صفحه نخست >> حوادث تعداد نظرات: 0

دستگیری کلاهبردار میلیاردی در کرمانشاه

کلاهبرداری که به بهانه احداث کشتارگاه و فعالیت تجاری، ۵ میلیارد و ٩٠٠ میلیون تومان به جیب زده بود، دستگیر شد.

کد خبر: 17019

سرهنگ کیومرث عزیزی، جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در تشریح جزییات این خبر گفت: در پی وصول دادخواستی با ۳۱ نفر شاکی از اهالی شهر کرمانشاه مبنی برانجام کلاهبرداری توسط شخصی به بهانه احداث کشتارگاه و انجام تجارت، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

 

وی افزود: شاکیان اعلام داشتند متهم با جلب اعتماد آنها به بهانه تاسیس کشتارگاه و فعالیت‌های تجاری در امر صادرات و واردات کالا از کشور عراق به صورت شراکت در سود، مبالغ هنگفتی از آنان اخذ و تاکنون هیچگونه اقدامی در راستای تاسیس کشتارگاه و صادرات و واردات کالا انجام نشده است.

 

متهم با دادن وعده‌های واهی حتی از استرداد وجوه دریافتی نیز خودداری می‌کرد.  این مقام انتظامی تصریح کرد: با اطمینان از وقوع بزه تعقیب و دستگیری متهم در دستور کار قرار گرفت که با اقدامات گسترده و به کارگیری منابع خبری معلوم شد که نامبرده متواری و دسترسی به وی ممکن نیست. باپیگیری‌های مستمر و جدی مشخص شد متهم در مرز آذربایجان غربی در حالی که به اتفاق اعضای خانواده قصد خروج از کشور را داشت دستگیر شده که با استعلام از فرماندهی مرزبانی آذربایجان غربی ضمن تایید دستگیری او اعلام شد متهمان در اختیار عوامل مرزبانی شهرستان ماکو هستند.

 

سرهنگ عزیزی ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی استان با اخذ نیابت قضایی به شهرستان ماکو عزیمت کردند و متهم مورد نظر را جهت رسیدگی به اتهام وارده به کرمانشاه منتقل کردند. به گفته سرهنگ عزیزی متهم در مواجهه حضوری با شکات به بزه انتسابی و تحصیل مال نامشروع به بهانه تاسیس کشتارگاه و انجام فعالیت‌های تجاری در امر صادرات و واردات کالا به مبلغ ٥ میلیارد و ٩٠٠ میلیون تومان اعتراف کرد. به این ترتیب متهم با قرار مناسب روانه زندان شد تا به اتهامات دقیقا رسیدگی شود.
 
منبع: روزنامه اعتماد

 

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر