجبوريم با جاي خالي‌اش کنار بي‌آييم. اين کمپاني اعلام داشته که رونمايي‌هايش را براي رويداد GDC 2015 نگه داشته است.

البته کمپاني‌هاي ديگري چون Alienware ،Maingear و Gigabyte در رويداد امسال حاضر خواهند بود. با اينکه چيز زيادي شنيده نشده، ولي نمي‌توان رويداد امسال را خالي از استيم ماشين‌ها دانست.

نظرات بینندگان

ارسال نظر