صفحه نخست >> حوادث تعداد نظرات: 0

دوستی خاله‌خرسه برای سرقتهای طلایی

کد خبر: 20629

همشهری/ زنی که با زنان جوان طرح دوستی می‌ریخت و وارد زندگی‌شان می‌شد نقشه سرقت جواهرات آنها را کشیده بود.

این زن با این ترفند توانست ده‌ها میلیون‌تومان طلا و جواهر سرقت کند اما سرانجام توسط پلیس دستگیر شد.تحقیقات پلیس در این‌باره از شامگاه 29بهمن‌ماه سال گذشته با شکایت زنی جوان آغاز شد. او به مأموران گفت سارقان به خانه‌اش واقع در میدان نماز شهر‌ری دستبرد زده‌اند و طلا و جواهراتی با ارزش 300میلیون تومان را دزدیده‌اند.

به‌دنبال این حادثه بازپرس شعبه دوم دادسرای شهرری به افسران پایگاه نهم پلیس آگاهی دستور داد در این‌باره تحقیق کنند. وقتی کارآگاهان خانه شاکی را بررسی کردند معلوم شد سارق یا سارقان با استفاده از کلید وارد آنجا شده‌اند و از سویی از محل دقیق نگهداری جواهرات اطلاع داشته‌اند. این شواهد حاکی از آن بود که به‌احتمال زیاد عامل سرقت از آشنایان شاکی است.

در جریان تحقیقات شاکی اطلاعاتی را در اختیار مأموران گذاشت که فرضیه اولیه پلیس را تأیید می‌کرد. او گفت: حدود 2هفته قبل زنی به‌عنوان مستأجر به خانه‌اش رفت اما بعد از 2 هفته آنجا را تخلیه کرد. وی در این‌باره گفت: مدتی قبل زنی که خودش را لیلا معرفی کرده بود طبقه پایین خانه‌ام را اجاره کرد.

او در همین مدت کوتاه با من طرح دوستی ریخت و به بهانه‌های مختلف دائم به خانه‌ام رفت‌وآمد داشت تا اینکه چند روز پیش به این بهانه که دچار مشکلات مالی شده ودیعه‌اش را پس گرفت و خانه را تخلیه کرد. بررسی این اطلاعات نشان می‌داد به‌احتمال زیاد سارق همین زن است. این فرضیه وقتی قوت گرفت که بررسی سوابق زنی با چنین مشخصات نشان داد او با هویت جعلی خودش را معرفی کرده است و بعد از جلب اعتماد صاحبخانه و آشنا شدن با محل نگهداری طلا و جواهرات وی، درحالی‌که کلید ورود به آنجا را نیز به‌دست آورده بود دست به سرقت زده است.

این زن هیچ سرنخی از خود به‌جا نگذاشته بود و هیچ‌کس به‌درستی نمی‌دانست او بعد از سرقت در کجا پنهان شده است تا اینکه سرقتی مشابه در همان محدوده رخ داد. این بار نیز زنی جوان جواهراتش از خانه‌اش ربوده شده بود. دومین شاکی در توضیح آنچه رخ داده بود گفت:

چند روز قبل با زنی به نام لیلا در آرایشگاه زنانه آشنا شدم. او زن خوبی به‌نظر می‌رسید و از آن به بعد چند مرتبه به خانه‌ام رفت‌وآمد کرد تا اینکه با او صمیمی‌تر شدم و یک روز درباره مشکلات زندگی‌ام با او درد‌دل کردم. او هم یک دعا‌نویس را معرفی کرد و گفت او می‌تواند مشکلاتم را برطرف کند. شاکی ادامه داد: روز حادثه لیلا با من در آرایشگاه قرار گذاشت تا با هم سراغ دعانویس برویم. من هم طبق قرار به آنجا رفتم اما هرچه صبر کردم او نیامد. من هم ساعتی بعد به خانه‌ام برگشتم و فهمیدم طلا و جواهراتم از خانه سرقت شده است.

این زن با گوشی تلفن همراهش از لیلا عکس گرفته بود و وقتی نخستین شاکی این تصویر را دید گفت صاحب عکس همان مستأجرش است. دیگر تردیدی وجود نداشت که عامل هر دو سرقت زن تحت تعقیب است که همه‌جا خودش را به دروغ لیلا معرفی کرده است. بررسی‌ها در این‌باره ادامه یافت تا اینکه معلوم شد زن تحت تعقیب منصوره (44ساله) نام دارد و در 24متری شهرری زندگی می‌کند. به این ترتیب مأموران در عملیاتی غافلگیر‌کننده وی را دستگیر کردند. وقتی متهم تحت بازجویی قرار گرفت به سرقت جواهرات شاکیان اعتراف کرد و گفت اموال مسروقه را به مرد طلافروشی در بازار تهران فروخته است. به این ترتیب مالخر نیز دستگیر شد.

سرهنگ حسین زارع، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: از آنجا که ممکن است این زن در سرقت‌های دیگری نیز دست داشته باشد وی با صدور قرار قانونی در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات از او برای کشف سایر جرایم احتمالی‌اش ادامه دارد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر