صفحه نخست >> حوادث تعداد نظرات: 0

قتل رقیب عشقی با چاقو در جنت‌آباد

کد خبر: 39926

دستگیری متهم یک روز پس از حادثه
قتل رقیب عشقی با چاقو
 
 

اعتماد| پسری جوان که یکی از دوستان خود را مانع ازدواجش با دختر مورد علاقه‌اش می‌دانست، با چاقو به قتل رساند.

رسیدگی به این پرونده از عصر سیزدهم مرداد امسال با اطلاع کلانتری ١٣٨ جنت‌آباد از وقوع یک فقره درگیری منجر به قتل در بزرگراه ایرانپارس تهران آغاز شد. در این روز در تماس‌های مردمی با فوریت‌های پلیسی ١١٠ مشخص شد که جوانی ٣٠‌ساله به نام مصطفی به دلیل اصابت جسم نوک‌تیز از ناحیه قفسه سینه به قتل رسیده و قاتل از محل متواری شده است. با حضور ماموران در محل جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و بررسی صحنه جرم به جریان افتاد. همزمان پرونده‌ای با موضوع «قتل عمد» در اختیار پایگاه دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت تا دستگیری متهم در دستور کار قرار گیرد.

در تحقیقات ابتدایی، کارآگاهان موفق به شناسایی هویت قاتل با اظهارات شاهدان عینی ماجرا شدند. شاهدان درگیری دیده بودند که یکی از اهالی ٢٣ساله محل به نام پوریا پس از وارد کردن ضربه چاقو به مصطفی ٣٠ ساله، به سرعت از محل متواری شده است. یکی از دستفروشان به کارآگاهان گفته بود که پوریا و مصطفی از غرفه‌داران خیابان شقایق هستند که روز حادثه با هم گلاویز شدند و پوریا با ضربه چاقو مصطفی را کشت.

یکی از غرفه‌دارها که متهم را هنگام فرار با یک قبضه چاقوی خون‌آلود دیده بود درباره روز حادثه به کارآگاهان گفت: «ساعت سه بعداز ظهر سیزدهم مرداد ماه از پایین غرفه صدای داد و بیداد شنیدم و خود را به پیاده‌رو رساندم. از دور شنیدم که اهالی محل می‌گفتند یکی از غرفه‌دارها به نام پوریا با یکی دیگر از همکاران‌مان به نام مصطفی درگیر شده. وقتی خودم را به محل رساندم، پوریا را دیدم که یک قبضه چاقوی خون‌آلود در دست داشت و در حال فرار بود. مصطفی هم روی زمین افتاده و خون زیادی از دست داده بود. بلافاصله با اورژانس و پلیس تماس گرفتم اما مصطفی جان خود را از دست داده بود.»

به‌این‌ترتیب و پس از ثبت اظهارات شاهدان عینی، مخفیگاه متهم در بلوار فردوس غرب تهران شناسایی و او تنها یک روز پس از ارتکاب قتل دستگیر و به پایگاه دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد. با انتقال متهم به بازداشتگاه بازجویی از او آغاز شد. متهم در همان ابتدا انگیزه خود از اقدام به قتل را «مانع بودن مقتول در رسیدن او به دختر مورد علاقه‌اش» اعلام کرد و به کارآگاهان گفت: «زنی به نام مریم در غرفه‌ام کار می‌کرد که من به او علاقه‌مند شده بودم. مریم ارتباط خوبی با مقتول داشت. من از این موضوع ناراحت بودم برای همین چند روز قبل از درگیری به صحبت کردن او با مصطفی اعتراض کردم اما مریم به من گفت «هرچه باشد مصطفی از تو روانی بهتر است» این حرف باعث شد از مصطفی کینه به دل بگیرم.»

متهم درباره روز حادثه گفت: «روز حادثه، طرف‌های ساعت ١٤ مریم با من تماس گرفت و پرسید که چرا به غرفه نیامده‌ام. من که در نزدیکی غرفه بودم از او پرسیدم کجاست، او هم گفت در غرفه مصطفی نشسته. من از این موضوع خیلی عصبانی شدم. وقتی به بازار رسیدم مریم رفته بود. به غرفه مصطفی رفتم. او داشت بسته‌های پوشاک را خالی می‌کرد. بدون هیچ حرفی، چاقویی که همراه داشتم را در قفسه سینه او فرو کردم و به سرعت پا به فرار گذاشتم. من و مصطفی دو سالی می‌شد که با هم دوست بودیم. حرف‌های مریم من را عصبانی کرده بود.»

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اعتراف صریح متهم به قتل از صدور قرار بازداشت موقت او از سوی مقام قضایی خبر داد و بر ادامه تحقیقات تا تکمیل جزییات پرونده در پایگاه دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ تاکید کرد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر