صفحه نخست >> حوادث تعداد نظرات: 0

پایان تلخ ماجرای اعتیاد زن به سفید کردن دندان‌هایش +عکس

سفید کردن دندان‌ها با مواد شیمیایی به تازگی سبب ایجاد نوعی اعتیاد و وسواس روانی در دنیا شده است که آخرین مورد آن التهاب شدید لثه در یک زن بوده است.

کد خبر: 20692

باشگاه خبرنگاران/ سفید کردن دندان‌ها با مواد شیمیایی به تازگی سبب ایجاد نوعی اعتیاد و وسواس روانی در دنیا شده است که آخرین مورد آن التهاب شدید لثه در یک زن بوده است.

 

یک زن 40 ساله اهل کشور ایالات متحده به سفید کردن دندان‌های خود اعتیاد داشته و برای سالها از محصولات سفید کننده دندان به میزان زیاد و بدون رعایت فاصله زمان‌بندی مناسب استفاده می‌کرده و ناگهان در آخرین بار با التهاب و تاول زدن شدید لثه‌های خود مواجه شده است که در نتیجه آن حال نمی‌تواند به راحتی غذا بخورد.

 

در کشور ایالات متحده فروش محصولات سفید کننده دندان از سال 1996 تا به حال 300 درصد رشد داشته است به طوری که کلمه جدیدی به نام bleacharexie به عنوان انجام این کار به ثبت رسیده است.

گفتنی است، علائم سوزش به خاطر سفید کردن دندان شامل سوزن لثه و عفونت دندان است و بر اساس تحقیقات اهالی کشور انگلستان در دنیا رتبه نخست مصرف این مواد را برای سفید کردن دندان‌ها در اختیار دارند.

پژوهشگران بویژه انجام خانگی این کار را بسیار خطرناک اعلام کرده‌اند و هشدار می‌دهند که افراد حتماً باید به متخصص برای انجام سفید سازی دندان مراجعه کنند.

علاوه بر عفونت و التهاب لثه اگر مدت باقی ماندن دندان‌ها در محصول پراکسید هیدروژن که بخش اصلی ماده سفید کننده را تشکیل می‌دهد از 45 دقیقه بیشتر شود سبب آسیب به مینای دندان و بروز پوسیدگی شدید در دندان ها نیز می‌شود.

این زن در اثر زیاده روی در مصرف سفید کننده مجبور است مراحل درمانی را پشت سر بگذارد و دندانها و لثه او به شدت آسیب پذیر شده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر