صفحه نخست >> حوادث تعداد نظرات: 0

«گرگ های زرد» اعدام می شوند

با تایید حکم اعدام 2 متجاوز به عنف در دیوان عالی کشور، پرونده معروف به «گرگ های زرد» برای اجرای حکم در ملاءعام به اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد ارسال شد و بدین ترتیب شمارش معکوس برای اعدام 2 شیطان صفت خشن در مشهد آغاز شد.

کد خبر: 39965

روزنامه خراسان: با تایید حکم اعدام 2 متجاوز به عنف در دیوان عالی کشور، پرونده معروف به «گرگ های زرد» برای اجرای حکم در ملاءعام به اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد ارسال شد و بدین ترتیب شمارش معکوس برای اعدام 2 شیطان صفت خشن در مشهد آغاز شد.

 اولین پرونده درباره اعمال وحشیانه «گرگ های زرد»، هنگامی در اداره جنایی آگاهی خراسان رضوی شکل گرفت که در تاریخ 93.3.19 دختری هراسان وارد پلیس آگاهی شد و پرده از ماجرای «گرگ های زرد» برداشت. او گفت: از اطراف میدان آزادی به عنوان مسافر، سوار یک دستگاه تاکسی زرد رنگ شدم که جوان دیگری نیز سرنشین آن بود. اما راننده تاکسی هنوز مسافت اندکی را طی کرده بود که ناگهان تغییر مسیر داد و به طرف جاده فریمان حرکت کرد.

وی افزود: در این هنگام جوانی که در صندلی عقب نشسته بود با تهدید به مرگ و کتک کاری، سرم را بین دو صندلی فرو برد و در حدود 25کیلومتری محور مشهد - فریمان، داخل خودرو مرا مورد آزارهای وحشیانه قرار دادند. دختر جوان ادامه داد: 2 جوان شیطان صفت سپس در نیمه های شب، مرا به مشهد بازگرداندند و در وضعیتی وخیم و شرم آور، در میدان تلویزیون رهایم کردند اما من به دلیل شرایط خاص روحی و روانی و ترس از مرگ، نتوانستم چهره متجاوزان به عنف را به خاطر بسپارم فقط می دانم که تاکسی آن ها پژو 405 بود.

  در حالی که تحقیقات پلیس با صدور دستوری از سوی سرهنگ کارآگاه حسین بیدمشکی (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) برای شناسایی و دستگیری متجاوزان به نوامیس مردم آغاز شده بود، 4 روز بعد نیز گزارش مشابهی به پلیس آگاهی رسید که در این پرونده نیز 2 جوان شیطان صفت با مشخصات پرونده قبلی، دختری را از بولوار شهید فکوری ربوده و در محور مشهد - فریمان مورد تجاوز به عنف قرار داده بودند. در بررسی های پلیس مشخص شد که در هر دو ماجرا، از یک خودرو تاکسی زردرنگ استفاده شده است؛ بنابراین با همکاری تاکسیرانی حدود 3هزار تاکسی مورد بررسی های پلیس قرار گرفت، اما باز هم نتیجه ای حاصل نشد

به همین دلیل، تحقیقات با رصدهای اطلاعاتی در پایانه های مسافربری، پلیس راه و ... با همکاری سازمان بازرسی تاکسیرانی ادامه یافت تا این که قربانی دوم این حادثه در اظهارات خود به لهجه خاص متجاوزان اشاره کرد و گفت: لهجه آن دو نفر مشهدی نبود ولی این گونه لهجه را در یکی از شهرهای اطراف مشهد شنیده ام.

با این سرنخ، عملیات های کارآگاهان به شهرهای اطراف مشهد گسترش یافت و تاکسی های پژو 405 در شهرهای قوچان، چناران، نیشابور و فریمان در حالی مورد بررسی های غیرمحسوس قرار گرفت که در همین اثنا، دختر دیگری طعمه «گرگ های زرد» شد. بررسی سومین پرونده از اعمال کثیف متجاوزان نشان می داد که آن ها دختر دیگری را نیز با همین شیوه به جاده فریمان کشانده و مورد آزار و اذیت های وحشیانه قرار داده اند.

  وقتی اعمال کثیف «گرگ های زرد» شکل سریالی به خود گرفت، قاضی غلامعلی صادقی (دادستان مشهد) با صدور دستورات خاص و تعیین قاضی ویژه ای برای این پرونده، از قاضی سید جواد حسینی (قاضی پرونده) و کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خواست تا با بسیج کلیه امکانات و فعالیت های اطلاعاتی شبانه روزی، برای دستگیری 2 جوان شیطان صفت اقدام کنند.

از سوی دیگر نیز قاضی حسینی که با راهنمایی های دادستان مشهد و برای به نتیجه رسیدن این پرونده حساس در کنار نیروهای آگاهی قرار گرفته بود، دستورات ویژه ای را برای کنترل غیرمحسوس خودروهای مظنون صادر کرد و بدین ترتیب عملیات های پلیس در شهرهای اطراف مشهد روی وضعیت اخلاقی و اجتماعی برخی رانندگان بین شهری متمرکز شد و طولی نکشید که خودرو پژو 405 در شهرستان فریمان شناسایی و راننده آن در یک عملیات پلیسی دستگیر شد. با دستگیری این جوان 25 ساله، همدست او نیز ساعتی بعد به دام افتاد و بدین ترتیب آنان در دادسرای مشهد مورد بازجویی قرار گرفتند و به صراحت از اقدامات مجرمانه و مخوف خود پرده برداشتند.

پس از تکمیل تحقیقات در دادسرای مشهد، این پرونده به شعبه پنجم دادگاه کیفری استان خراسان رضوی ارسال شد و قضات با تجربه دادگاه نیز پس از برگزاری چند جلسه محاکمه، 2 متهم این پرونده را به اعدام در ملاءعام محکوم کردند.

با اعتراض متهمان و وکلای مدافع آنان رای صادره این پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شد، اما قضات دیوان عالی نیز پس از بررسی دقیق پرونده، رای صادره از سوی دادگاه کیفری را تایید کردند و بدین ترتیب پرونده «گرگ های زرد» برای اجرای حکم به یکی از شعبه های اجرای احکام دادسرای مشهد ارجاع شد. گزارش خراسان حاکی است: شمارش معکوس برای اعدام «گرگ های زرد» در ملاءعام آغاز شده است و آنان به زودی به مجازات خواهند رسید.

شایان ذکر است : با اعترافات متهمان و بررسی های پلیس، مشخص شد که «گرگ های زرد» 3 نفر بودند و جوان 18ساله دیگری نیز در اعمال شیطانی آن ها نقش داشته است؛ بنابراین او نیز پس از چند ماه فرار، به چنگ قانون افتاد و پرونده وی در حال طی مراحل قانونی در دستگاه قضایی است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر