صفحه نخست >> دانلود تعداد نظرات: 0

7 کاري که بهتر است پس از خريد يک کامپيوتر جديد انجام دهيد

اگر به تازگي يک کامپيوتر جديد خريده‌ايد، اول مبارکه و دوم بهتر است پيش از آنکه با آن هر کار جدي انجام دهيد، حتما مقاله زير را بخوانيد. يک کامپيوتر جديد مثل يک خودروي نو نيست که روشنش کنيد و بلافاصه از آن کار بکشيد. البته نه اينکه نشود، ولي بهتر است که حتما مقدماتي را بچينيد. با ما همراه باشيد.

کد خبر: 1376

آي تي رسان/ اگر به تازگي يک کامپيوتر جديد خريده‌ايد، اول مبارکه و دوم بهتر است پيش از آنکه با آن هر کار جدي انجام دهيد، حتما مقاله زير را بخوانيد. يک کامپيوتر جديد مثل يک خودروي نو نيست که روشنش کنيد و بلافاصه از آن کار بکشيد. البته نه اينکه نشود، ولي بهتر است که حتما مقدماتي را بچينيد. با ما همراه باشيد.

آپديت ويندوز فراموش نشود

خب اگر ويندوز دستگاهتان اورجينال است، حتما آن را به‌روزرساني کنيد. البته بسته به زماني که دستگاه در مغازه سکونت داشته، آپديت شما هم سنگين‌تر و زمان‌برتر مي‌شود.

براي آپديت به کنترل پنل رفته و سپس به System and Security > Windows Update > Check for Updates برويد و جستجو براي آپديت را به سيستمتان بسپاريد. پس از اتمام دانلود و نصب آپديت‌ها، سيستم را ريبوت کنيد.

مرورگر مورد علاقه‌تان را نصب کنيد

استفاده از مرورگري که به کار با آن عادت نداريم واقعا سخت و کلافه کننده است، پس معطل نکنيد و پيش از هر چيزي مرورگر مورد علاقه‌تان رانصب کنيد.

براي کارهاي سخت‌تر آماده شويد


حالا که کمي سيستمتان آماده شده است، نوبت آن رسيده که سراغ امنيت برويد. ويندوز 8 به طور پيش فرض با Windows Defender همراه است، اما کافي نيست و بهتر است به سراغ آنتي ويروس‌ها و برنامه‌هاي امنيتي قدرتمندي چون مک کافي يا نورتن برويد. اول خيالتان را از امنيت راحت کنيد، بعدا هر کار ديگري که لازم است انجام دهيد.

موارد اضافه را حذف کنيد


وقتي پي سي مي‌خريد خواهيد ديد که سازندگان محترم آن را از بلات ورها پر کرده‌اند.

خوشبختانه براي حذف بلات ورها ابزارهايي مثل PC Derapifier وجود دارند که با نصب آنها مي‌توانيد پي سي خود را براي يافتن موارد اضافه جستجو کنيد.

اگر ويندوز 8 داريد بدانيد که ابزارهاي اينچنيني نمي‌توانند بلاتورهاي مرتبط به برنامه‌هاي مترو يا همان کاشي‌هاي زنده را پاک کنند. اگر برنامه‌اي را نمي‌خواهيد، بايد روي آن راست کليک کرده و حذفش کنيد.

حالا پرش کنيد


چرا اول به پاکسازي پرداختيم؟ چون مي‌خواستيم فضاي کافي براي داشتن برنامه‌هاي مورد نظرمان داشته باشيم. اين قسمت ديگر کاملا به عهده خودتان است. بهترين‌ها را انتخاب کنيد و سيستمتان را آماده استفاده کنيد.

از هارد خود بک آپ بگيريد

خب حالا که به امنيت پرداخته‌ايد، برنامه‌هاي مورد نظرتان را هم نصب و چيزهاي بي مورد را هم که حذف کرده‌ايد، نوبت آن رسيده که از هارد خود که در بهترين حالت ممکنش است، بک آپ بگيريد.

البته در اين قسمت دو راه داريد: مي‌توانيد ايمج بگيريد يا کلون گرفتن را انتخاب کنيد. در کلون شما يک کپي کامل از هاردتان روي يک هارد خارجي مي‌گيرد و هر زمان که بخواهيد مي‌توانيد هارد اکسترنال را وصل کرده و به فايلها دسترسي پيدا کنيد.

درايورها را به‌روزرساني کنيد

اين قسمت براي همه نيست. اگر احساس مي‌کنيد که با آپديت درايورها مي‌توانيد کارايي سيستم را براي منظوري که مي‌خواهيد، بالا ببريد اينکار را انجام دهيد. وگرنه همان آپديت ويندوز کفايت مي‌کند. گيمرها بهتر است حتما کارت گرافيک، مادربرد و کارت شبکه را به‌روزرساني کنند.

حالا سيستمتان آماده استفاده است و در بهترين شکل، منتظر سرويس دادن به شماست.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر