صفحه نخست >> دانلود تعداد نظرات: 0

امنيت/ پنج نرم افزار متفاوت براي حذف بدافزارهاي ناخواسته

ويندوز به عنوان محبوب ترين و پر مخاطب ترين سيستم عامل حال حاضر مسلما هدف خوبي براي هکرها و بد افزارها است. در حالي که نرم افزارهاي امنيتي بسياري براي مقابله با بد افزارها اکنون به شکل رايگان و تجاري براي اين سيستم عامل وجود دارد، اما نرم افزارهاي ديگري نيز در اين ميان يافت ميشوند که عليرغم عملکرد خوب خود کمتر براي مخاطبان شناخته شده هستند. امروز شما را با پنج نمونه از اين ابزارها آشنا ميسازيم.

کد خبر: 1511

عصر ايران/ ويندوز به عنوان محبوب ترين و پر مخاطب ترين سيستم عامل حال حاضر مسلما هدف خوبي براي هکرها و بد افزارها است. در حالي که نرم افزارهاي امنيتي بسياري براي مقابله با بد افزارها اکنون به شکل رايگان و تجاري براي اين سيستم عامل وجود دارد، اما نرم افزارهاي ديگري نيز در اين ميان يافت ميشوند که عليرغم عملکرد خوب خود کمتر براي مخاطبان شناخته شده هستند. امروز شما را با پنج نمونه از اين ابزارها آشنا ميسازيم.
نرم افزارهايي که امروز قصد معرفي آنها را داريم، البته به هيچ وجه جايگزين هايي براي آنتي ويروس يا نرم افزار امنيتي فعلي شما نيستند. بلکه ابزارهايي هستند که به سادگي در کنار نرم افزار امنيتي شما قرار ميگيرند و بدون هيچ تداخل کاري با آنها و ايجاد اشکال در کار آنها و سيستم، شما را در حذف بدافزارهاي ناخواسته که گاهي آنها را به عنوان نرم افزارهاي قانوني و کاربردي بر روي سيستم خود نصب ميکنيد، ياري ميکنند.

Malwarebytes
اين نرم افزار که اخيرا مورد توجه موسسه ها و آزمايشگاه هاي نرم افزارهاي امنيتي نيز قرار گرفته است قادر به شناسايي و حذف بد افزارهايي از جمله تروجان ها، Rootkit، Spyware و Worm است. براي نصب اين ابزار به وب سايت اصلي آن در اينجا برويد و چنانچه ميخواهيد از نسخه رايگان آن استفاده کنيد در فرايند نصب برنامه گزينه Free Trial را غير فعال کنيد:

Spybot Search & Destroy
تخصص اين نرم افزار همانگونه که از نام آن پيدا است در مقابله با بد افزارهاي جاسوس يا Spyware است و در واقع يک مکمل خوب براي آنتي ويروس يا نرم افزار امنيتي شما است. البته نسخه تجاري آن به همراه يک آنتي ويروس و برخي امکانات ديگر عرضه ميشود. اين نرم افزار همچنين يک قابليت خوب دارد و آن اين است که در هنگام دانلود از اينترنت لينک هاي جايگزين و امن را به شما پيشنهاد ميکند.

Should I Remove It
اين يکي از نرم افزارهاي محبوب ما است که پيش از اين نيز در تابناک به شکل مفصل آن را معرفي کرده ايم. کار اين نرم افزار اين است که همه نرم افزارهاي نصب شده بر روي سيستم شما را اسکن و بررسي ميکند و شما را از وجود ابزارها و نرم افزارهاي نا خواسته همچون Adware يا Blotware ها که عملا به عنوان نرم افزارهاي قانوني بر روي سيستم نصب ميشوند اما عملکرد ناخواسته و مزاحم دارند را شناسايي و پيشنهاد حذف آنها را به شما ارائه ميکند.

اين نرم افزار اطلاعات لازم براي اين کار را از پايگاه داده اي عظيم بدست مي آورد که از طريق خرد عمومي کاربران از سراسر جهان تغذيه ميشود.

Dr.Web CureIt
نرم افزارهاي امنيتي Dr.Web به حد کافي شناخته شده هستند و نيازي به معرفي اين شرکت و نرم افزارهاي آن نيست. اما اين نمونه يکي از نرم افزارهاي رايگان و مناسب اين شرکت است که در کنار ساير نرم افزارهاي امنيتي به خوبي کار ميکند و بدون نياز به هيچ فرايند نصب، سيستم شما را براي يافتن بد افزارها اسکن ميکند.

Secunia PSI
اگر جزو آن دسته از کاربراني هستيد که علاقه خاصي به نصب نرم افزارهاي مختلف بر روي سيستم خود داريد و يا سيستم شما انباشته از نرم افزارهاي گوناگون است، در نتيجه به اين ابزار فوق العاده نياز داريد. اين نرم افزار در يک واسط کاربري ساده و کاربردي، مجموعا قادر به اسکن و شناسايي بيش از سه هزار نرم افزار شناخته شده است و خلل و فرج امنيتي که نرم افزارها در سيستم شما ايجاد ميکنند را شناسايي و برطرف ميسازد.

اين فهرست پنج ابزار امنيتي متفاوت و رايگاني است که از نظر ما براي کار در کنار نرم افزار امنيتي يا آنتي ويروس شما مناسب بوده و يک لايه امنيتي ديگر را به سيستم شما اضافه ميکند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر