صفحه نخست >> حوادث تعداد نظرات: 0

جنایت پسر 16 ساله پس از خوردن ساندویچ

عامل جنایت در پیتزافروشی باید در کمیسیون پزشکی قانونی تحت کاوش‌های تخصصی قرار گیرد.

کد خبر: 33938

عامل جنایت در پیتزافروشی باید در کمیسیون پزشکی قانونی تحت کاوش‌های تخصصی قرار گیرد.

 

این پسر در 16 سالگی قتل را انجام داده است و با وجود اینکه حکم قصاص صادر شده، باید رشد عقلی‌اش در زمان جنایت به اثبات علمی برسد.
ظهر 24 خرداد ماه سال 92 مأموران پلیس در جریان جنایت خونینی در یک پیتزافروشی در خیابان کمیل قرار گرفتند.


دقایقی بعد تیم جنایی با حضور در محل با جسد خون‌آلود پسر جوانی به نام «رامین» روبه‌رو شد که با ضربه‌های جسم تیز از پای درآمده بود. بررسی‌های مقدماتی نشان داد که قربانی در پیتزافروشی کار می‌کرد.


کارآگاهان در تحقیقات میدانی پی بردند که دو جوان هراسان از پیتزافروشی خارج شده و پس از سوار شدن به موتوری با سرعت گریخته‌اند.
همین سرنخ کافی بود تا پلیس جنایی برای دستگیری دو جوان موتورسوار به بازبینی دوربین‌های مداربسته آنجا دست بزنند.
همزمان پسر 16 ساله‌ای به اداره پلیس رفته و خود را قاتل رامین معرفی کرد.


این پسر نوجوان که «بهروز» نام دارد، در بازجویی‌ها به کارآگاهان گفت: ظهر روز حادثه با برادرم «بهزاد» برای خوردن ساندویچ به پیتزافروشی رفتیم. در آنجا بین ما و رامین دعوایی درگرفت. در یک لحظه من عصبی شدم و خون جلوی چشمانم را گرفت و شیشه نوشابه را شکستم و با آن ضربه‌ای به گردن رامین زدم و دیدم او روی زمین افتاد، ترسیدیم و پا به فرار گذاشتیم تا اینکه دچار عذاب وجدان شدم و تصمیم گرفتم خودم را به پلیس معرفی کنم.


پس از تکمیل تحقیقات قضایی بهروز در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد و از سوی پنج قاضی به قصاص نفس محکوم شد.
حکم قصاص نفس بهروز وقتی به ایستگاه دیوان‌عالی کشور رسید، قضات شعبه 24 دیوان‌عالی کشور با استناد به قانون جدید در زمینه مجرمان زیر 18 سال خواستار بررسی پزشکی رشد عقلی این متهم به قتل شدند.


صبح دیروز بهروز به دادگاه کیفری اعزام شد تا با دستور قضایی برای بررسی رشد عقلی‌اش در زمان قتل به کمیسیون پزشکی قانونی معرفی شود.

 

ایران/

نظرات بینندگان

ارسال نظر