صفحه نخست >> حوادث تعداد نظرات: 0

افزایش هشدار دهنده حملات اسیدپاشی در انگلیس+ تصاویر (16+)

دیلی اکسپرس در گزارشی با هشدار درخصوص افزایش نگران‌کننده حملات اسیدپاشی در انگلیس، خواستار وضع قوانین جدی درباره این معضل شد.

کد خبر: 54261

به گزارش زمان، نشریه انگلیسی دیلی اکسپرس با انتشار گزارشی درخصوص افزایش هشداردهنده حملات اسیدپاشی انگلیس در سال‌های اخیر، «کمپین مبارزه» با این جنایت شوم را با هدف وادار کردن دولت برای اتخاذ تصمیمات اساسی در این زمینه، آغاز کرده است. این روزنامه با اشاره به اینکه پس از این داستان‌های هولناک قربانیان اسیدپاشی را به صورت هفتگی منتشر خواهد کرد، از دولت انگلیس بدلیل خرید ‌و ‌فروش آن‌لاین اسید بدون هیچ‌گونه کنترلی، به شدت انتقاد کرد و خواستار وضع قوانین سختگیرانه‌تر درخصوص خرید و فروش آن شد. 

 
افزایش هشداردهنده حملات اسیدپاشی در انگلیس + تصاویر (16+)
 
این نوع شدید خشونت نه به قصد قتل، بلکه معمولاً برای انتقام و نابودگی زندگی اجتماعی و آینده قربانی انجام می‌شود. زنان جوان زیبایی که قربانی کینه‌توزی عاشقان دروغین خود می‌شوند و مردانی که به‌اشتباه قربانی حملات اسیدپاشی می‌شوند، بدلیل از دست دادن ظاهر طبیعی خود هرگز نمی‌توانند زندگی اجتماعی معمولی خود قبل از اسیدپاشی، را از سر بگیرند. نکته قابل تأمل اینجاست که این‌روزها هر کسی در انگلیس می‌تواند با پرداخت تنها 5 پوند و به صورت آن‌لاین به خرید اسید اقدام کند. 
 
افزایش هشداردهنده حملات اسیدپاشی در انگلیس + تصاویر (16+)
 
«آدل بلیس،» قربانی 23 ساله اسیدپاسی، که تاوان دست رد زدن به سینه عاشق دروغین خود را با پاسیده شدن اسید به صورت و از دست دادن نیمی از بیناییش پس داد، پس از اینکه عامل اسیدپاشی هفته گذشته به حبس ابد محکوم شد، گفت: «زندگی من هرگز مثل سابق نخواهد شد.» 
افزایش هشداردهنده حملات اسیدپاشی در انگلیس + تصاویر (16+)
 
قربانی دیگر، «کلارا ویتلاک،» مادر 6 فرزند، 18 سپتامبر سال جاری (27 شهریورماه) بیرون از یک رستوران در شهر «ساوت‌همپتون،» هدف اسیدپاشی قرار گرفت. بر اثر این جنایت، جراحات شدیدی به صورت، گردن و دست‌ها و چشمان این زن 37 ساله وارد شد. پلیس تاکنون «بیلی و جفری میدمُر،» دو برادر 22 و 26 ساله کلارا ویتلاک، را در این خصوص دستگیر کرده است. «آندریاس کریستوفرس» 30 ساله، قربانی دیگر جنایت اسیدپاشی است. 
 
افزایش هشداردهنده حملات اسیدپاشی در انگلیس + تصاویر (16+)
 
آمار هشداردهنده نشان می‌دهد تعداد پذیرش‌های بیمارستانی قربانیان این پدیده شوم در سال‌های اخیر به‌طور چشمگیری افزایش یافته است. تعداد قربانیان از 47 نفر در سال‌های 2006-2005 به 109 نفر در 2014-2013 افزایش یافت. زمان آن رسیده که دولت انگلیس با وضع قوانین سخت‌گیرانه‌تر، به اینگونه جنایت‌ها پایان دهد. 
 
افزایش هشداردهنده حملات اسیدپاشی در انگلیس + تصاویر (16+)
 
 
انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران جوان
 
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر