صفحه نخست >> دانلود تعداد نظرات: 0

10 گوشي هوشمند، که در انتظار آمدن آن ها، در سال 2015 هستيم

اسمارت فون ها بسيار شبيه به فيلم هاي فرنشايز هاليوودي هستند.همانطور که پس از ارايه يک اسمارت فون پرچمدار، ما 12 ماه صبر ميکنيم تا نسخه بعدي کامل تر شده، اسمارت فون مورد نظرمان را ببينيم، بزرگان هاليوودي نيز در تلاش براي ارائه دنباله هاي جذاب براي فيلم هاي پرفروش خود هستند و از اين نظر همانطور که گفتيم، اين دو مورد شباهت بسياري با يکديگر دارند.

کد خبر: 1727

ترنجي/ اسمارت فون ها بسيار شبيه به فيلم هاي فرنشايز هاليوودي هستند.همانطور که پس از ارايه يک اسمارت فون پرچمدار، ما 12 ماه صبر ميکنيم تا نسخه بعدي کامل تر شده، اسمارت فون مورد نظرمان را ببينيم، بزرگان هاليوودي نيز در تلاش براي ارائه دنباله هاي جذاب براي فيلم هاي پرفروش خود هستند و از اين نظر همانطور که گفتيم، اين دو مورد شباهت بسياري با يکديگر دارند.


سال 2014 با همه خوبي ها و بدي هايش کم کم به پايان مي رسد و ما عاشقان تکنولوژي منتظر ارايه پرچمداران جديدي از برندهاي محبوبمان در سال 2015 هستيم که ويژگي هايي چون سرعت بيشتر، طراحي جذاب تر و سبکي بيشتري را از آن اسمارت فون، برايمان به ارمغان بياورند.

در سال 2014، htc پرچمدار خود را با نام M8، اپل با نام آيفون 6 و 6پلاس و سامسونگ با نام گالکسي اس 5 و نوت 4 و ال جي با نام G3 و گوگل با نام نکسوس 6،معرفي و عرضه نمودند.مي دانيم که همه اين ها به عنوان پرچمدار بسيار خوب بودند.و در ميان آن ها نوآوري هاي جذابي نيز وجود داشت و همچنين پيشرفت هاي قابل توجهي در برخي از آنان به وجود آمده بود.اما از آنجا که چرخ هاي پيشرفت تکنولوژي هيچ گاه نخواهند ايستاد، مطمئنا در سال آينده نيز انتظار بهبودهاي قابل توجهي را در سري بعدي اين پرچمداران انتظار داريم.شايد مواردي چون گسترش صفحات QHD و يا 4K، دوربين هايي با کيفيت خيره کننده تر، پردازنده هاي 64 بيتي همچون اسنپدراگون 810 و مقداري ديگر نوآوري که همگي آنها در سال 2015 از راه خواهند رسيد و بازار رقابت و جذب مصرف کننده باز هم بيش از پيش در بين شرکت ها داغ خواهد شد.

اما پس از اين پيش بيني کلي بگذاريد يک پيش بيني جزئي را هم داشته باشيم و به 10 اسمارت فون پرچمدار که انتظار معرفي و عرضه آن ها را در سال 2015 داريم بپرداريم:

1. HTC One M9

پيش بيني تاريخ انتشار : مارس 2015
ما دوست داريم که شايعه همکاري ميان HTC و BOSE به واقعيت مبدل شود و شاهد وجود بلندگوهايي حتي قويتر از M8 در M9 باشيم.همچنين در اين پرچمدار، صحبت از ارتقاي پردازنده، رم و رزولوشن صفحه نمايش(1440 در 2560) وجود دارد.

گوشي هاي اندرويدي به دنبال يک فرمول جادويي در ارتقاي دوربين هاي خود هستند و اچ تي سي نيز تا به حال در اين زمينه خوب کار کرده است.اميدواريم کيفيت دوربين M9 بيشتر از M8 باشد و همچون آيفون همواره داراي دوربين خوبي باشد.

2. Samsung Galaxy S6

پيش بيني تاريخ انتشار : مارس 2015
هنوز مشخصات بالايي در گالکسي اس 5 وجود دارد.اما سامسونگ تصميم گرفته است تا ششمين کهکشاني اش با ساير آن ها متفاوت باشد و اينجاست که موضوعي با نام پروژه صفر مطرح ميگردد.الهام از گالکسي آلفا و بدنه فلزي در اطراف دستگاه، احتمالا از ويژگي هاي بعدي گالکسي اس 6 خواهد بود.همچنين ما بسيار هيجان زده هستيم تا ببينيم که سامسونگ در پروژه صفر خود چه بر سر اس 6 خواهد آورد.

تغييراتي که ما اميدوار هستيم در اس 6 اتفاق بيفتد ميتواند شامل هرچه نازک تر شدن آن، شاسي تمام فلزي،افزايش رزولوشون صفحه نمايش و شايد انحناي صفحه نمايش در يک طرف همانند نوت اج باشد.

در پايان ميتوانيم بگوييم که، پردازنده 64 بيتي و اندرويد 5، قطعا از مشخصات گالکسي اس 6 سامسونگ خواهند بود.

3. iPhone 6S/7

پيش بيني تاريخ انتشار : سپتامبر 2015
هرساله اپل در زمان خاصي و طي مراسمي آيفون هاي جديد را معرفي ميکند که در سال 2015 هم اين سنت همچنان وجود دارد.

ما اميدواريم که اپل سنت نام گذاري يک سال در ميان “S” را بشکند و آيفون بعدي از ياقوت کبود در محافظت از صفحه نمايش برخوردار باشد.در مورد مشخصات هم اميدواريم که با بهبودهاي خوبي روبه رو باشيم.

اما تجديد طراحي آيفون به طور قابل توجه در سال 2015 بعيد است.اما شايعات نشان از تغييرات عمده در آيفون نسل بعدي ميدهند و گفته ميشود که قدرت دوربين آيفون بعدي به پاي دوربين هاي DSLR خواهد رسيد.اميدواريم چنين چيزي واقعيت داشته باشد.

4. LG G4

پيش بيني تاريخ انتشار : مي 2015
LG G3 واقعا مارا به عنوان يک محصول فوق العاده عالي و بزرگ تحت تاثير قرار داد.اميدواريم که اين اتفاق در G4 هم رخ دهد.شايعاتي پيرامون کاهش سايز صفحه نمايش در G4 وجود دارد که گفته ميشود داراي صفحه نمايش 5.3 اينچي خواهد شد که براي کارهاي لمسي راحت تر باشد.همچنين امکان دارد تگنولوژي خميدگي که در جي فلکس وجود دارد به G4 راه پيدا کند.

از ديگر شايعاتي که من از آن در مورد G4 خوشم آمد، شايعه افزايش و ارتقاي دوربين است که گفته شده G4 داراي دوربين 20.7 مگاپيکسلي خواهد بود.از موارد ديگر که اميدواريم ال جي به آن توجه و در G4 اعمال کند، تغيير طراحي براي قرار دادن شاسي فلزي و بهبود هرچه بيشتر عملکرد باتريست که اميدواريم از سوي ال جي براي جي 4 انجام شود.

5. Sony Xperia Z4

پيش بيني تاريخ انتشار : ژانويه 2015
شايد يکي از اولين پرچمداراني که در سال 2015 ببينيم اکسپريا Z4 باشد که در CES 2015 و در اولين ماه آن، شاهد رونمايي از آن باشيم.باز هم بايد انتظار يک پردازنده قوي تر(64 بيتي) و دوربيني بالاتر باشيم.اما اگر سوني ميخواهد که يک پرش بزرگ را در بازار تجربه کند، قطعا اين ها کافي نيست.سوني نياز به يک سورپرايز بزرگ براي Z4 دارد تا افراد زيادي را به سمت اين اسمارت فون بکشاند.

قطعا ما دوست داريم توانايي ضبط ويدئوهاي 4K را در يک صفحه نمايش QHD در Z4 شاهد باشيم.بله! صفحه نمايش و QHD شدن آن واقعا يکي از انتظارات ما از سوني اکسپريا Z4 است.در کنار اين تغييرات کوچک در طراحي اين اسمارت فون که دارد به مرز پحتگي ميرسد ميتواند انتظار بعدي ما باشد.تغييراتي همچون گرد کردن بيشتر گوشه هاي آن.در کل بايد سوني پرچمداري را بدهد که نگاه ها را خيلي زود به سمت خود جلب کند.

6. Samsung Galaxy Note 5

پيش بيني تاريخ انتشار : اکتبر 2015
آيا گالکسي نوت 5، اولين دستگاه سامسونگ خواهد بود که داراي صفحه نمايش 4K UHD خواهد بود؟با رزولوشن خارق العاده 2160 در 3840 پيکسل و تراکم پيکسلي 746 پي پي آي در اين اسمارت فون چطوريد؟!شايد هم بيشتر به يک فبلت تبديل شود، وقتي که سامسونگ بخواهد صفحه نمايش آن را 6 اينچي کند و قابليت هاي قلم جادويي آن را باز هم بالا ببرد؟مطمئنا با يک محصول تمام عيار رو به رو خواهيم بود؟نه؟!

7. The new Nexus

پيش بيني تاريخ انتشار : اکتبر 2015
آيا گوگل واقعا ميخواهد نام نکسوس 7 را برروي اسمارت فون بعدي خود بگذارد؟!در کنار اين بايد به مشکلات توليد انبوه آن هم غلبه کند.

شايد سنسور اثر انگشت را در نکسوس بعدي شاهد باشيم و يا کارهايي که گوگل براي استفاده راحت تر از صفحه غول پيکر نکسوس بعدي در نظر بگيرد.مثلا اضافه کردن قابليت هايي براي کار با يک دست.در کنار اين بايد منتظر اندرويد بعدي هم برروي نکسوس بعدي باشيم که قطعا به خوبي با آن هماهنگ خواهد بود.

8. Microsoft Lumia 1030

پيش بيني تاريخ انتشار : سپتامبر 2015
از سال 2013 تاکنون، منتظر يک جانشين شايسته براي لوميا 1020 هستيم که هنوز اين انتظار محقق نشده است.از زماني که به طور رسمي مايکروسافت لوميا به جاي نوکيا لوميا آمد، تصاويري از پرچمدار بعدي لوميا به بيرون درز کرد و خبرهايي منتشر شد که براي آمدن پرچمدار لوميا بايد تا نيمه دوم سال ميلادي 2015 صبر کنيم.

اگر لوميا 1030 رنگ واقعيت به خود بگيرد، شايعاتي پيرامون دوربين 50 مگاپيکسلي برروي آن به گوش مي رسد.مشخصات بسيار فوق العاده دوربين هاي لوميا و لنز کارل زايس اگر به آن اضافه شود، شايد خيلي ها را مجاب کند که گوشي بعدي خود را لوميا 1030 انتخاب کنند.

9. Moto X+2

پيش بيني تاريخ انتشار : دسامبر 2015
ما امسال تنها به يک موتو ايکس جديد قناعت کرديم (همان که به نام Moto X+1 شناخته ميشد) و بنابراين زمان ارائه بعدي موتو ايکس هنوز در ابهام قرار دارد.موتو ايکس هنوز عاليست ولي اگر نسل بعدي مشخصات يک اسمارت فون بزرگ و عالي را داشته باشد(نه ميان رده) شايد بازار نکسوس گوگل را براي خود تصاحب کند.

چيزي که ما واقعا از موتورولا ميخواهيم : صفحه نمايش عالي، قيمت منصفانه براي رقابت بيشتر،مشخصات داخلي قوي تر و قابليت شخصي سازي همانند گذشته.

10. OnePlus Two

تاريخ انتشار : آوريل 2015
ما هيچ چيز زيادي در مورد وان پلاس 2 نميدانيم.اما بايد باز هم انتظار قيمت پايين در کنار ويژگي هاي عالي را در آن داشته باشيم.و اميدواريم اين فرمول در نسخه 2015 وان پلاس هم رعايت شود.از نکات مهم، آمدن اندرويد آب نبات چوبي به وان پلاس است که مسلما آن را بيش از پيش جذاب خواهد کرد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر