صفحه نخست >> حوادث تعداد نظرات: 0

سرقت موبایل با کلاشینکف + عکس

عاملان سرقت های مسلحانه محموله های گوشی تلفن همراه توسط پلیس تهران شناسایی و دستگیر شدند.

کد خبر: 46656

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در مورخه 04/05/1394 زن و شوهری با مراجعه به کلانتری 170 کهریزک به مأمورین اعلام داشتند که سرنشینان یک دستگاه خودرو شاسی بلند اقدام به سرقت مسلحانه از آنها نموده و با تهدید اسلحه جنگی کلاش و ضمن تیراندازی چند تیر هوایی ، چمدان های آنها حاوی دهها گوشی تلفن همراه به ارزش تقریبی 500 میلیون تومان را سرقت کرده اند .
 
پرونده در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ :
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت مسلحانه" و به دستور دادرس شعبه 102 دادگاه بخش فشافویه ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
 
سرقت موبایل های گران قیمت با اسلحه کلاشینکف + عکس
 
اظهارات مالباخته :
مالباخته پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " در ساعت 05:00 مورخه 04/05/1394 ، بیش از 180 دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش تقریبی 500 میلیون تومان را پس از انجام اقدامات قانونی از گمرک فرودگاه [ حضرت ] امام تحویل گرفته ، چمدان های حاوی گوشی های تلفن همراه را در داخل صندوق عقب یکی از تاکسی های فرودگاه قرار داده و بهمراه همسرم ، به سمت تهران حرکت کردیم " .
 
مالباخته در توضیح نحوه سرقت چمدان های حاوی دهها گوشی تلفن همراه ، به کارآگاهان گفت : "در مسیر حرکت به سمت تهران بودیم که یک دستگاه خودرو سواری مشکی پاترول به شماره انتظامی ایران 21 / *** ط 36 به تاکسی نزدیک شد و سرنشینان آن از راننده تاکسی خواستند توقف کند اما من مانع توقف راننده تاکسی شده و همچنان به مسیر خود ادامه دادیم ؛ چند ده متر جلوتر ، خودرو سواری پاترول بار دیگر به ما نزدیک شد و اینبار سرنشین آن در حالیکه یک قبضه اسلحه کلاش در دست داشت ، از راننده تاکسی خواست تا توقف کند و حتی برای تهدید اقدام به شلیک چند تیر هوایی کرد ؛ پس از شلیک چند تیر هوایی و احتمال تیراندازی به سمت تاکسی ، به ناچار توقف کردیم و دو سرنشین جوان پاترول پس از پیاده کردن هر سه نفر ما ( راننده تاکسی ، مالباخته و همسر مالباخته ) ما را مجبور کردند تا چمدان های حاوی گوشی های تلفن همراه را در عقب ماشین آنها قرار دهیم و پس از آن به سرعت از محل متواری شدند .
 
شناسایی مالک خودرو :
با توجه به شیوه و شگرد ارتکاب سرقت و اطلاعات بدست آمده در خصوص پلاک خودرو پاترول ، کارآگاهان اقدام به شناسایی مالک خودرو در شهرک اندیشه نموده و در تحقیقات از این شخص مشخص شد که خودرو در زمان ارتکاب سرقت در اختیار شخص دیگری بوده است .
 
صاحب خودرو پاترول پس از اطلاع از موضوع سرقت ملسحانه ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " بنده قصد خرید فروش ماشین خود را داشتم و به همین علت در نیازمندی های روزنامه اقدام به انتشار آگهی فروش خودرو کرده بودم تا اینکه جوانی حدودا 35 ساله به بنده مراجعه و عنوان داشت که قصد خرید یک دستگاه خودرو پاترول را دارد ؛ پس از توافق بر سر قیمت ، قولنامه فروش خودرو را مابین خود تنظیم کرده ، قسمتی از پول خرید خودرو از سوی خریدار پرداخت و نهایتا خودرو نیز به خریدار تحویل داده شد ؛ قرار شد تا مدارک خودرو در روز تسویه ی حساب کامل و در زمان انتقال مدارک به خریدار تحویل داده شود اما چند روز بعد ، خریدار با مراجعه به بنده عنوان داشت که از خرید خودرو منصرف شده و من نیز برابر توافق و پرداخت خسارت از سوی فسخ کننده قرارداد ( خریدار ) ، خودروی را تحویل و پول خریدار را به ایشان بازپس دادم " .
 
دستگیری متهمین پرونده :
با وجود آنکه خریدار خودرو با استفاده از مدارک مجعول اقدام به تنظیم قرار داد خرید خودرو کرده و عملا اطلاعاتی در خصوص هویت واقعی این شخص در اختیار کارآگاهان قرار نداشت ، تصویر بدست آمده از این شخص به عنوان یکی از سارقین توسط مالباخته مورد شناسایی قرار گرفت ؛ در ادامه و با بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار ، صاحب تصویر بعنوان یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه جعل و سرقت بنام "سعید . ن" ( 38 ساله ) مورد شناسایی قرار گرفت  .
 
با شناسایی مخفیگاه "سعید" در شهرستان اسلامشهر ، وی در مورخه 27/05/1394 در مخفیگاهش دستگیر و به اداره یکم پلیس آگاهی منتقل ، اما در تحقیقات اولیه منکر هرگونه اطلاع از موضوع سرقت مسلحانه شد .
 
سرقت موبایل های گران قیمت با اسلحه کلاشینکف + عکس
 
پس از شناسایی دقیق سعید توسط مالباخته و صاحب خودرو ، وی به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن معرفی دو تن از دوستانش بنام های امیر و ناصر به عنوان دیگر اعضای گروه عنوان ، داشت : " [ یکی از اعضای گروه بنام ] امیر وظیفه زاغ زنی در داخل سالن فرودگاه و شناسایی افراد در زمان ترخیص اموال را بر عهده داشت ؛ من و ناصر نیز با خودرو ، در داخل پارکینگ فرودگاه منتظر تماس امیر بودیم تا پس از اعلام مشخصات افراد مورد نظر ، این اشخاص را تعقیب و با تهدید سلاح اقدام به سرقت اموال از آنها نماییم " .
 
با شناسایی دو عضو دیگر این گروه از سارقین ، مخفیگاه آنها در در شهرک اندیشه شناسایی و این دو نفر نیز در مورخه 12/06/1394 دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنها دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه کشف شد ؛ در ادامه اسلحه جنگی غیرمجاز استفاده شده در سرقت نیز در یک ساختمان مخروبه در منطقه شهریار کشف شد .
 
سرهنک کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : " برابر تحقیقات بعمل آمده از متهمین پرونده ، دو نفر از خریداران دهها گوشی تلفن همراه مسروقه در تهران – خیابان جمهوری و  منطقه شهریار شناسایی و دهها گوشی تلفن همراه مسروقه از آنها کشف شد . همچنین  هر سه متهم نیز اعتراف داشتند که پس از تهیه اسلحه قصد انجام سرقت های مشابه را داشته اما با دستگیری سریع هر سه نفر آنها ، این افراد موفق به انجام سرقت های مشابه دیگری نشدند " .
 
انتهای پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر