صفحه نخست >> حوادث تعداد نظرات: 0

کلاهبرداری ۴۹ میلیاردی داماد و خواهرزن

طراح نقشه کلاهبرداری ۴۹ میلیارد تومانی دختر ۲۳ ساله‌ای بود که با همدستی شوهرخواهرش یک شرکت کاغذی راه ‌انداخته بود.

کد خبر: 17147

طراح نقشه کلاهبرداری ۴۹ میلیارد تومانی دختر ۲۳ ساله‌ای بود که با همدستی شوهرخواهرش یک شرکت کاغذی راه ‌انداخته بود.

به گزارش همشهری، مدتی قبل مردی به پلیس آگاهی استان لرستان رفت و مأموران را در جریان کلاهبرداری یک شرکت بازرگانی قرار داد. او گفت: از طریق آگهی با شرکتی که در زمینه سرمایه‌گذاری و پرداخت سود کلان فعالیت داشت آشنا شدم. با دفتر شرکت تماس گرفتم و همان روز به آنجا رفتم.دختر جوان و کم سن و سالی مدیر شرکت بود و چند مرد هم عضو هیأت مدیره بودند. شرکت در زمینه خرید و فروش سیمکارت‌های اعتباری فعالیت داشت و مدیرعامل شرکت می‌گفت که سود کلانی به افرادی که در آنجا سرمایه‌گذاری می‌کنند پرداخت خواهد شد.

او با حرف‌هایش مرا فریب داد و 200میلیون تومان سرمایه‌ام را در اختیارش قرار دادم و با نوشتن قراردادی، مقرر شد در مدت 6‌ماه سود کلانی به من پرداخت کند. واقعا وسوسه‌انگیز بود. آنها اما فقط‌ماه اول سود را به من پرداخت کردند و از ماه‌های بعد مرتب امروز و فردا می‌کردند تا اینکه تصمیم گرفتم پولم را پس بگیرم اما آنها شرکت را تخلیه کرده و متواری شده بودند.

این مرد تنها کسی نبود که در دام کلاهبرداران فراری گرفتار شده بود. مأموران متوجه شدند که اعضای این شرکت از افراد دیگری نیز به بهانه سرمایه‌گذاری مبالغی از 50تا 300میلیون تومان کلاهبرداری کرده‌اند. درحالی‌که رقم کلاهبرداری اعضای شرکت به 49میلیارد تومان می‌رسید، تیمی از مأموران با دستور سرهنگ دالوند، رئیس پلیس آگاهی استان لرستان به جست‌وجو برای دستگیری متهمان پرداختند و توانستند دختر جوان و همدستانش را در مخفیگاه‌هایشان دستگیر کنند. دختر 23ساله که مدیرعامل شرکت بود در بازجویی‌ها به کلاهبرداری 49میلیاردتومانی اعتراف کرد و گفت:

همیشه رؤیای پولدارشدن در سر داشتم برای همین تصمیم گرفتم با شوهر خواهرم یک شرکت تاسیس کنم. اما مدارکمان برای تاسیس شرکت کافی نبود و ما به جعل مدارک دست زدیم و شرکت را ثبت کردیم. ‌ماه اول همه سودها را از طریق پول‌هایی که از طعمه‌هایمان گرفته بودیم پرداخت کردیم اما بعد از آن وسوسه شدیم و با برداشتن پول‌ها فرار کردیم. بررسی‌ها نشان می‌دهد که متهمان با پول‌های مالباختگان آپارتمان‌های لوکس در تهران، کرج و شهرهای شمالی کشور و خودروهای خارجی مدل بالا خریده بودند که با دستور قاضی همه آنها توقیف شدند. به گزارش همشهری، دختر 23ساله و همدستانش با قرارهای میلیاردی راهی زندان شدند و تحقیقات تکمیلی در این خصوص ادامه دارد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر