صفحه نخست >> حوادث تعداد نظرات: 0

ترسناک‌ترين خوابگردي‌ها در دنيا

خواب يک اتفاق شبانه ساده نيست، بلکه يکي از پيچيده‌ترين رازهاي بدن انسان است. دانشمندان همواره اين سوال را مطرح کرده‌اند که ما چرا به خواب نياز داريم و فعاليت‌هاي مغز هنگام خواب نيز بسيار مرموز است.

کد خبر: 11278

قدس آنلاين/ خواب يک اتفاق شبانه ساده نيست، بلکه يکي از پيچيده‌ترين رازهاي بدن انسان است. دانشمندان همواره اين سوال را مطرح کرده‌اند که ما چرا به خواب نياز داريم و فعاليت‌هاي مغز هنگام خواب نيز بسيار مرموز است.

خودکشي
گرچه خودکشي در خواب به ندرت پيش مي‌آيد، اما امکان آن وجود دارد. در سال 2010، يک طراح 35 ساله به نام توبياس وونگ خود را هنگام خواب به دار آويخت، ولي خانواده او فکر مي‌کردند که او بي‌هوش شده است. او سابقه افسردگي نداشت و مادرش براي جلوگيري از هرگونه اتفاقي جلوي بالکن، صندلي مي‌چيد. در سال 2001، يک اتفاق مشابه براي مايکل کاکس اتفاق افتاد.

نقاشي
ماه گذشته، گزارش شد که لي هاريوين هنگام خواب نقاشي مي‌کرده است، در حالي که در بيداري چنين توانايي ندارد. اين مرد 40 ساله اهل ولز از دوران کودکي اين عادت را داشته است، و تمام تلاشش اين بوده که در بيداري نيز اين کار را انجام دهد.

قتل
خوابگردي مي‌تواند قتل را نيز در پي داشته باشد، مانند اتفاقي که در سال 1987 در کانادا رخ داد. مردي به نام کِن پارکس 23 کيلومتر را به سمت خانه خانواده همسر خود رانندگي کرد و پدرزن و مادرزن خود به قتل رساند. در حالي که غرق در خون بود، خود را پليس معرفي کرد و به آن‌ها گفت: «من با دست‌هاي خالي کسي را به قتل رساندم. واي خداي من. من قاتل هستم.» آزمايش‌هاي روانشناسي نشان داد که فعاليت مغزي او هنگام خواب عميق غيرعادي بوده و اثبات شد که او خوابگردي مي‌کرده است.

بالا رفتن از جرثقيل
در سال 2005، يک نوجوان در حال خوابگردي از جرثقيل 40 متري بالا رفته است. پليس از اين جريان مطلع شد و تماشاگران احتمال خودکشي را مطرح مي‌کردند. اما اين نوجوان 15 ساله اصلا يادش نبوده که چه زماني از خانه بيرون آمده است. آتش‌نشاني که بالا رفته بوده مي‌گويد که مي‌ترسيد او را بيدار کند. چون احتمال مي‌داد آن دختر بيدار شود و از وحشت سقوط کند. او از پدر و مادر نوجوان براي بيدار کردن آن دختر کمک گرفت. در اين حادثه او آسيبي نديد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر