صفحه نخست >> حوادث تعداد نظرات: 0

ایستگاه مترو "قیام" نشست کرد

ایستگاه مترو در حال ساخت «قیام» واقع در خط ۷،‌ روز گذشته به دلیل نشت آب از شبکه فرسوده شهری نشست کرد و در پی آن یک کارگر آسیب دید.

کد خبر: 20609

زمان/ علی‌اکبر روح‌نواز مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مترو تهران و حومه، درباره نشست زمین در ایستگاه در حال ساخت قیام واقع در خط 7 مترو،‌ اظهار داشت: 21 و 22 فروردین شاهد نفوذ و نشت آب از زمین بودیم که به نظر می‌رسید به دلیل شبکه فرسوده شهری باشد، این موضوع را به سازمان مربوطه اطلاع دادیم اما خبری از آنها نشد.
 

وی ادامه داد: صبح روز گذشته مشاهده کردیم آب در حال ریزش به کارگاه است و مسئولان سازمان مربوطه اعلام کردند این موضوع به آنها ارتباطی ندارد. هنگامی که ریزش آب شدت پیدا کرد و سیلوی سیمان چند سانتی متری در حال جا به جایی بود، عوامل کارگاهی بلافاصله موادی را برای تحکیم سیلو تزریق کردند اما ریزش آب به حدی بود که زیر سیلو‌ها خالی شد و به دنبال آن چند کانکس نیز به داخل گود ایجاد شده سقوط کرد.


مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مترو تهران و حومه با اشاره به اینکه در این سیلو‌ 60 تن سیمان وجود داشت،‌ تصریح کرد: در پی این حادثه یکی از کارگران دچار آسیب سطحی شد که به مرکز درمانی انتقال یافت و هم اکنون نیز وضعیت خوبی دارد.


وی خاطرنشان کرد: وسعت نشست زمین حدود 40 متر و عمق آن حدود 10 مترو بود اما با توجه به اینکه این قسمت بخش کوچکی از محیط کارگاهی را تشکیل می‌دهد،‌ سایر بخش‌ها به کار و فعالیت خود ادامه می‌دهند.


روح‌نواز در ادامه از سازمان مربوطه خواستار شد برای جلوگیری از خسارت‌های جبران‌ناپذیر احتمالی نسبت به رفع مشکل اقدام کند.
 
منبع: تسنیم

نظرات بینندگان

ارسال نظر