صفحه نخست >> دانلود تعداد نظرات: 0

چالش/ ۵ نقطه‌اي که فعلا آيفون حرفي براي گفتن در برابر گوشي‌هاي اندرويدي ندارد

هنگامي که صحبت از بازار گوشي‌هاي هوشمند مي‌شود، همگان اين نکته را قبول دارند که آيفون برپايه سيستم‌عامل IOS و گوشي‌هاي اندرويدي برپايه سيستم‌عامل اندرويد، محبوب‌ترين‌هاي بازار کنوني هستند.

کد خبر: 1632

فارنت/ هنگامي که صحبت از بازار گوشي‌هاي هوشمند مي‌شود، همگان اين نکته را قبول دارند که آيفون برپايه سيستم‌عامل IOS و گوشي‌هاي اندرويدي برپايه سيستم‌عامل اندرويد، محبوب‌ترين‌هاي بازار کنوني هستند.
موضوع برتري يک سيستم‌عامل بر ديگري سال‌هاست که يکي از موضوعات داغ در ميان کاربران است اما شايد به طور قطع بتوان سيستم‌‌عامل اندرويد و گوشي‌هاي اندرويدي را در ۶ قابليت مختلف، برتر از آيفون و سيستم‌عامل آن دانست.

امکان افزايش فضاي ذخيره‌سازي از طريق مموري‌کارت

امکان افزايش فضاي ذخيره‌سازي در گوشي‌هاي آيفون از طريق مموري‌کارت وجود ندارد. در سمت مقابل، تعداد دستگاه‌هاي اندرويدي که از امکان استفاده از مموري‌کارت بي‌بهره‌اند، انگشت‌شمارند.

کاربران آيفون مجبورند هزينه بيشتري را براي خريد آيفوني با فضاي ذخيره‌سازي بيشتر بپردازند اما کاربران اندرويدي تنها کافي است يک مموري‌کارت با فضاي بيشتر خريداري کنند تا فضاي ذخيره‌سازي بر روي دستگاه خود را افزايش دهند.

تعامل بهتر ميان سيستم‌عامل و برنامه‌ها و سرويس‌ها

اپل همواره به سرويس‌ها و برنامه‌هاي مخصوص خود متکي بوده است. اين برنامه‌ها کارايي خوبي دارند اما برنامه‌‌ها و سرويس‌هاي مختلف گوگل مانند گوگل‌مپس و گوگل کروم، کارايي فوق‌العاده‌اي دارند.

تعامل بهتر سيستم‌عامل با اطلاعات موجود بر روي دستگاه

پس از گذشت سال‌ها، رابط کاربري آيفون تغيير چنداني نداشته است اما کاربران سيستم‌عامل اندرويد مي‌توانند رابط کاربري دستگاه خود را به نحوي به کار ببندند تا بتوانند علاوه بر ايجاد تغييرات در ظاهر، دسترسي کاملي به اطلاعات و محتواي موجود بر روي گوشي و يا برنامه‌ها داشته باشند.

توانايي بيشتر برنامه‌ها در جهت دسترسي به اطلاعات

سيستم‌عامل اندرويد برپايه لينوکس ساخته شده است. فايل‌ها به راحتي پيدا مي‌شوند و امکان برش و يا کپي آن‌ها در حافظه ذخيره‌سازي اصلي وجود دارد. انتقال اطلاعات ميان يک پوشه و پوشه ديگر نيز به نحوي بسيار ساده انجام مي‌پذيرد.

اين در حاليستکه اطلاعات توليدشده توسط برنامه‌هاي مختلف در سيستم‌عامل IOS، از يک‌ديگر مستقل هستند و کاربران نمي‌توانند اطلاعات را از يک برنامه به ديگري انتقال و به اشتراک بگذارند. با ظهور IOS 8 اين شرايط کمي بهتر شده و مشکلات تا حدودي مرتفع شده اند.

کابل‌ها و شارژ‌ر‌هاي ارزان و فراگير

وقتي صحبت از کابل‌ها و شارژر‌هاي آيفون مي‌شود، کاربران زيادي از اين موضوع ابراز نارضايتي مي‌کنند. کاربران آيفون هنگامي که کابل گوشي خود را در منزل جا مي‌گذارند و به مکاني ديگر عزيمت مي‌کنند براي يافتن کابل متناسب با دستگاه خود با مشکلات فراواني مواجه مي‌شوند.

از سوي ديگر کاربران دستگاه‌هاي اندرويدي با توجه به متداول بودن استفاده از کابل ميکرو يو‌اس‌بي مشکلات کمتري در اين زمينه دارند. يافتن يک کابل و شارژر سازگار با دستگاه‌هاي اندرويدي کار چندان سختي به نظر نمي‌رسد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر