صفحه نخست >> دانلود تعداد نظرات: 0

هديه کريسمس هکرها، سرويس Xbox Live و PlayStation Network از دسترس خارج شدند

اگر شما يک کنسول بازي جديد مثل Xbox و يا PlayStation خريده باشيد و از طرفي امروز بخواهيد از خدمات آنلاين آن استفاده و لحظات شادي را تجربه کنيد، متاسفانه بايد گفت با کمي بدشانسي مواجه شده ايد.

کد خبر: 1428

شهر سخت افزار/ اگر شما يک کنسول بازي جديد مثل Xbox و يا PlayStation خريده باشيد و از طرفي امروز بخواهيد از خدمات آنلاين آن استفاده و لحظات شادي را تجربه کنيد، متاسفانه بايد گفت با کمي بدشانسي مواجه شده ايد. خدمات آنلاين اين دو کنسول محبوب، يعني Xbox Live و (PlayStation Network (PSN از روز کريسمس يعني 25 دسامبر به دليل بروز مشکلاتي از دسترس برخي کاربران خارج شده اند. در صفحه وضعيت سرويس Xbox Live شما شاهد محدود شدن سرويس مي باشيد و جمله اي تحت عنوان "مي دانيم تعدادي از شما هنگام ورود به سيستم با مشکلاتي مواجه شده ايد، ما مي خواهيم شما بدانيد که در حال حاضر تمام تلاش خود را به کار گرفته ايم تا اين مشکل هرچه زودتر برطرف شود از صبوري شما متشکريم." در معرض نمايش قرار گرفته است.

هنگام مراجعه به صفحه PSN هم با پيغامي تقريبا مشابه طرف مي شويم "ما از اينکه شما هنگام ورود به سيستم PSN با مشکلاتي مواجه شديد، مطلع مي باشيم. ما اين بخش را به محض تغييرات احتمالي سريعا به روز خواهيم کرد. با تشکر از صبر و شکيبايي شما." گروه هکري تحت عنوان Lizard Squad با پيغامي که در توييتر ارسال کرده، مسئوليت اين حملات سايبري را به عهده گرفته است. در اين حمله ترافيک بسيار سنگيني به شبکه هر دو سرويس تحميل شده و نتيجه آن مشکل در اتصال و ورود به سيستم ها مي باشد. اگرچه اين اختلال شامل تمام شبکه نمي شود و اطلاعات شخصي و همينطور دست يافته هاي کاربران محفوظ باقي مانده اند، اما باعث ناراحتي و اذيت کاربران شده است. لازم به ذکر است که از ديشب خدمات هر دو سرويس نامبرده شده مجددا در برخي نقاط متصل شده اما همچنان اختلال در ورود به سيستم کم و بيش وجود دارد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر